„Usługa dystrybucji energii elektrycznej"
Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327586
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327586/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-07 12:59
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c5598694-3cb2-4014-9efd-b4353e69a9b1
- Identyfikator
- 8522467675
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327586 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Usługa dystrybucji energii elektrycznej"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Pamięci Narodowej - Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 320121345
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Klemensa Janickiego 30
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 71-270
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 914849800
1.5.8.) Numer faksu: 914849801
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: oddzial.szczecin@ipn.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: szczecin.ipn.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ipn.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usługa dystrybucji energii elektrycznej"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5598694-3cb2-4014-9efd-b4353e69a9b1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327586
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00269643/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 dystrybucja energii elektrycznej do budynku przy ul. K Janickiego 30 w Szczecinie na okres 48 miesięcy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zgodnie z art. 305 pkt 1) Ustawy PZP Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi okoliczność wskazana w art. 214 ust 1 pkt 1 podpunkt a)- dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Zgodnie z koncesją nr DEE/50/13854/W/2/2007/PKo usługę dystrybucji energii elektrycznej w Szczecinie w okresie od 1.07.2007 r. do 1.07.2030 r. świadczy Enea Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, ul. Strzeszyńska 58, 60-479 Poznań.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OVISz-280-1/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Usługa dystrybucji energii elektrycznej do obiektu Instytutu Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Szczecinie przy ulicy Klemensa Janickiego 30 na okres 48 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nie dłużej jednak niż do dnia 30.06.2030 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z tym, iż przedmiotowe zamówienie może być świadczone zgodnie ze stanem faktycznym tylko przez jednego Wykonawcę, a z informacji uzyskanych przez Zamawiającego wynika, iż nie jest możliwa ani negocjacja ceny, ani też innych warunków wykonania umowy Zamawiający za równoznaczne z przeprowadzeniem negocjacji uznał wymianę dokumentów. W ramach wymiany dokumentów Zamawiający prosił Wykonawcę o dostarczenie na platformie przetargowej Zamawiającego stosownej umowy celem jej podpisania.Wykonawca nie dostarczył w wymaganym terminie dokumentów tj. umowy. W związku z powyższym negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, ponieważ zaproszenie do negocjacji nie spotkało się z odpowiedzią Wykonawcy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |