„Zakup i dostawa fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym w formie leasingu operacyjnego”

"MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00327728
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00327728/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-07 13:24
Lokalizacja
Karpacz, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0bffc035-641e-11ed-abdb-a69c1593877c
Identyfikator
6112732094
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Zamiatarki drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

MLEASING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
569 809,12 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327728 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Zakup i dostawa fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym w formie leasingu operacyjnego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: "MIEJSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 022269127

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 2A

1.5.2.) Miejscowość: Karpacz

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-540

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 757619431

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzgk-karpacz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.mzgk-karpacz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://www.mzgk-karpacz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka komunalna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Usługi komunalne, gospodarka wodna i ściekowa oraz gospodarka mieszkaniowa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zakup i dostawa fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym w formie leasingu operacyjnego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0bffc035-641e-11ed-abdb-a69c1593877c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327728

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00437659/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/3/2022-P

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 569809,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę do siedziby Zamawiającego (Karpacz 58-540, ul. Obrońców Pokoju 2a, woj. Dolnośląskie, Polska) i sfinansowanie w formie leasingu operacyjnego fabrycznie nowej zamiatarki z pługiem dwulemieszowym. Zamiatarka wraz z osprzętem musi być fabrycznie nowa, produkowana seryjnie (a nie przygotowana jedynie dla potrzeb tego postępowania).
 Rok produkcji - nie starszy niż 2022
 Zamiatarka podciśnieniowa z układem recyrkulacji wody
 DMC – do 3,5 tony
 Konstrukcja przegubowa
 Wymiary zamiatarki wraz z zespołem zamiatającym dwu szczotkowym:
o Wysokość – maksymalnie - 2000 mm ( bez światła sygnalizacyjnego )
o Szerokość – maksymalnie - 1300 mm ( szerokość nośnika narzędzi )
o Długość – maksymalnie - 4600 mm
 Rozstaw osi – maksymalnie 1800 mm – kryterium oceny oferty
 Podwozie 4 kołowe, napęd hydrostatyczny na 4 koła
 Wysokość pokonywania krawężników – minimum 150 mm
 Pojazd wolnobieżny nie wymagający rejestracji
 Minimalna prędkość transportowa – 25 km/h
 Dokumenty umożliwiające poruszanie się pojazdu po drogach publicznych
 Rozmiar opon min R 16 M+S
 Silnik Diesel – moc minimalna – 55 kW
 Emisja spalin – minimum Stage V
 Kabina zamknięta, oszklona, ogrzewana i klimatyzowana, radioodbiornik
 Siedzenie umieszczone centralnie, zawieszone pneumatycznie lub hydraulicznie, regulowane
 Kolor - intensywny pomarańcz ( kolor ogólnie uznany za kolor maszyn komunalnych )
 Podgrzewane lusterka
 Oświetlenie LED zgodne z przepisami prawo o ruchu drogowym
 Światło i akustyczny sygnał cofania
 Poziom ciśnienia akustycznego (LpA) zgodnie z dyrektywą 2006/42/WE i zgodnie z normą DIN EN ISO 11201 w normalnych warunkach pracy przy 1600 obr./min - max - 72 dB(A)
 Zespół zamiatający dwu szczotkowy – regulacja szczotek z kabiny operatora w zakresie: sze-rokość zamiatania, niezależne wychylenie mierzone od osi pojazdu w płaszczyźnie poziomej każdej ze szczotek, prędkości obrotowej (funkcja dodatkowa) - kryterium oceny oferty
 Szerokość zamiatania – co najmniej - 2200 mm
 Średnica szczotek – co najmniej 850 mm
 Średnica zawracania pomiędzy krawężnikami – maksymalnie 6000 mm – kryterium oceny oferty
 System szybkiej zmiany narzędzi, dotyczy narzędzi montowanych z przodu jak i z tyłu pojaz-du, bez konieczności użycia kluczy lub innych narzędzi
 Szerokość dyszy ssącej – co najmniej 500 mm
 Średnica kanału ssącego – co najmniej 180 mm, kanał ssący zamontowany na pojeździe w linii prostej od dyszy ssącej do wyrzutu w zbiorniku, w taki sposób, aby w pozycji roboczej nie wystawał poza obrys pojazdu, brak konieczności demontażu kanału ssącego przy wykorzysta-niu pojazdu do prac zimowych (pług, posypywarka)
 Klapa dużych śmieci sterowana z kabiny operatora
 Możliwość obserwacji dyszy ssącej z kabiny kierowcy
 Zbiornik na nieczystości – minimum 1500 litrów pojemności nominalnej zgodnie z EN 15429, ( potwierdzenie ) wykonany z materiału odpornego na korozję i ścieranie, kiprowanie hydrau-liczne,
 Wysokość opróżniania zbiornika minimum 1400 mm
 Wąż do grawitacyjnego spuszczania wody ze zbiornika na nieczystości
 Ładowność zbiornika zamiatarki – co najmniej 1000 kg
 Zbiornik wody czystej – minimum 180 litrów
 Przyłącze do hydrantu do napełniania zbiornika wody czystej
 Ręczny wąż ssawny teleskopowy: długość minimum 3,5 m, średnica minimum 125 mm, ( do-stosowany do pracy po obu stronach maszyny, z uchwytem, chowany po zakończeniu pracy )
 Myjka wysokociśnieniowa montowana z tyłu pojazdu, wydajność min. 10 l/min; 100 bar, wy-posażona w pistolet ręczny natryskowy z wężem min. 10 m.
 Certyfikat PM 2,5; PM 10 – potwierdzenie EUnited ( certyfikat )
 Gwarancja co najmniej 36 miesięcy licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu od-bioru przedmiotu umowy.
 Bezpłatne przeszkolenie dwóch wskazanych przez Zamawiającego pracowników w zakresie obsługi i konserwacji przedmiotu zamówienia
 Termin dostawy – 30 dni – kryterium oceny oferty
 Pług odśnieżny dwulemieszowy – szerokość 145 – 160 cm, wysokość 60 – 80 cm
 Dodatkowa para szczotek mieszanych
 Możliwość współpracy z następującym osprzętem: (nie jest wymagana dostawa):
o Urządzenie do szorowania na mokro z odsysaniem i recyrkulacją wody brudnej, listwa zbierająca pomiędzy szczotkami a kołami pojazdu, szerokość robocza ca najmniej 1200 mm
o Możliwość holowania przyczepy o DMC co najmniej 2000 kg
o Urządzenie do ciśnieniowego spłukiwania i podlewania o pojemności co najmniej 1200 litrów, ciśnienie co najmniej 6 barów, wydajność co najmniej 60 litrów na minutę, wąż co najmniej 30 metrów
 Informacje dodatkowe:
o Reakcja serwisu gwarancyjnego do 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia
o Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć w dniu przekazania przedmiotu zamówienia:
 instrukcję w języku polskim
 katalog części zamiennych w formie obrazkowo numerycznej jako katalog książkowy bądź w formie elektronicznej, na nośniku cyfrowym lub na portalu Dostawcy,
 kartę gwarancyjną
 certyfikat PM 2,5; PM10
4.2. Wymagania dotyczące leasingu operacyjnego:
4.2.1. Okres trwania umowy: 48 miesięcy
 Forma leasingu: operacyjny;
 Waluta leasingu: PLN;
 Opłata wstępna: 5%;
 Opłata końcowa: 20%;
 Oprocentowanie stałe na cały okres trwania umowy;
 Nie przewiduje się żadnych dodatkowych kosztów po stronie Zamawiającego, w szczególności opłat manipulacyjnych, kosztów transportu czy opłat rejestracji pojazdu;
4.2.2. Zamawiający akceptuje Tabele Opłat i Prowizji obowiązujące u finansującego.
4.2.3. Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie umowy leasingu i ogólnych warunków umowy leasingowej na wzorze stosowanym przez finansującego z zastrzeżeniem, że postanowienia zawarte w SWZ zostaną uwzględnione w umowie leasingowej. Wykonawca załączy do oferty wzór umowy leasingu wraz z ogólnymi warunkami leasingu.
4.2.4. Wykonawca nie będzie żądał zabezpieczenia umowy leasingu w postaci weksla In blanco.
4.2.5. Koszty ubezpieczenia OC, AC i NNW leżą po stronie Zamawiającego. Zamawiający będzie zobowiązany przedstawić Wykonawcy coroczne polisy OC, AC i NNW.
4.3. Nazwy i kody przedmiotu zamówienia określone we Wspólnym

4.5.3.) Główny kod CPV: 34921100-0 - Zamiatarki drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 569809,12 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 569809,12 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 569809,12 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: mLeasing Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260212925

7.3.3) Ulica: Prosta 18

7.3.4) Miejscowość: WARSZAWA

7.3.5) Kod pocztowy: 00-850

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 569809,12 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-03-27
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy