Wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem dokumentu upoważaniającego do realizacji inwestycji dla rozbudowy sieci wodociągowej na terenie gminy Gnojnik.
GMINA GNOJNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327003
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327003/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-07 11:20
- Lokalizacja
- Gnojnik, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ddb54edc-0123-47b6-8a61-8ea43da7333c
- Identyfikator
- 8691186447
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327003 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem dokumentu upoważaniającego do realizacji inwestycji dla rozbudowy sieci wodociągowej na terenie gminy Gnojnik.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GNOJNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660683
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 363
1.5.2.) Miejscowość: Gnojnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-864
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gnojnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gnojnik.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl (https://e-propublico.pl/Zamawiajacy/AktualneOgloszenia?zamawiajacyId=f346d5c6-e570-4aae-88e4-cb872f5d179a)1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem dokumentu upoważaniającego do realizacji inwestycji dla rozbudowy sieci wodociągowej na terenie gminy Gnojnik.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ddb54edc-0123-47b6-8a61-8ea43da7333c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327003
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00285516
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIiD.271.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem dokumentu upoważaniającego do realizacji inwestycji i świadczeniem usługi nadzoru autorskiego dla rozbudowy sieci wodociągowej dla zadania pn.: Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Gosprzydowa – obszar: Granice TymowskieOpis:
Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje :
a) Uzyskanie niezbędnych materiałów do przeprowadzenia prac projektowych w tym mapy sytuacyjno - wysokościowej do celów projektowych oraz pozyskanie uzgodnień i decyzji z instytucjami i organami, których konieczność wyłoni się w trakcie prac projektowych,
b) Wykonanie dokumentacji projektowej wg wcześniej opracowanej koncepcji uzgodnionej przez Zamawiającego,
c) uzyskanie w formie pisemnej, nieodpłatnej zgody na wejście w teren działek objętych inwestycją. Zgody winny zostać uzyskane od osób i instytucji uprawnionych do podejmowania decyzji w tym zakresie. Zgody te winny być przygotowane w sposób dający podstawę do złożenia na ich podstawie oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane. Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność z tytułu uzyskanych zgód i złoży Zamawiającemu stosowne oświadczenie w tym zakresie wraz z kopiami uzyskanych zgód. Wykonawca zobowiązany będzie do składania w imieniu Gminy Gnojnik oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane dla inwestycji stanowiącej przedmiot zamówienia,
d) uzyskanie dokumentu, uprawniającego do rozpoczęcia robót w terenie tj. (prawomocnego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, mając na uwadze obowiązujące w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane),
e) przygotowanie projektu odpowiedzi na zapytania wykonawców w trakcie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane -jeśli zaistnieje taka potrzeba,
Wykonawcy zostanie udzielone pełnomocnictwo w celu załatwienia niezbędnych uzgodnień i pozwoleń oraz do podpisywania oświadczeń o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w celu złożenia wniosku o pozwolenia na budowę, lub zgłoszenia budowy.
Szczegółowy zakres zamówienia przedstawia załącznik nr 9 do SWZ- Założenia projektowe
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 79162,60 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie dokumentacji projektowej z uzyskaniem dokumentu upoważaniającego do realizacji inwestycji i świadczeniem usługi nadzoruautorskiego dla rozbudowy sieci wodociągowej dla zadania pn.: Rozbudowa sieci wodociągowej w miejscowości Gnojnik – obszar Wisowa, działka nr 818/2
Opis:
Szczegółowy zakres zamówienia obejmuje :
a) Uzyskanie niezbędnych materiałów do przeprowadzenia prac projektowych w tym mapy sytuacyjno - wysokościowej do celów projektowych oraz pozyskanie uzgodnień i decyzji z instytucjami i organami, których konieczność wyłoni się w trakcie prac projektowych,
b) Wykonanie dokumentacji projektowej wg wcześniej opracowanej koncepcji uzgodnionej przez Zamawiającego,
c) uzyskanie w formie pisemnej, nieodpłatnej zgody na wejście w teren działek objętych inwestycją. Zgody winny zostać uzyskane od osób i instytucji uprawnionych do podejmowania decyzji w tym zakresie. Zgody te winny być przygotowane w sposób dający podstawę do złożenia na ich podstawie oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane – zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane. Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność z tytułu uzyskanych zgód i złoży Zamawiającemu stosowne oświadczenie w tym zakresie wraz z kopiami uzyskanych zgód. Wykonawca zobowiązany będzie do składania w imieniu Gminy Gnojnik oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane dla
inwestycji stanowiącej przedmiot zamówienia,
d) uzyskanie dokumentu, uprawniającego do rozpoczęcia robót w terenie tj. (prawomocnego pozwolenia na budowę lub zgłoszenia, mając na uwadze obowiązujące w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia przepisy ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane),
e) przygotowanie projektu odpowiedzi na zapytania wykonawców w trakcie trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane - jeśli zaistnieje taka potrzeba,
Wykonawcy zostanie udzielone pełnomocnictwo w celu załatwienia niezbędnych uzgodnień i pozwoleń oraz do podpisywania oświadczeń o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane w celu złożenia wniosku o pozwolenia na budowę, lub zgłoszenia budowy.
Szczegółowy zakres zamówienia przedstawia załącznik nr 9 do SWZ –Założenia projektowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.5.) Wartość części: 14000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu w wyznaczonym terminie wpłynęły oferty, które przewyższają kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Mając na względzie powyższe okoliczności, unieważnienie postępowania jest zasadne i konieczne.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu w wyznaczonym terminie wpłynęła 1 oferta. Oferta ta podlega odrzuceniu na podstawie art. 224 ust. 6 ustawy Pzp.
Mając na względzie powyższe okoliczności, unieważnienie
postępowania jest zasadne i konieczne.
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |