Zakup i dostawa videogastroskopu i videokolonoskopu wraz z dodatkowym sprzętem i wyposażeniem.
MIEJSKA PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327839
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327839/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-07 13:39
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b44cdbb6-687e-4c7e-b20f-469fc306a003
- Identyfikator
- 9561950790
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
EndoskopyRóżne urządzenia i produkty medycznePrzyrządy do endoskopii, endochirurgiiUrządzenia medyczne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327839 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa videogastroskopu i videokolonoskopu wraz z dodatkowym sprzętem i wyposażeniem.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKA PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870597412
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Uniwersytecka 17
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mps.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mps.torun.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b44cdbb6-687e-4c7e-b20f-469fc306a0031.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa videogastroskopu i videokolonoskopu wraz z dodatkowym sprzętem i wyposażeniem.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b44cdbb6-687e-4c7e-b20f-469fc306a003
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327839
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630873/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zakup i dostawa Videogastroskopów i Videokolonoskopów wraz z dodatkowym sprzętem i wyposażeniem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00133101
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MPS-ZP.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i instalacja videogastroskopu (2 sztuki), videokolonoskopu (2 sztuki) wraz z dodatkowym sprzętem tj. videoprocesorem, monitorem medycznym, myjnią-dezynfektorem, szafą endoskopową i wyposażeniem dla Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu
4.5.3.) Główny kod CPV: 33168100-6 - Endoskopy
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne
33168000-5 - Przyrządy do endoskopii, endochirurgii
33100000-1 - Urządzenia medyczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie na zakup i dostawę videograstroskopu i videokolonoskopu wraz z dodatkowym sprzętem i wyposażeniem zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy PZP.W toku prowadzonego postępowania okazało się, że postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W formularzu asortymentowo-cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, w pkt 7 ppkt 3 tego formularza dot. „bezterminowa licencja DICOM, dedykowana do oferowanego przez Wykonawcę videoprocesora obrazu”, Zamawiający przewidział do uzupełnienia przez wykonawców „Wartość podatku VAT (23% VAT)”.
W złożonej ofercie Wykonawca przy tej pozycji określił kwotę podatki i dopisał 8%.
Zarówno z wyjaśnień uzyskanych przez Zamawiającego od Wykonawcy, jak i z wiedzy powszechnie dostępnej wynika, że stawka podatku VAT w zależności od okoliczności może wynosić 8% lub 23%.Stąd wskazanie przez Zamawiającego wyłącznie stawki 23% było błędem i potencjalnie mogło ograniczyć konkurencję w postępowaniu.
Ponadto, Zamawiający na podstawie oferty Wykonawcy oraz wyjaśnień oferty, złożonych na wezwanie Zamawiającego, uznał że opis przedmiotu zamówienia w niniejszym postępowaniu jest niejednoznaczny, co do sprzętu medycznego, opisanego w pkt 4: Parametry techniczne videogastroskopu (2 sztuki). W dokumentacji postępowania Zamawiający wskazał parametry techniczne videogastroskopu, nie wskazując wymogu dotyczącego posiadania przez aparat dodatkowego kanału do spłukiwania pola obserwacji. Pomimo tego Wykonawca, który złożył ofertę zaoferował aparat posiadający w/w kanał. Powyższe rodzi wątpliwość, co do zakresu dopuszczalnych rozwiązań oraz oceny zgodności złożonej oferty z wymaganiami Zamawiającego.
Z uwagi na stopień zaawansowania postępowania, nie jest możliwe naprawienie ww. błędów inaczej, aniżeli poprzez unieważnienie postępowania.
Z tych względów unieważniono postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 733400,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 733400,40 PLN
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |