Budowa hali garażowo-magazynowej - Etap I
KOMENDA POWIATOWA PSP w Sulęcinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327527
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327527/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 12:50
- Lokalizacja
- Sulęcin, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5b63419a-cc1b-4592-b876-7ea1010780fa
- Identyfikator
- 9271682341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane w zakresie budowy magazynówRoboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania glebyPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327527 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa hali garażowo-magazynowej - Etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA POWIATOWA PSP w Sulęcinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210467050
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: E.Plater 8
1.5.2.) Miejscowość: Sulęcin
1.5.3.) Kod pocztowy: 69-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@straz.sulecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.straz.gorzow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/straz_sulecin1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa hali garażowo-magazynowej - Etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b63419a-cc1b-4592-b876-7ea1010780fa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327527
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00177308/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa hali garażowo-magazynowej I etap
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00236260
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1601626,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem Umowy jest realizacja I etapu robót budowlanych objętych zadaniem inwestycyjnym pn. „Budowa hali garażowo-magazynowej” - zwanego dalej „zadaniem inwestycyjnym”.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu złożona została jedna oferta przez Wykonawcę ZR-B KACZMAREK SP. Z O.O. UL. ANTKA 11, 66-300 MIĘDZYRZECZ, NIP: 5961575371 . W toku badania i oceny ofert Zamawiający, na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP, dokonał poprawy innej omyłki w załączniku TECR (Tabela Elementów Ceny Ryczałtowej), która wynikała z wadliwej formuły sumującej w udostępnionym przez Zamawiającego szablonie. W wyniku poprawnego zsumowania Zamawiający, na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP, dokonał poprawy innej omyłki w załączniku TECR, która wynikała z wadliwej formuły sumującej w udostępnionym przez Zamawiającego szablonie. Po poprawnym sumowaniu oficjalna cena oferty brutto uległa zwiększeniu i wynosi 2 434 732,84 zł. Zamawiający dokonał szczegółowej analizy swoich planów finansowych i nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację tego zamówienia do ceny oferty. W związku z powyższym, z uwagi na obiektywny brak środków finansowych na pokrycie pełnej, realnej wartości oferty Wykonawcy, zaistniała obligatoryjna przesłanka do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP.a wszystkich pozycji szczegółowych TECR (w szczególności niedoszacowanych wierszy), oficjalna cena oferty brutto uległa zwiększeniu i wynosi 2 434 732,84 zł.Kwota, jaką Zamawiający zabezpieczył i zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia publicznego, wynosi 2 000 000,00 zł brutto. Kwota ta wprost wynika z dokumentacji wewnętrznej oraz została ujawniona w publicznie dostępnym Planie Postępowań o Udzielenie Zamówień na rok 2026.
Cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty (po prawidłowym poprawieniu omyłki zaistniałej w dokumentacji) przewyższa możliwości budżetowe Zamawiającego o kwotę 434 732,84 zł. Zamawiający dokonał szczegółowej analizy swoich planów finansowych i nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację tego zamówienia do ceny oferty.
W związku z powyższym, z uwagi na obiektywny brak środków finansowych na pokrycie pełnej, realnej wartości oferty Wykonawcy, zaistniała obligatoryjna przesłanka do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy PZP.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2434732,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2434732,84 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Unieważnienie postępowania na podstawie art.255 pkt 3 ustawy PZP.| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |