Dostawa balistycznej odzieży ochronnej i odzieży BHP
Powiat Dzierżoniowski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00327904
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00327904/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-07 13:51
- Lokalizacja
- Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5c362bc9-8b3c-4396-a77f-dc3a5f4cd6ce
- Identyfikator
- 8822125482
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00327904 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa balistycznej odzieży ochronnej i odzieży BHP
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Dzierżoniowski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717817
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 27
1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@pow.dzierzoniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pow.dzierzoniow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5c362bc9-8b3c-4396-a77f-dc3a5f4cd6ce1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa balistycznej odzieży ochronnej i odzieży BHP2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c362bc9-8b3c-4396-a77f-dc3a5f4cd6ce
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00327904
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00007670/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.3 Dostawa odzieży batalistycznej i ochronnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237477
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.272.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 300969,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 - dostawa odzieży BHP.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do SWZ. Załącznik nr 1 (formularz rzeczowo-cenowy), zawierający wyszczególnienie przedmiotu zamówienia, należy złożyć wraz z ofertą - po uzupełnieniu przez Wykonawcę cen.
2. W pozycjach zawartych w załączniku nr 1 do SWZ, w których Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez przykładowe wskazanie nazw własnych, dopuszcza się zaoferowanie produktów równoważnych (jeżeli nie zastrzeżono inaczej), a podane przez Zamawiającego wymagania funkcjonalne oraz parametry techniczne określające przedmiot zamówienia są warunkami minimalnymi, których spełnienia Zamawiający będzie oczekiwał (chyba, że w załączniku wskazano inaczej, np. poprzez określenie wymogu maksymalnego). W przypadku złożenia oferty równoważnej Wykonawca musi określić specyfikację oferowanego przedmiotu zamówienia, zgodnie z załącznikiem do SWZ, z wyszczególnieniem elementów (właściwości) innych, równoważnych niż wymagane przez Zamawiającego (np. przez pogrubienie lub podkreślenie proponowanego produktu równoważnego). W przypadku złożenia oferty równoważnej, należy wyraźnie wskazać różnice, które powinny być jednoznacznie opisane w załączniku nr 1 dołączonym do oferty. Za równoważny przedmiot zamówienia Zamawiający uzna produkt, który będzie odpowiadać parametrom technicznym lub wymaganiom funkcjonalnym określonym w załączniku nr 1 do SWZ. Nazwy własne towarów albo oznaczenia producenta wskazane w SWZ zostały użyte jedynie przykładowo, a Wykonawcy mogą dostarczyć w każdym takim przypadku przedmiot zamówienia równoważny (tj. o nie gorszych parametrach aniżeli posiadane przez przedmiot zamówienia wskazany przykładowo w ww. załącznikach). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.
3. W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne lub systemy odniesienia, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Za rozwiązania równoważne uznaje się takie, które spełniają wymagania Zamawiającego w zakresie:
1) parametrów technicznych,
2) jakości wykonania,
3) trwałości i funkcjonalności,
4) bezpieczeństwa użytkowania,
przy czym parametry te nie mogą być gorsze niż określone w dokumentacji postępowania.
4. Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać ich równoważność poprzez przedłożenie stosownych dokumentów, w szczególności:
1) kart technicznych,
2) deklaracji zgodności,
3) certyfikatów lub wyników badań.
Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy.
5. Przedmioty zaoferowane w obrębie danej pozycji muszą być jednakowe, chyba, że w opisie przedmiotu zamówienia wskazano inaczej.
6. Przedmiot zamówienia, wymieniony w szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia, zostanie dostarczony przez Wykonawcę do: Powiatowego magazynu zasobów ochrony ludności znajdującego się na działkach 60/25, 60/24, 60/14 w Dzierżoniowie.
7. Zamówienie obejmuje dostawę ww. przedmiotu zamówienia wraz z jego rozładunkiem, wniesieniem do pomieszczeń zlokalizowanych w budynku, o którym mowa w rozdziale 5 ust. 9 SWZ. Pomieszczenia zostaną wskazane przez Zamawiającego najpóźniej w dniu realizacji dostawy.
8. Przedmiot zamówienia musi być odpowiednio dostarczony wraz z certyfikatami, atestami.
9. Wykonawca udzieli gwarancji nie krótszej niż 24 miesięcy od daty odbioru przedmiotu zamówienia potwierdzonej protokołem odbioru, który wystawiony zostanie przez Zamawiającego i przesłany do wiadomości Wykonawcy. Okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
10. Szczegółowe wymagania dotyczące gwarancji zostały zawarte we wzorze umowy.
11. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, tzn. nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy.
12. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta obejmujących również rynek Unii Europejskiej, zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych.
13. Wykonawca jest obowiązany do ścisłej współpracy z Zamawiającym w ramach realizacji zamówienia, w tym do natychmiastowego informowania Zamawiającego o zaistniałych problemach i trudnościach oraz obiektywnych ograniczeniach, występujących przy realizacji umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 35113400-3 - Odzież ochronna i zabezpieczająca
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
35113440-5 - Kamizelki odblaskowe
18143000-3 - Akcesoria ochronne
35113410-6 - Odzież ochrony biologicznej i chemicznej
35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
18221200-6 - Skafandry
18114000-1 - Kombinezony
18444111-4 - Hełmy ochronne
18830000-6 - Obuwie ochronne
18831000-3 - Obuwie z metalowymi ochraniaczami na palce
18812000-4 - Obuwie z częściami gumowymi lub z tworzyw sztucznych
35113430-2 - Kamizelki bezpieczeństwa
18811000-7 - Obuwie nieprzemakalne
18221300-7 - Płaszcze przeciwdeszczowe
4.5.5.) Wartość części: 57067,32 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 - dostawa balistycznej odzieży ochronnej.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do SWZ. Załącznik nr 2 (formularz rzeczowo-cenowy), zawierający wyszczególnienie przedmiotu zamówienia, należy złożyć wraz z ofertą - po uzupełnieniu przez Wykonawcę cen i kraju pochodzenia produktu (w zakresie części nr 2).
2. Zamawiający informuje, że w zakresie części nr 2 nie dopuszcza złożenia ofert zawierających produkty pochodzące z państw trzecich niebędących stroną umów międzynarodowych.
3. Za państwa trzecie niebędące stronami umów międzynarodowych uznaje się państwa, niebędące stronami Porozumienia Światowej Organizacji Handlu w sprawie zamówień rządowych lub innych umów międzynarodowych, których stroną jest Unia Europejska gwarantujących na zasadzie wzajemności i równości dostęp do rynku zamówień publicznych.
4. Za kraj pochodzenia produktu, zgodnie z art. 60 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z 9.10.2013 r. ustanawiającego unijny kodeks celny uznaje się kraj, w którym:
1) produkt został całkowicie wyprodukowany,
2) produkt został poddany ostatniemu istotnemu, ekonomicznie uzasadnionemu przetwarzaniu lub obróbce, w przedsiębiorstwie przystosowanym do tego celu, co spowodowało wytworzenie nowego produktu lub stanowiło istotny etap wytwarzania, w przypadku gdy w produkcję samochodu zaangażowany był więcej niż jeden kraj.
5. W pozycjach zawartych w załączniku nr 2 do SWZ, w których Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez przykładowe wskazanie nazw własnych, dopuszcza się zaoferowanie produktów równoważnych (jeżeli nie zastrzeżono inaczej), a podane przez Zamawiającego wymagania funkcjonalne oraz parametry techniczne określające przedmiot zamówienia są warunkami minimalnymi, których spełnienia Zamawiający będzie oczekiwał (chyba, że w załączniku wskazano inaczej, np. poprzez określenie wymogu maksymalnego). W przypadku złożenia oferty równoważnej Wykonawca musi określić specyfikację oferowanego przedmiotu zamówienia, zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ, z wyszczególnieniem elementów (właściwości) innych, równoważnych niż wymagane przez Zamawiającego (np. przez pogrubienie lub podkreślenie proponowanego produktu równoważnego). W przypadku złożenia oferty równoważnej, należy wyraźnie wskazać różnice, które powinny być jednoznacznie opisane w załączniku nr 2 dołączonych do oferty. Za równoważny przedmiot zamówienia Zamawiający uzna produkt, który będzie odpowiadać parametrom technicznym lub wymaganiom funkcjonalnym określonym w załączniku nr 2 do SWZ. Nazwy własne towarów albo oznaczenia producenta wskazane w SWZ zostały użyte jedynie przykładowo, a Wykonawcy mogą dostarczyć w każdym takim przypadku przedmiot zamówienia równoważny (tj. o nie gorszych parametrach aniżeli posiadane przez przedmiot zamówienia wskazany przykładowo w ww. załącznikach). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowany przez niego przedmiot zamówienia spełnia wymagania określone przez Zamawiającego.
6. W przypadku gdy w opisie przedmiotu zamówienia wskazano normy, aprobaty, specyfikacje techniczne lub systemy odniesienia, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Za rozwiązania równoważne uznaje się takie, które spełniają wymagania Zamawiającego w zakresie:
1) parametrów technicznych,
2) jakości wykonania,
3) trwałości i funkcjonalności,
4) bezpieczeństwa użytkowania,
przy czym parametry te nie mogą być gorsze niż określone w dokumentacji postępowania.
7. Wykonawca, który oferuje rozwiązania równoważne, zobowiązany jest wykazać ich równoważność poprzez przedłożenie stosownych dokumentów, w szczególności:
1) kart technicznych,
2) deklaracji zgodności,
3) certyfikatów lub wyników badań.
Ciężar udowodnienia równoważności spoczywa na Wykonawcy.
8. Przedmioty zaoferowane w obrębie danej pozycji muszą być jednakowe, chyba, że w opisie przedmiotu zamówienia wskazano inaczej.
6. Przedmiot zamówienia, wymieniony w szczegółowych opisach przedmiotu zamówienia, zostanie dostarczony przez Wykonawcę do: Powiatowego magazynu zasobów ochrony ludności znajdującego się na działkach 60/25, 60/24, 60/14 w Dzierżoniowie.
9. Zamówienie obejmuje dostawę ww. przedmiotu zamówienia wraz z jego rozładunkiem, wniesieniem do pomieszczeń zlokalizowanych w budynku, o którym mowa w rozdziale 5 ust. 9 SWZ. Pomieszczenia zostaną wskazane przez Zamawiającego najpóźniej w dniu realizacji dostawy.
10. Przedmiot zamówienia musi być odpowiednio dostarczony wraz z certyfikatami, atestami.
11. Wykonawca udzieli gwarancji nie krótszej niż 24 miesięcy od daty odbioru przedmiotu zamówienia potwierdzonej protokołem odbioru, który wystawiony zostanie przez Zamawiającego i przesłany do wiadomości Wykonawcy. Okres gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
12. Szczegółowe wymagania dotyczące gwarancji zostały zawarte we wzorze umowy.
13. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, tzn. nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy.
14. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucyjnych producenta obejmujących również rynek Unii Europejskiej, zapewniających w szczególności realizację uprawnień gwarancyjnych.
15. Wykonawca jest obowiązany do ścisłej współpracy z Zamawiającym w ramach realizacji zamówienia, w tym do natychmiastowego informowania Zamawiającego o zaistniałych problemach i trudnościach oraz obiektywnych ograniczeniach, występujących przy realizacji umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 35815100-1 - Kamizelki kuloodporne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
18444111-4 - Hełmy ochronne
35813000-6 - Hełmy wojskowe
4.5.5.) Wartość części: 243902,44 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na realizację części nr 1 nie wpłynęła żadna oferta.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Wszystkie oferty złożone na realizację tej części podlegały odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |