„Dostawa, montaż i uruchomienie kratopiaskownika na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Nadrzecznej w Karpaczu”

"MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00327593
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00327593/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-07 13:00
Lokalizacja
Karpacz, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3844ff21-40b4-11ed-8832-4e4740e186ac
Identyfikator
6112732094
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wyposażenie oczyszczalni ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

FPHU EKOTECH SPÓŁKA JAWNA KOSIŃSKI & STĄCZEKBiecz, PL · lot 0
240 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327593 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa, montaż i uruchomienie kratopiaskownika na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Nadrzecznej w Karpaczu”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 022269127

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 2A

1.5.2.) Miejscowość: Karpacz

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-540

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 757619431

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzgk-karpacz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mzgk-karpacz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.mzgk-karpacz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka komunalna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Usługi komunalne, gospodarka wodna i ściekowa oraz gospodarka mieszkaniowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa, montaż i uruchomienie kratopiaskownika na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Nadrzecznej w Karpaczu”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3844ff21-40b4-11ed-8832-4e4740e186ac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327593

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00372724/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/2/2022-P

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 240000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż polegający na wpięciu urządzenia w istniejący kolektor dopływowy oraz ewentualne zmiany w istniejących ciągach komunikacyjnych oraz uruchomienie kratopiaskownika na terenie Oczyszczalni Ścieków w Karpaczu przy ul. Nadrzecznej, działka nr 170 obr. 0002, powiat karkonoski, woj. dolnośląskie.
4.2. Kratopiaskownik powinien być zdolny/przystosowany do:
• przyjęcie napływu ścieków na poziomie wydajności: maksymalne godzinowe - 30 l/s i średniodobowe 20 l/s
• efektywność usuwania piasku 95% dla ziaren o średnicy >0,2 mm,
• pracy w systemie ciągłym 24 h/d w pełnym systemie automatyki,
• pracy na zewnątrz w warunkach zimowych (wymaga się, aby urządzenie posiadało system ocieplenia i ogrzewania)
4.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (kratopiaskownik):
• szczelina kraty 3 mm,
• kąt nachylenia kraty 850,
• szerokość kraty 500 mm
• temperatura pracy -30oC do 50oC
• część piaskownika o średniej przepustowości 10-20 l/s
• przenośniki ślimakowe piasku wykonane ze stali nierdzewnej AISI 304
• układ napowietrzania – dmuchawa bocznokanałowa + system napowietrzania wspomagający flotację tłuszczy,
• kieszeń na tłuszcz szerokości min. 400 mm wyposażoną w zgarniacz tłuszczu, którym tłuszcz zgarniany będzie do komory czerpanej pompy wyporowej.
4.4. Praso płuczka skratek:
• przepustowość 1 m3 skratek /h,
• praso płuczka zintegrowana z kratą taśmowo-hakową,
• średnica roboczej strefy prasowania min. 200mm,
• spirala prasująca wykonana ze stali nierdzewnej AISI ,04,
• wymagane ciśnienie wody technologicznej – min. 4 bar,
• zapotrzebowanie na wodę max. 3 dm³/s przy ciśnieniu 4 bar.
4.5. Parametry zasilania:
• napęd taśmy min. 0,18kW/400V/IP55
• napęd zgarniaka min. 0,18kW/400V/IP55,
• napęd spirali zgarniającej piaskownika min.0,37kW/400V/IP55,
• napęd spirali wynoszącej piaskownika min.0,37kW/400V/IP55,
• silnik dmuchawy min.0,4kW/400V/IP55,
• napęd zgarniacza min.0,18kW/400V/IP55
4.6. Pompa tłuszczu 1,5 kW/400V/IP55
4.7. Kratopiaskownik będzie zamontowany na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej na zewnątrz przy reaktorze biologicznym. Wymiary płyty fundamentowej na kratopiaskownik wy-noszą, długość ok. 5 m oraz szerokość ok. 4 m.
4.8. Wpięcie w istniejący kolektor dopływowy zachowując przy tym istniejący kanał (istniejący piaskownik) jako by-pass urządzenia oraz ewentualne zmiany w istniejących ciągach komunikacyjnych, leżą po stronie sprzedającego.
4.9. Urządzenia muszą być fabrycznie nowe (rok produkcji 2022r.).
4.10. W związku z ograniczonym przepływem przez oczyszczalnie, w ramach zamówienia należy ad-optować istniejący automatyczny system regulacji dopływu ścieków po przez zamontowanie go na dopływie do planowanego kratopiaskownika.
4.11. W szafie zasilająco-sterowniczej zabudować niezbędne urządzenia techniczne, które zapewnią możliwość pracy układu. Urządzenia muszą zapewnić prawidłowa pracę wszystkich urządzeń.
4.12. Należy dostarczyć pełną dokumentację powykonawczą instalacji elektrycznej i AKPiA w wersji drukowanej i elektronicznej w formacie.pdf.
4.13. Oferta obejmuje transport urządzeń na miejsce przeznaczenia, montaż kratopiaskownika i urządzeń towarzyszących polegający na wpięciu urządzenia w istniejący kolektor dopływowy oraz ewentualne zmiany w istniejących ciągach komunikacyjnych, rozruch technologiczny, szkolenie obsługi użytkownik.
4.14. Do oferty należy dołączyć dyspozycje fundamentowe pod katem posadowienia urządzeń, połączeń medialnych oraz ewentualnych zmian w istniejących ciągach komunikacyjnych, włącznie z wizualizacją oraz podaniem ostatecznych rzędnych fundamentowych.
4.15. Wymagana wizja lokalna na miejscu montażu kratopiaskownika przed złożeniem oferty.
4.16. Nazwy i kody przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym Słowniku Zamówień CPV: CPV Nr 45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 240000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 350000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 240000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FPHU Ekotech Sp.J. Kosiński &Stączek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7382152349

7.3.3) Ulica: ul. Tumidajskiego 2

7.3.4) Miejscowość: Biecz

7.3.5) Kod pocztowy: 38-340

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-10-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 240000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2022-12-21
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy