„Termomodernizacja budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica Plac Drzymały nr 10A, nr 11A” POSTĘPOWANIE Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
GMINA MIASTO ŚWIDNICA MIEJSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI w Świdnicy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327900
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327900/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 13:49
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-739def5d-f2f0-4595-a033-b7ca88504d5f
- Identyfikator
- 8842465206
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327900 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica Plac Drzymały nr 10A, nr 11A”
POSTĘPOWANIE Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ŚWIDNICA MIEJSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI w Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890219806
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Waleriana Łukasińskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargielzbietykinal@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.swidnica.nv.pl/mzn,m,8448,przetargi.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ekspzoo.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica Plac Drzymały nr 10A, nr 11A”POSTĘPOWANIE Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-739def5d-f2f0-4595-a033-b7ca88504d5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327900
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009147/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 „Termomodernizacja budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica Plac Drzymały nr 10A, nr 11A” POSTĘPOWANIE Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Postępowanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku, Działanie 9.7 Wsparcie dla transformacji. Tytuł projektu „Transformacja energetyczna budynków mieszkalnych w celu ograniczenia niskiej emisji w Gminie Miasto Świdnica”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00301705
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 3827326,30 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1913663,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 – Termomodernizacja budynku przy Placu Drzymały nr 10A w Świdnicy:Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
Główny kod CPV:
45000000-7 Roboty budowlane
Dodatkowe, pomocnicze kody CPV:
45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45211340-4 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262100-2 Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45320000-6 Roboty izolacyjne
45321000-3 Izolacja cieplna
45410000-4 Tynkowanie
45443000-4 Roboty elewacyjne
45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne
45261000-4 Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261410-1 Izolowanie dachu
45261320-3 Kładzenie rynien
45312310-3 Ochrona odgromowa
45421130-4 Instalowanie drzwi i okien
45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
Przedmiotem zamówienia w zakresie części nr 1 jest termomodernizacja budynku komunalnego przy Placu Drzymały nr 10A w Świdnicy. Zamówienie obejmuje termomodernizację budynku oficynowego krytego dachem płaskim (pokrycie papowe) oraz budynku oficynowego krytego dachem stromym (pokrycie dachówka ceramiczna karpiówka).
Obiekt zlokalizowany jest w obszarze historycznego układu urbanistycznego poza średniowiecznymi murami miejskimi.
Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie następujących m.in. robót, prac (opis ogólny):
• Zabezpieczenie placu budowy i organizację zaplecza budowy.
• Przygotowanie podłoża wskazanych ścian zewnętrznych i docieplenie ścian zewnętrznych styropianem fasadowym.
• Przygotowanie podłoża wskazanych ścian zewnętrznych i docieplenie ścian zewnętrznych wełną mineralną fasadową.
• Wykonanie tynków oraz kolorystyki elewacji.
• Przygotowanie podłoża i docieplenie stropodachu płaskiego styropapą wraz z podwyższeniem ogniomurków.
• Docieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją mieszkalną - strop przy przepływie ciepła z dołu do góry (dotyczy części budynku ze stromym dachem).
• Wykonanie nowej podłogi nad ociepleniem (w poziomie strychu lokatorskiego) oraz remont dachu polegający na wymianie dachówki ceramicznej karpiówki wraz z remontem kominów.
• Wymiana zewnętrznej stolarki okiennej z automatycznymi nawiewnikami okiennymi.
• Wymiana zewnętrznej stolarki drzwiowej.
• Wymiana zewnętrznej stolarki – brama.
• Remont i malowanie kominów.
• Wymiana parapetów okiennych, obróbek blacharskich (szerokość dostosowana do grubości warstwy termo-modernizacyjnej), rynien, rur spustowych, pasów podrynnowych z blachy cynkowo-tytanowej.
• Montaż daszków nad wejściami do budynku.
• Uporządkowanie elewacji poprzez demontaż elementów natynkowych instalacji technicznych, oraz anten zewnętrznych. Całość okablowania należy prowadzić podtynkowo.
• Wykonanie ochrony odgromowej.
• Roboty/prace dodatkowe określone w dokumentacji.
Wykonawca zobowiązany będzie również m.in. do:
• uprzątnięcia placu budowy;
• usunięcia i utylizacji odpadów oraz innych materiałów pochodzących z budowy na swój koszt;
• dostarczenia na swój koszt wszystkich materiałów, urządzeń, nośników energii, innych elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia;
• przeprowadzenia niezbędnych odbiorów, ewentualnie pomiarów oraz innych prac koniecznych do prawidłowej realizacji i zakończenia niniejszego zamówienia;
• dokonania w imieniu i na rzecz Zamawiającego stosownych zgłoszeń do właściwych podmiotów, organów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
- Projekcie budowlanym.
- STWIORB.
- Pomocniczym przedmiarze robót.
- Dokumentach merytorycznych m.in. audycie, wytycznych WUOZ.
- Projekcie umowy.
Przedmiot zamówienia będzie wykonywany na użytkowanym obiekcie. W organizacji placu budowy i prowadzeniu robót musi być uwzględnione funkcjonowanie obiektu.
Roboty budowlane należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią systemową, zaleceniami nadzoru inwestorskiego, wytycznymi oraz zgodnie z umową, projektem budowlanym, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, POMOCNICZYM przedmiarem robót, Polskimi Normami Budowlanymi przenoszącymi normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz niniejszą SWZ.
Zamawiający informuje, że złożenie oferty MOŻE być (nie jest to wymóg obligatoryjny) poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.5.) Wartość części: 1126763,77 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 – Termomodernizacja budynku przy Placu Drzymały nr 11A w Świdnicy:Główny kod CPV:
45000000-7 Roboty budowlane
Dodatkowe, pomocnicze kody CPV:
45210000-2 Roboty budowlane w zakresie budynków
45100000-8 Przygotowanie terenu pod budowę
45211340-4 Roboty budowlane w zakresie budownictwa wielorodzinnego
45200000-9 Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45262100-2 Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45320000-6 Roboty izolacyjne
45321000-3 Izolacja cieplna
45410000-4 Tynkowanie
45443000-4 Roboty elewacyjne
45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczne
45261000-4 Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45261410-1 Izolowanie dachu
45261320-3 Kładzenie rynien
45312310-3 Ochrona odgromowa
45421130-4 Instalowanie drzwi i okien
45450000-6 Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
Przedmiotem zamówienia w zakresie części nr 2 jest termomodernizacja budynku komunalnego przy Placu Drzymały nr 11A w Świdnicy. Obiekt zlokalizowany jest w obszarze historycznego układu urbanistycznego poza średniowiecznymi murami miejskimi.
Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie następujących m.in. robót, prac (opis ogólny):
• Zabezpieczenie placu budowy i organizację zaplecza budowy.
• Przygotowanie podłoża wskazanych ścian zewnętrznych - docieplenie ścian zewnętrznych wełną mineralną wraz z wykonaniem tynku wierzchniego systemowego.
• Wykonanie tynków oraz kolorystyki elewacji.
• Przygotowanie podłoża i docieplenie stropodachu płaskiego styropapą.
• Przygotowanie podłoża i wymiana papy termozgrzewalnej na daszku wykusza (elewacja „B”).
• Docieplenie stropu nad kondygnacją piwniczną (od strony lokalu łącznie z demontażem istniejącego uwarstwienia i wykonaniem nowych izolacji przeciwwilgociowych i wykonanie psadzki z paneli lub płytek ceramicznych).
• Wymiana zewnętrznej stolarki okiennej mieszkań z automatycznymi nawiewnikami okiennymi.
• Wymiana zewnętrznej stolarki okiennej klatek schodowych i strychu z automatycznymi nawiewnikami okiennymi.
• Wymiana zewnętrznej stolarki drzwiowej.
• Wymiana wewnętrznej stolarki drzwiowej (do lokali mieszkalnych).
• Remont i malowanie kominów.
• Wymiana parapetów okiennych, obróbek blacharskich (szerokość dostosowana do grubości warstwy termo-modernizacyjnej), rynien, rur spustowych, pasów podrynnowych z blachy cynkowo-tytanowej.
• Montaż daszku nad wejściem do budynku.
• Uporządkowanie elewacji poprzez demontaż elementów natynkowych. Całość okablowania należy prowadzić podtynkowo.
• Wykonanie ochrony odgromowej.
• Roboty/prace dodatkowe określone w dokumentacji.
Wykonawca zobowiązany będzie również m.in. do:
• uprzątnięcia placu budowy;
• usunięcia i utylizacji odpadów oraz innych materiałów pochodzących z budowy na swój koszt;
• dostarczenia na swój koszt wszystkich materiałów, urządzeń, nośników energii, innych elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia;
• przeprowadzenia niezbędnych odbiorów, ewentualnie pomiarów oraz innych prac koniecznych do prawidłowej realizacji i zakończenia niniejszego zamówienia;
• dokonania w imieniu i na rzecz Zamawiającego stosownych zgłoszeń do właściwych podmiotów, organów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
- Projekcie budowlanym.
- STWIORB.
- Pomocniczym przedmiarze robót.
- Dokumentach merytorycznych m.in. audycie, wytycznych WUOZ.
- Projekcie umowy.
Przedmiot zamówienia będzie wykonywany na użytkowanym obiekcie. W organizacji placu budowy i prowadzeniu robót musi być uwzględnione funkcjonowanie obiektu.
Roboty budowlane należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią systemową, zaleceniami nadzoru inwestorskiego, wytycznymi oraz zgodnie z umową, projektem budowlanym, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, POMOCNICZYM przedmiarem robót, Polskimi Normami Budowlanymi przenoszącymi normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz niniejszą SWZ.
Zamawiający informuje, że złożenie oferty MOŻE być (nie jest to wymóg obligatoryjny) poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.5.) Wartość części: 786899,38 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie z powodu braku ofert.
Treść art. 255. ustawy Pzp. [Przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia]
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty; (...)
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie z powodu braku ofert.
Treść art. 255. ustawy Pzp. [Przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia]
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty; (...)
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |