Adaptacja/remont budynku na potrzeby Dziennego Domu Pomocy dla Seniora przy ul. Gdańskiej 66 w Mikoszewie
Gmina Stegna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00326873
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00326873/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 10:59
- Lokalizacja
- Stegna, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7dd59ba1-2c5d-4c19-8cde-67d2a5131ffb
- Identyfikator
- 5792069687
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326873 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja/remont budynku na potrzeby Dziennego Domu Pomocy dla Seniora przy ul. Gdańskiej 66 w Mikoszewie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Stegna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170747939
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gdańska 34
1.5.2.) Miejscowość: Stegna
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-103
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@stegna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.stegna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12989041.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja/remont budynku na potrzeby Dziennego Domu Pomocy dla Seniora przy ul. Gdańskiej 66 w Mikoszewie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7dd59ba1-2c5d-4c19-8cde-67d2a5131ffb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326873
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042990/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Adaptacja/remont budynku na potrzeby Dziennego Domu Pomocy dla Seniora przy ul. Gdańskiej 66 w Mikoszewie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Koordynacja zdeinstytucjonalizowanych usług społecznych” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus ( EFS+), Priorytetu 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFS+), Działanie 5.17. Usługi społeczne i zdrowotne w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027 (FEP 2021-2027).2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00210535
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „Adaptacja/remont budynku na potrzeby Dziennego Domu Pomocy dla Seniora przy ul. Gdańskiej 66 w Mikoszewie”.
Remont budynku świetlicy zostanie przeprowadzony na potrzeby okresowego wykorzystania obiektu na potrzeby Dziennego Domu Pomocy dla Seniora.
Zakres prac do wykonania:
- wykonanie ścianek działowych wraz z sufitem podwieszanym tworzących pomieszczenie techniczne dla projektowanej pompy ciepła na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody użytkowej;
- remont posadzki z płytek gresowych w pomieszczeniu Sali głównej i Kuchni oraz Holu wejściowym;
- rozbiórka i budowa ścianek stanowiących ladę „baru cateringowego”;
- odświeżenie powłok malarskich w całym obiekcie;
- montaż nowego źródła ciepła – pompa ciepła powietrzna na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody, pompa ciepła wyposażona w funkcje chłodzenia;
- przebudowa wewnętrznych instalacji wodno-kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania związanych z wbudowaniem nowego źródła ciepła w postaci pompy ciepła wykonania ogrzewania podłogowego w Sali głównej i Kuchni;
- budowa instalacji fotowoltaicznej 15 kWp zlokalizowanej na terenie działki;
- przebudowa wewnętrznej instalacji elektrycznej związanej z budowa instalacji fotowoltaicznej oraz zasileniem eklektycznym pompy ciepła.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45262321-7 - Wyrównywanie podłóg
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45410000-4 - Tynkowanie
45432114-6 - Roboty w zakresie podłóg drewnianych
45431200-9 - Kładzenie glazury
45442100-8 - Roboty malarskie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia kwotę 220 000,00 zł brutto, o której poinformował publicznie przed otwarciem ofert, zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp.W toku postępowania:
1. W dniu 26.05.2026 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty wykonawcy TBKS Sp. z o.o., ul. W.H. Lindleya 16, 02-013 Warszawa z ceną 307 500,00 zł. Wykonawca ten odmówił podpisania umowy i uchylił się od zawarcia kontraktu, informując o tym Zamawiającego w dniu 23.06.2026 r.
2. Działając na podstawie art. 252 ust. 2 ustawy Pzp (po upływie terminu związania ofertą), Zamawiający w dniu 24.06.2026 r. zwrócił się do kolejnego w rankingu wykonawcy – Elita Budownictwo Bartłomiej Małolepszy, płk. Stanisława Skarżyńskiego 5, 83-200 Starogard Gdański (cena oferty: 333 900,00 zł) – o wyrażenie pisemnej zgody na wybór jego oferty oraz o złożenie podmiotowych środków dowodowych. Wykonawca ten nie udzielił odpowiedzi (brak zgody, brak podmiotowych środków dowodowych) w wyznaczonym terminie, co skutkowało koniecznością odrzucenia jego oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 13 ustawy Pzp.
3. Kolejną ofertą w rankingu jest oferta złożona przez wykonawcę J&J Budownictwo Sp. z o.o., ul. Stoczniowców 34, 83-110 Tczew z ceną 460 153,30 zł.
Cena trzeciej oferty przewyższa ofertę poprzedzającą o kwotę 126 253,30 zł i jednocześnie istotnie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego przewidziane na realizację tego zadania tj. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał pierwotnie przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia o 240 153,33 zł.
Zamawiający przeanalizował swoje plany finansowe oraz możliwości budżetowe i ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty trzeciego wykonawcy. Różnica ta jest zbyt duża i Zamawiający nie posiada wolnych środków finansowych, które mógłby przesunąć na cel tego zamówienia publicznego.
W związku z tym, że jedyna pozostała w postępowaniu oferta, która mogłaby zostać wybrana, przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty, zaistniała obligatoryjna przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 307500,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 460155,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |