Poprawa efektywności energetycznej budynku Domu Ludowego w Bączalu Górnym wraz z instalacją OZE i modernizacją źródeł ciepła
GMINA SKOŁYSZYN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327622
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327622/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 13:05
- Lokalizacja
- Skołyszyn, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-599fb867-4aa4-4b6d-9fbe-367c9f9975da
- Identyfikator
- 6851651203
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327622 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynku Domu Ludowego
w Bączalu Górnym wraz z instalacją OZE i modernizacją źródeł ciepła
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SKOŁYSZYN
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440382
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Skołyszyn 12
1.5.2.) Miejscowość: Skołyszyn
1.5.3.) Kod pocztowy: 38-242
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 134491729
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@skolyszyn.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.skolyszyn.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/ug_skolyszyn1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynku Domu Ludowegow Bączalu Górnym wraz z instalacją OZE i modernizacją źródeł ciepła
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-599fb867-4aa4-4b6d-9fbe-367c9f9975da
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327622
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00072698/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Poprawa efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej wraz z montażem OZE na terenie gminy Skołyszyn
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt jest dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021 – 2027, Priorytet FEPK.02 Energia i środowisko, Działanie FEPK.02.01 Poprawa jakości powietrza.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270291
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: GPIR.271.1.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 580268,65 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest termomodernizacja budynku Domu Ludowego w Bączalu Górnym, posadowionego na działce nr ewid. 361 w miejscowości Bączal Górny. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 351,4 m2.
Zakres rzeczowy dotyczy termomodernizacji istniejącego budynku DL w Bączalu Górnym oraz wykonania robót wykończeniowych związanych z dobudową garażu OSP do budynku.
1) Zakres robót (ujętych w kosztach kwalifikowanych dofinansowanego projektu) obejmuje:
wykonanie nowych warstw izolacji termicznej na ścianach zewnętrznych
i ostatnim stropie budynku, ścianach fundamentowych - likwidujących mostki cieplne (termiczne),
docieplenie kominów,
montaż źródła ciepła na pompę ciepła,
wykonanie instalacji fotowoltaicznej (łączna moc instalacji 6,48 kWp), montaż magazynu energii 10 kW,
instalacja pompy ciepła typu powietrze - woda o mocy grzewczej 14,65 kW (1 szt.),
montaż zasobnikowego podgrzewacza wody użytkowej o pojemności 300 dm3 oraz rekuperacji (montaż 4 szt. rekuperatorów ściennych z odzyskiem ciepła o sprawności co najmniej 70%),
montaż rolet zewnętrznych (fasadowych zasilanych elektrycznie),
wykonanie kolorystyki elewacji.
2) Zakres robót (ujętych w kosztach niekwalifikowanych dofinansowanego projektu) obejmuje:
mycie i malowanie dachu,
montaż żaluzji fasadowych na dwóch okna dobudowanego garażu,
izolacja cieplna ścian dobudowanego garażu,
izolacja cieplna ścian fundamentowych dobudowanego garażu,
izolacja termiczna komina dobudowanego garażu,
izolacja cieplna dachu nad garażem.
3) Inne roboty budowlane - towarzyszące oraz odtworzeniowe: instalacja odgromowa, przedłużenie okapów dachu nad główną bryłą budynku oraz wymiana podbitki, zadaszenie nad wejściem i OSP, rynny i rury spustowe, obróbki blacharskie, parapety wewnętrzne, parapety zewnętrzne, chodniki odbojowe, elementy umieszczone na elewacji, kraty okienne, pochylnia dla osób niepełnosprawnych wraz z dojściem do pochylni. Wskazane powyżej roboty towarzyszące oraz odtworzeniowe w części związanej z dobudowanym garażem OSP do budynku, ujęte zostały w kosztach niekwalifikowanych.
4) W ramach limitu zaplanowano również koszty związane z dostępnością do budynku, zgodnie ze standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027, tj.: dostarczenie i montaż oznakowań i sprzętu dla osób niepełnosprawnych dla budynku DL Bączal Górny: 1 kpl.: mapa tyflograficzna (1 szt.), tablica z informacją pisaną i piktograficzną (1 szt.), oznakowanie pomieszczeń i ciągów komunikacyjnych alfabetem Braiillea (12 tabliczek), linie naprowadzające, pole uwag, nakładki na poręcze schodów i pochylni (8 szt.),tabliczki kierunkowe i oznaczenia ewakuacyjne w alfabecie Braillea (12 szt.), taśmy antypoślizgowe do oznaczenia pierwszego i ostatniego biegu schodów (2 taśmy), pętla indukcyjna (1 szt.), system call hear (1 szt.), schodołaz (1 szt.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45261221-9 - Malowanie dachów
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45312310-3 - Ochrona odgromowa
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
09332000-5 - Instalacje słoneczne
31430000-9 - Akumulatory elektryczne
51112200-2 - Usługi instalowania sprzętu sterowania energią elektryczną
45421143-8 - Instalowanie zasłon
33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 510450,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 712724,10 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 510450,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JanDro Mateusz Janusz Daniel Drozdowicz Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6852343521
7.3.3) Ulica: Płk.J.Modrzejewskiego 10
7.3.4) Miejscowość: Jasło
7.3.5) Kod pocztowy: 38-200
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 510450,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |