ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ FABRYCZNIE NOWEJ ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ Z OSPRZĘTEM
Gmina Miasto Ełk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00326797
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00326797/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-07 10:47
- Lokalizacja
- Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-360a0252-f588-41b8-b5e0-2e64513a61a6
- Identyfikator
- 8481825438
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326797 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ FABRYCZNIE NOWEJ ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ Z OSPRZĘTEM
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Ełk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671076
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marsz. Józefa Piłsudskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Ełk
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.elk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.elk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-360a0252-f588-41b8-b5e0-2e64513a61a61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
ZAKUP WRAZ Z DOSTAWĄ FABRYCZNIE NOWEJ ŁADOWARKI TELESKOPOWEJ Z OSPRZĘTEM2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-360a0252-f588-41b8-b5e0-2e64513a61a6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326797
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00028295/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej ładowarki teleskopowej z osprzętem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00247525
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O-ZP.271.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 349593,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup wraz z dostawą fabrycznie nowej ładowarki teleskopowej wraz z osprzętem. Zamówienie publiczne realizowane w ramach udzielonej dotacji z Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
1.1. Zakres zamówienia obejmuje:
Fabrycznie nowa ładowarka teleskopowa - sztuk 1
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2025
1.2. Charakterystyka techniczna ładowarki teleskopowej:
a) silnik spalinowy o mocy minimum 115 KM,
b) silnik spalinowy spełniający europejską normy niskiej emisji spalin - StageV;
c) napęd hydrostatyczny, zmiana kierunku jazdy elektrohydrauliczna, pozwalająca na płynną zmianę biegów pod obciążeniem;
d) wybór kierunku jazdy – dźwignia w kolumnie kierowniczej oraz przełącznik w joysticku;
e) sterowanie pracą ramienia maszyny za pomocą pojedynczego joysticka;
f) joystick z możliwością wyboru kierunku jazdy, proporcjonalnym wysuwaniem i wsuwaniem teleskopu, oraz obsługą hydrauliki zewnętrznej narzędzi;
g) napęd na obie osie 4x4, obie osie skrętne, możliwość sterowania w następujących kierunkach - przednia oś skrętna, obie osie skrętne, jazda bokiem.
h) cztery koła w równym rozmiarze;
i) amortyzacja wysięgnika teleskopowego
j) wentylator zwrotny
k) układ hamulcowy uruchamiany hydraulicznie;
l) układ zapewniający samopoziomowanie szybkozłącza osprzętu podczas podnoszenia i opuszczania ramienia;
m) układ kierowniczy wspomagany hydraulicznie;
n) układ hydrauliczny o przepływie min. 125 l/min i ciśnieniu min. 210 bar;
o) sygnalizacja wizualna zanieczyszczenia filtra powietrza;
p) sygnalizacja niskiego ciśnienia oleju silnikowego i przekładniowego,
q) sygnalizacja wysokiej temperatury płynu chłodzącego,
r) sygnalizacja niskiego poziomu płynu chłodzącego,
s) sygnał cofania;
t) kabina spełniająca standardy bezpieczeństwa ISO - normy ROPS/FOPS wyposażona m. in. w:
• ogrzewanie,
• klimatyzację,
• wentylator z regulowanymi dyszami nawiewu,
• otwieraną tylną i boczną szybę,
• drzwi dzielone 50/50, otwieranie drzwi w zakresie 180 stopni
• wycieraczkę szyby przedniej, tylnej i dachowej,
• dwa lusterka wsteczne zewnętrzne,
• lusterko tylne,
• światła robocze;
u) wskaźniki:
• prędkościomierz,
• obrotomierz,
• wskaźnik poziomu paliwa,
• temperatury płynu chłodzącego,
• licznik przepracowanych godzin,
• zegar,
• pełne oświetlenie sygnalizacyjne pozwalające na poruszanie się po drogach publicznych,
• alarm stabilności wzdłużnej.
1.3. Parametry techniczne ładowarki teleskopowej:
a) udźwig maksymalny min. 3300 kg,
b) udźwig na pełnej wysokości min. 2500 kg;
c) maksymalna wysokość podnoszenia ładunku co najmniej 6,6 m
d) maksymalny zasięg do przodu min. 3,5 m;
e) udźwig na maksymalnym zasięgu min 1300 kg;
f) masa robocza maszyny min. 6600 kg;
1.4. Osprzęt i wyposażenie ładowarki teleskopowej:
a) szybkozłącze ładowarkowe hydrauliczne umożliwiające uzbrojenie maszyny w dodatkowy osprzęt;
b) widły do palet;
c) instalacja hydrauliczna do obsługi osprzętów z przodu maszyny;
d) hak do karetki ładowarki teleskopowej o maksymalnym udźwigu minimum 4000 kg wraz z zestawem
4-cięgnowych zawiesi łańcuchowych lub pasowych;
1.5. Wymagania dodatkowe:
a) gwarancja na oferowaną ładowarkę teleskopową musi wynosić co najmniej 24 miesiące,
b) ładowarka musi być wyposażona w system GPS z opłaconym abonamentem na minimum 60 miesięcy
c) termin płatności za dostawę 30 dni po protokolarnym odbiorze ładowarki teleskopowej oraz otrzymaniu faktury VAT (nie przewiduje się zaliczek);
d) dostawca musi przy dostawie dostarczyć „Deklarację zgodności z CE” na oferowaną ładowarkę teleskopową,
e) homologacja UE na ciągnik rolniczy w języku polskim, zgodnie z ogólnounijną procedurą homologacji umożliwiającą rejestrację pojazdu
f) zapewniony serwis gwarancyjny i pogwarancyjny ładowarki teleskopowej u autoryzowanego przedstawiciela producenta;
g) stacjonarny punkt serwisowy na terenie Polski maksymalnie do 50 km od zamawiającego
h) zapewniony czas reakcji w przypadku awarii ładowarki teleskopowej musi wynosić maksymalnie 72 godziny od zgłoszenia w dni robocze, a zakończenie naprawy maksymalnie 14 dni od daty jej rozpoczęcia;
i) oferowana maszyna musi być wyposażona w radio, oraz w pakiet składający się z DTR- Instrukcja obsługi operatora w języku polskim, katalogu części zamiennych, certyfikatu CE, książki gwarancyjnej, trójkąta ostrzegawczego, tablicy wyróżniającej, gaśnicy, lampy migowej, apteczki, smarownicy, tuba smaru, klucza do kół;
j) dostawca przeszkoli w cenie dostawy dwóch operatorów Zamawiającego w zakresie budowy i obsługi ładowarki teleskopowej.
Zamawiający dopuszcza różne warianty otwierania drzwi oraz warianty dzielenia bądź bez dzielenia otwierania drzwi, nie określa sposobu otwierania szyb.
2. Gwarancja - minimalny wymagany okres gwarancji to 36 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144710-8 - Ładowarki jezdne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 427917,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1072095,06 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 427917,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AGRO-SZCZUKA MARIUSZ SZCZUKA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 281544736
7.3.3) Ulica: Podmiejska 11
7.3.4) Miejscowość: Ełk
7.3.5) Kod pocztowy: 19-300
7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 427917,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 dni
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |