Rewitalizacja zabytkowego dworca kolejowego w Długomiłowicach wraz z otoczeniem – zagospodarowanie terenu przy ścieżce rowerowej od ul. Pawłowickiej do Klubu Malucha Stacyjkowo

Gmina Reńska Wieś

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00326941
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00326941/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 11:10
Lokalizacja
Reńska Wieś, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-98afe30d-4805-434d-8854-456c93f96219
Identyfikator
7492089126
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie różnych nawierzchniMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiInstalowanie infrastruktury okablowaniaInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

EJMAX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
3 855 934,38 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326941 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja zabytkowego dworca kolejowego w Długomiłowicach wraz z otoczeniem – zagospodarowanie terenu przy ścieżce rowerowej od ul. Pawłowickiej do Klubu Malucha Stacyjkowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Reńska Wieś

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412987

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłowicka 1

1.5.2.) Miejscowość: Reńska Wieś

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-208

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: budownictwo@renskawies.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.renskawies.pl/bip

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-98afe30d-4805-434d-8854-456c93f96219

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewitalizacja zabytkowego dworca kolejowego w Długomiłowicach wraz z otoczeniem – zagospodarowanie terenu przy ścieżce rowerowej od ul. Pawłowickiej do Klubu Malucha Stacyjkowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-98afe30d-4805-434d-8854-456c93f96219

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326941

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012158/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Rewitalizacja zabytkowego dworca kolejowego w Długomiłowicach wraz z otoczeniem - zagospodarowanie terenu przy ścieżce rowerowej od ulicy Pawłowickiej do Klubu Malucha Stacyjkowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Dofinansowane ze środków z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FEOP.10: Fundusze Europejskie na wzmocnienie potencjałów endogenicznych opolskiego. Działania 10.5 Rewitalizacja na obszarach innych niż miejskie. Umowa nr FEOP.10.05-IŻ.00-0016/25 z dnia 30 Stycznia 2026r.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257381

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RB.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie przedsięwzięcia polegającego na realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Rewitalizacja zabytkowego dworca kolejowego w Długomiłowicach wraz z otoczeniem” – zagospodarowanie terenu przy ścieżce rowerowej od ul. Pawłowickiej do Klubu Malucha Stacyjkowo w formule zaprojektuj i wybuduj dla operacji pn.: „Rewitalizacja zabytkowego dworca kolejowego w Długomiłowicach wraz z otoczeniem” dofinansowane ze środków z Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu FEOP.10: Fundusze Europejskie na wzmocnienie potencjałów endogenicznych opolskiego. Działania 10.5 Rewitalizacja na obszarach innych niż miejskie. Umowa nr FEOP.10.05-IŻ.00-0016/25 z dnia 30 Stycznia 2026r.
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z realizacją robót budowlanych, usług i dostaw tj.:
1) Ogród kwiatowy o powierzchni ok 170 m2
2) Zielony teren rekreacyjno-spacerowy o powierzchni ok 1280 m2
3) Tężnia o powierzchni ok 50 m2
4) Flowpark do street workoutu z nawierzchnią piaszczystą o powierzchni ok 200 m2,
5) Kącik wypoczynkowy o powierzchni ok 95 m2,
6) Skate park o powierzchni ok 456 m2,
7) Miejsce na ognisko o powierzchni ok 50 m2,
8) Wiata rekreacyjna o powierzchni ok 60 m2 z utwardzonym placem z kostki przepuszczalnej dla wód opadowych o powierzchni ok 890 m2,
9) Chodniki z kostki betonowej o łącznej powierzchni ok 638 m2,
10) Tereny trawników o łącznej powierzchni ok 2500 m2,
11) Jezdnia istniejącej drogi z kostki granitowej do oczyszczenia i miejscowych remontów o powierzchni
ok 2497 m2,
12) Oświetlenie terenu, lampy parkowe solarne szt. około 18 oraz około 8 lamp wpiętych do sieci oświetlających utwardzony plac.
Roboty powyższe należy zrealizować w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy.
Zakres zamówienia obejmuje:
W zakresie części projektowej:
• uzyskanie map do celów projektowych,
• dokonanie inwentaryzacji stanu istniejącego,
• wykonanie wymaganych pomiarów i badań koniecznych do opracowania rozwiązań projektowych,
• sporządzenie projektu budowlanego tj. projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego wraz z uzgodnieniami, projektów technicznych – po 3 egz.,
• uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenie robót budowlanych,
• sporządzenie projektów wykonawczych z kompletem wymaganych uzgodnień,
• sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
• sporządzenie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich,
• opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
• sporządzenie karty informacyjnej o planowanym przedsięwzięciu i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia (jeśli jest wymagana)
• sporządzenie operatu wodno-prawnego i uzyskanie decyzji wodnoprawnej (jeśli jest wymagane)
• sporządzenie projektu docelowej organizacji ruchu,
• sporządzenie projektu organizacji ruchu na czas wykonywania robót z kompletem wymaganych uzgodnień,
W zakresie robót budowlanych:
• roboty rozbiórkowe – rampa,
• roboty ziemne zdjęcie humusu, wykopy,
• profilowanie i plantowanie terenu pod zagospodarowanie,
• wytyczenie geodezyjne poszczególnych elementów zagospodarowania,
• konstrukcję nawierzchni poszczególnych elementów zagospodarowania,
• oświetlenie terenu,
• elementy małej architektury,
• montaż urządzeń,
• przygotowanie terenu pod zieleń i wykonanie trawników i rabat,
• sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
• przygotowanie dokumentów związanych z przekazaniem zadania do użytkowania.
Pełny zakres i opis przedmiotu zamówienia określony jest przez:
- Program funkcjonalno-użytkowy pn: „PROJEKT ZAGOSPODAROWANIA TERENU PRZY ŚCIEŻCE ROWEROWEJ OD ULICY PAWŁOWICKIEJ DO KLUBU MALUCHA STACYJKOWO” opracowany przez: Zakład Usług Inwestycyjnych „DIM” Sp. z o. o. ul. Limanowskiego 1, 47-200 Kędzierzyn-Koźle

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3855934,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4697419,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3855934,38 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ejmax Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6492299685

7.3.3) Ulica: ul. Warszawska 40/2a

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-008

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3855934,38 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 300 dni

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane