Remont drogi wojewódzkiej Nr 816 od km 63+480 do km 64+950, od km 64+950 do km 66+800 oraz od km 91+150 do km 92+600 – zamówienie podobne do umowy nr 1/R7/RB/2026 z dnia 18.05.2026 r.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327409
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327409/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 12:31
- Lokalizacja
- Lublin, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-778b10bd-4ef6-41d3-b4cc-0e772e490ac1
- Identyfikator
- 7122904545
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327409 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi wojewódzkiej Nr 816 od km 63+480 do km 64+950, od km 64+950 do km 66+800 oraz od km 91+150 do km 92+600 – zamówienie podobne do umowy nr 1/R7/RB/2026 z dnia 18.05.2026 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019170
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bohdana Dobrzańskiego 3
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-262
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.wlodawa@zdw.lublin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw.bip.lubelskie.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi wojewódzkiej Nr 816 od km 63+480 do km 64+950, od km 64+950 do km 66+800 oraz od km 91+150 do km 92+600 – zamówienie podobne do umowy nr 1/R7/RB/2026 z dnia 18.05.2026 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-778b10bd-4ef6-41d3-b4cc-0e772e490ac1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327409
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254151
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający przewidział potrzebę wykonania remontu drogi wojewódzkiej Nr 816 w ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ogłoszeniu
Numer publikacji ogłoszenia: 156846-2026
Numer wydania Dz. U. S: 46/2026
Data publikacji 06.03.2026 r.
(zamówienie o którym mowa w 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w oparciu o znajomość stanu technicznego nawierzchni bitumicznych administrowanej sieci drogowej.
Szczegółowe uzasadnienie ze względu na ograniczoną ilość znaków zawarte jest w sekcji VI "Informacjach dodatkowe".
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: R7.ST.371.9.2026.kd
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem negocjacji będzie ustalenie ceny za wykonanie remontu drogi wojewódzkiej w technologii:
I. Remont drogi wojewódzkiej Nr 816 od km 63+480 do km 64+950
1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach drogowych - 1,47 km
2. Frezowanie korekcyjne nawierzchni bitumicznej o średniej gr. 2,0 cm - 9 686,90 m2
3. Wykonanie wyrównania istniejącej jezdni mieszanką mineralno - asfaltową AC16P 35/50 jak dla KR 3-4, grubość warstwy - wartość uśredniona 3 cm, wraz ze skropieniem 0,5 - 0,7 kg/m2 - 871,82 Mg
4. Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno - asfaltowej AC11S 50/70 jak dla KR 3-4, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm, wraz ze skropieniem warstwy wiążącej asfaltem 0,1 - 0,3 kg/m2 (obejmuje jezdnie, zatoki autobusowe, skrzyżowania z drogami niższej kategorii i dostosowanie wysokości zjazdów bitumicznych) - 12 066,00 m2
5. Uzupełnienie pobocza gruntem nasypowym - 100,00 m3
6. Wykonanie poboczy (szer. 0,75 m) kruszywem łamanym 0/31,5 na grubość min. 10 cm wraz profilowaniem i zagęszczeniem podłoża - 947,50 m2
7. Przełożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej na zjazdach gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z dostosowaniem do wysokości nowej nawierzchni
- kostka materiał z rozbiórki
- wykonanie podbudowy - 402,00 m2
8. Przełożenie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej z dostosowaniem do wysokości nowej nawierzchni - chodnik + ścieżka rowerowa
- kostka materiał z rozbiórki
- wykonanie podbudowy - 1 004,00 m2
9. Regulacja wysokościowa obrzeży betonowych na ławie betonowej z oporem - 470,00 mb
10. Regulacja wysokościowa krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem (podniesienie krawężnika do wysokości nowej nawierzchni - max 10 cm) - 562,00 mb
11. Oznakowanie poziome cienkowarstwowe – odtworzenie istniejącego oznakowania - 557,00 m2
12. Regulacja pionowa słupków prowadzących U-1a - 10,00 szt.
II. Remont drogi wojewódzkiej Nr 816 od km 64+950 do km 66+800
1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach drogowych - 1,85 km
2. Frezowanie korekcyjne nawierzchni bitumicznej o średniej gr. 2,0 cm - 5 213,00 m2
3. Wykonanie wyrównania istniejącej jezdni mieszanką mineralno - asfaltową AC16P 35/50 jak dla KR 3-4, grubość warstwy - wartość uśredniona 3 cm, wraz ze skropieniem 0,5 - 0,7 kg/m2 - 768,82 Mg
4. Wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno - asfaltowej AC16W 35/50 jak dla KR 3-4, grubość warstwy po zagęszczeniu 6 cm, z oczyszczeniem i skropieniem 0,5 - 0,7 kg/m2 - 10 678,00 m2
5. Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno - asfaltowej AC11S 50/70 jak dla KR 3-4, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm, wraz ze skropieniem warstwy wiążącej asfaltem 0,1 - 0,3 kg/m2 (obejmuje jezdnie, zatoki autobusowe, skrzyżowania z drogami niższej kategorii i dostosowanie wysokości zjazdów bitumicznych) - 10 476,00 m2
6. Uzupełnienie pobocza gruntem nasypowym - 500,00 m3
7. Wykonanie poboczy (szer. 0,75 m) kruszywem łamanym 0/31,5 na grubość min. 10 cm wraz profilowaniem i zagęszczeniem podłoża - 2 734,50 m2
8. Przełożenie nawierzchni z kostki brukowej betonowej na zjazdach gr. 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej z dostosowaniem do wysokości nowej nawierzchni
- kostka materiał z rozbiórki
- wykonanie podbudowy - 147,50 m2
9. Przełożenie nawierzchni chodnika z kostki brukowej betonowej gr. 6 cm na podsypce cementowo-piaskowej z dostosowaniem do wysokości nowej nawierzchni - chodnik + ścieżka rowerowa
- kostka materiał z rozbiórki
- wykonanie podbudowy - 80,00 m2
10. Regulacja wysokościowa obrzeży betonowych na ławie betonowej z oporem - 40,00 mb
11. Regulacja wysokościowa krawężników betonowych na ławie betonowej z oporem (podniesienie krawężnika do wysokości nowej nawierzchni - max 10 cm) - 40,00 mb
12. Oznakowanie poziome cienkowarstwowe - odtworzenie istniejącego oznakowania - 662,00 m2
13. Regulacja pionowa słupków prowadzących U-1a - 38,00 szt.
III. Remont drogi wojewódzkiej Nr 816 od km 91+150 do km 92+600
1. Roboty pomiarowe przy liniowych robotach drogowych - 1,450 km
2. Frezowanie korekcyjne nawierzchni bitumicznej o średniej gr. 2,0 cm - 3 984,00 m2
3. Wykonanie wyrównania istniejącej jezdni mieszanką mineralno - asfaltową AC16P 35/50 jak dla KR 3-4, grubość warstwy - wartość uśredniona 3 cm, wraz ze skropieniem 0,5 - 0,7 kg/m2 - 588,24 Mg
4. Wykonanie warstwy wiążącej z mieszanki mineralno - asfaltowej AC16W 35/50 jak dla KR 3-4, grubość warstwy po zagęszczeniu 6 cm, z oczyszczeniem i skropieniem 0,5 - 0,7 kg/m2 - 8 169,96 m2
5. Wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno - asfaltowej AC11S 50/70 jak dla KR 3-4, grubość warstwy po zagęszczeniu 4 cm, wraz ze skropieniem warstwy wiążącej asfaltem 0,1 - 0,3 kg/m2 (obejmuje jezdnie, zatoki autobusowe, skrzyżowania z drogami niższej kategorii i dostosowanie wysokości zjazdów bitumicznych) - 7 995,00 m2
6. Uzupełnienie pobocza gruntem nasypowym - 400,00 m3
7. Wykonanie poboczy (szer. 0,75 m) kruszywem łamanym 0/31,5 na grubość min. 10 cm wraz profilowaniem i zagęszczeniem podłoża - 2 175,00 m2
8. Oznakowanie poziome cienkowarstwowe - odtworzenie istniejącego oznakowania - 470,00 m2
9. Regulacja pionowa słupków prowadzących U-1a - 32,00 szt.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4151760,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Duna Polska S. A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6750001573
7.3.3) Ulica: Opolska 110
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-323
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4151760,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Uzasadnienia faktycznego i prawnego wyboru trybu zamówienia z wolnej ręki:Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przewidział potrzebę wykonania remontu drogi wojewódzkiej Nr 816 w ramach zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych w ogłoszeniu
Numer publikacji ogłoszenia: 156846-2026
Numer wydania Dz. U. S: 46/2026
Data publikacji: 06/03/2026 r.
(zamówienie o którym mowa w 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w oparciu o znajomość stanu technicznego nawierzchni bitumicznych administrowanej sieci drogowej.
W wyniku wzmożonego ruchu pojazdów wojskowych, nawierzchnie dróg wojewódzkich administrowanych przez RDW we Włodawie uległy znacznemu pogorszeniu, a w szczególności nawierzchnia drogi wojewódzkiej nr 816, na której powstały zwiększone ilości uszkodzeń warstw konstrukcyjnych. W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o udzieleniu zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych.
W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieograniczonego numer referencyjny: R7.ST.371.4.2026.kdr w ogłoszeniu o zamówieniu przewidziano zamówienia polegające na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, zgodnych z przedmiotem zamówienia oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu wartości zamówienia. Wartość zamówienia nie przekracza kwoty jaka została określona w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego.
Zamówienie podstawowe zostało udzielone w dniu 18.05.2026 r. umowa nr 1/R7/RB/2026 na: Remont drogi wojewódzkiej Nr 816 od km 49+300 do km 53+000 oraz od km 62+480 do km 63+480 dla wykonawcy: Duna Polska S. A., ul. Opolska 110, 31-323 Kraków
Uzasadnienie prawne:
Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy Pzp jeżeli zachodzi okoliczność, o której mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp tj. w przypadku udzielenia w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości.
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |