„Budowa drogi wewnętrznej nr ewid. dz. 193 i 100/1 w Kościelcu (Berlinek)”

Gmina Kościelec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00326995
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00326995/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 11:18
Lokalizacja
Kościelec, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cf351c57-70f6-4bf2-9669-0deb9173ca5b
Identyfikator
6662004632
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTurek, PL · lot 0
261 943,88 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00326995 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi wewnętrznej nr ewid. dz. 193 i 100/1
w Kościelcu (Berlinek)”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kościelec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019266

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Turecka 7/3

1.5.2.) Miejscowość: Kościelec

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-604

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@koscielec.ug.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koscielec.ug.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-koscielec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa drogi wewnętrznej nr ewid. dz. 193 i 100/1
w Kościelcu (Berlinek)”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cf351c57-70f6-4bf2-9669-0deb9173ca5b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00326995

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055891/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa drogi wewnętrznej nr ewid. 193 i 100/1 w Kościelcu (Berlinek)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280955

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi wewnętrznej na dz. 193 i 100/1 w miejscowości Kościelec, Odcinek I – 67 mb i Odcinek II – 120 mb oraz chodnika dł. 15 mb.
ZAKRES OBEJMUJE :
- usunięcie humusu i darniny
- roboty ziemne w wykopie
- profilowanie i zagęszczenie istniejącego podłoża gruntowego
- wbudowanie obrzeża betonowego
- wykonanie stabilizacji podłoża betonem
- wykonanie w-wy podbudowy z mieszanki kamiennej
- wykonanie podbudowy betonowej
- ułożenie nawierzchni z betonowej kostki brukowej
- oznakowanie pionowe
- roboty wykończeniowe

Stan istniejący
Droga wewnętrzna w miejscowości Kościelec (Berlinek) na odcinku przewidzianym do budowy stanowi dojazd do budynków mieszkalnych.
Istniejąca droga posiada na Odcinku I nawierzchnię z żelbetowych płyt drogowych a na Odcinki II żwirowo gruntową o podłożu niewysadzinowym (grunt G-1), w pasie drogowym o szerokości ok. 6 -11 m. Pod względem wysokościowym zróżnicowanie istniejącej niwelety drogi kształtuje się na poziomie przyległego terenu a po części poniżej.

Urządzenia obce, kolizje
W pasie drogowym i częściowo w jego sąsiedztwie występuje miejscowo sieć wodociągowa z kanalizacją sanitarną, telekomunikacyjna i energetyczna, nie kolidujące z projektowaną budową. Istniejące elementy sieci telekomunikacyjnej uznane przez gestora sieci jako kolidujące z zamierzeniem budowlanym.

Stan projektowany
Parametry techniczne i dane wyjściowe:
- droga wewnętrzna
- prędkość projektowa 30 km/h
- kategoria ruchu KR 1
- przekrój uliczny
- szerokość jezdni 4,00-4,50m
- szerokość chodnika 2,00m
- spadek jezdni jednostronny 2%

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 293756,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 490739,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 293756,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6680000107

7.3.3) Ulica: Komunalna

7.3.4) Miejscowość: Turek

7.3.5) Kod pocztowy: 62-700

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 261943,88 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-15
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane