Zakup specjalistycznego pojazdu do działań kontrolnych oraz określania zagrożeń środowiskowych i oceny skutków awarii.
Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327165
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327165/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-07 11:48
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fddc6280-44ea-4bdc-8fbd-c3f6b391b0cd
- Identyfikator
- 7492055601
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327165 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup specjalistycznego pojazdu do działań kontrolnych oraz określania zagrożeń środowiskowych i oceny skutków awarii.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta
1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/637610C6-81D4-4A54-B1C4-AD6159A63DDE1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup specjalistycznego pojazdu do działań kontrolnych oraz określania zagrożeń środowiskowych i oceny skutków awarii.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fddc6280-44ea-4bdc-8fbd-c3f6b391b0cd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327165
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024871/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.13 Zakup specjalistycznego samochodu terenowego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00294020
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.49.2026.AW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznego pojazdu do działań kontrolnych oraz określania zagrożeń środowiskowych i oceny skutków awarii z kabiną 4 osobową na podwoziu z napędem 4x4 spełniającego wymagania określone w załączniku nr 1A do SWZ Oferowane parametry techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia.
2. Pozostałe wymagania:
1) Oferowany pojazd musi być fabrycznie nowy (rok produkcji – nie starszy niż 2025r.), nie posiadać wad fizycznych ani wad prawnych, w szczególności jego parametry, cechy techniczne i konstrukcyjne, jak też wyposażenie muszą odpowiadać wszelkim obowiązującym normom i wymaganiom bezpieczeństwa,
2) Oferowany pojazd nie może być obciążony prawami osób trzecich;
3) Oferowany pojazd musi posiadać homologację (minimum 4 osoby),
4) Oferowany pojazd musi spełniać normę emisji spalin Euro 6 lub wyższą
5) Oferowany pojazd musi być zgodny z przepisami ustawy z 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2024r. poz. 1251 t.j.) oraz aktów wykonawczych do tej ustawy, jak też z innymi przepisami obowiązującego prawa krajowego RP oraz prawa unijnego,
6) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z pojazdem:
- instrukcji obsługi w języku polskim,
- dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu.
7) Pojazd należy oznakować trwałą nalepkę informującą o współfinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 A do SWZ - Oferowane parametry techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia - Projektowane postanowienia umowy, zamieszczone w wersji elektronicznej na stronie internetowej prowadzonego postępowania stanowiące integralną część SWZ.
4. Wykonawca wraz z ofertą zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu załącznika nr 1A do SWZ - Oferowane parametry techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia - stanowiące treść oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34113300-5 - Pojazdy terenowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34113100-3 - Jeepy
34131000-4 - Pikapy
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W toku postępowania złożono 3 oferty na wykonanie przedmiotu zamówienia. Po dokonaniu odrzucenia 2 ofert cena oferty z najniższą ceną, tj.: 299 136,00 zł. –spośród ofert nie podlegających odrzuceniu przewyższa znacznie kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Niniejsze zamówienie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Opolu.
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |