Zakup licencji oprogramowania antywirusowego
Instytut Matki i Dziecka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327580
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327580/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-07 12:59
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7157618a-f0e7-4f95-81d7-d9d1b4cce593
- Identyfikator
- 5250008471
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327580 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup licencji oprogramowania antywirusowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Matki i Dziecka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288395
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kasprzaka 17a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-211
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@imid.med.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.imid.med.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://imid.ezamawiajacy.pl/pn/imid/demand/296348/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup licencji oprogramowania antywirusowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7157618a-f0e7-4f95-81d7-d9d1b4cce593
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327580
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00291668
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: A/ZP/SZP.261-32/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 391439,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji oprogramowania antywirusowego. Obecnie Zamawiający posiada licencje na program antywirusowy ESET Protect Enterprise w chmurze na 850 stanowisk, ważną do dnia 23.06.2026 r. Zamawiający wymaga dostarczenia licencji (przedłużenia obecnie używanej) ESET Protect Enterprise w chmurze na 850 stanowisk na kolejne 36 miesięcy wraz z przeszkoleniem administratorów z obsługi lub zaproponowania rozwiązania równoważnego wraz
z jego wdrożeniem i przeszkoleniem administratorów z obsługi systemu.
Identyfikator obecnie posiadanej licencji: 3AB-MA3-4P8
Licencja ESET Protect Enterprise powinna zawierać następujące komponenty:
ESET Inspect - Extended Detection & Response
ESET LiveGuard Advanced for Endpoint Security + Server Security
ESET Endpoint & Server Security for ESET PROTECT Enterprise
ESET Mobile Threat Defense
ESET Full Disk Encryption
Licencje oferowanego oprogramowania muszą:
a) pochodzić od producenta lub jego oficjalnego kanału dystrybucji i nie mogą naruszać praw autorskich osób trzecich,
b) obejmować prawo do korzystania z programu o funkcjonalności nie mniejszej niż określona w Opisie Przedmiotu Zamówienia,
c) umożliwiać aktualizację bazy sygnatur wirusów oraz instalację wszystkich dostępnych poprawek i uaktualnień,
d) zapewniać dostęp do najnowszych oraz wcześniejszych wersji oprogramowania (jeśli będzie wymagane przez Zamawiającego),
e) Zapewniać wymaganą przez Zamawiającego funkcjonalność bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania do działania,
f) być objęte wsparciem technicznym producenta w dni robocze, w godz. 08:00–17:00 (mailowo, telefonicznie lub przez formularz kontaktowy).
g) zapewnić utrzymanie atrybutów bezpieczeństwa informacji w systemach informacyjnych z których korzysta Zamawiający.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48761000-0 - Pakiety oprogramowania antywirusowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
48760000-3 - Pakiety oprogramowania do ochrony antywirusowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 476016,15 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 489586,74 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 476016,15 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ikaria Sp. z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7272746817
7.3.3) Ulica: Żeligowskiego
7.3.4) Miejscowość: Łódź
7.3.5) Kod pocztowy: 90-752
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 476016,15 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |