Budowa drogi leśnej nr 174 w leśnictwie Podborsko oraz utwardzenie terenu miejsca postoju pojazdów w leśnictwie Stanomino
PGL LP Nadleśnictwo Białogard
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00328011
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00328011/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-07 14:05
- Lokalizacja
- Białogard, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ba3b12bb-b632-4f26-9ba1-8239011f8dc5
- Identyfikator
- 6720007565
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328011 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi leśnej nr 174 w leśnictwie Podborsko oraz utwardzenie terenu miejsca postoju pojazdów w leśnictwie Stanomino
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: PGL LP Nadleśnictwo Białogard
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044022
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Koszalińska 3A
1.5.2.) Miejscowość: Białogard
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-200
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 94 312 07 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bialogard@szczecinek.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bialogard.szczecinek.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba3b12bb-b632-4f26-9ba1-8239011f8dc51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi leśnej nr 174 w leśnictwie Podborsko oraz utwardzenie terenu miejsca postoju pojazdów w leśnictwie Stanomino2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba3b12bb-b632-4f26-9ba1-8239011f8dc5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328011
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00114947/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa drogi leśnej nr 174 w leśnictwie Podborsko oraz utwardzenie terenu miejsca postoju pojazdów w leśnictwie Stanomino.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256321
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 813700,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Roboty budowlane w zakresie budowy drogi leśnej nr 174 obejmują w szczególności:
‒ wykonanie robót pomiarowych przy liniowych robotach ziemnych na dł. 0,718 km,
‒ mechaniczne karczowanie pni (o średnicach: od 10-15 cm szt. 60, od 16-25 cm szt. 60, od 26-35 cm szt. 60, od 36-45 cm szt. 50, od 46-55 cm szt. 50, od 56-65 cm szt. 40, od 66-75 cm szt. 40) z oczyszczeniem terenu po wykarczowaniu,
‒ oczyszczenie terenu po wykarczowaniu z drobnych gałęzi, korzeni i kory z wywiezieniem pow. 2.590,00 m2,
‒ mechaniczne karczowanie „zagajników” wraz z uprzątnięciem terenu na pow. 0,259 ha,
‒ formownie i zagęszczanie korpusu drogi – nasypy wraz z zakupem materiału na wymianę gruntu w ilości 2.419,02 m3 i wykopy wraz ze zdjęciem humusu i usunięciem torfu z podłoża w ilości 2.583,3 m3 w gruncie rodzimym budowanej drogi,
‒ profilowanie i zagęszczanie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne na pow. 5.660,40 m2,
‒ wykonanie warstwy podbudowy z kruszywa budowlanego – przekruszonego gruzu o gr. 13 cm, frakcji 0-63 mm na pow. 4.926,79 m2,
‒ wykonanie warstwy odcinającej z mieszanki kruszyw (warstwa piaskowa) pod drogę z płyt o gr. 5 cm na pow. 2.467,60 m2,
‒ ułożenie nawierzchni z płyt prefabrykowanych żelbetowych wielootworowych o wymiarach 0,75x1,0x0,125 m na podsypce piaskowej – 1.594,05 m2,
‒ wykonanie nawierzchni z kruszywa łamanego frakcji 0-31,5 mm pasa wewnętrznego między płytami i po zewnętrznych stronach płyt przy poboczu oraz pętli, zjazdów i mijanek o gr. warstwy 12,5 cm, na pow. 3.081,16 m2,
‒ wykonanie rowów i wyplantowanie terenu 1 m za poboczem w ilości 1.458,84 m2,
‒ wykonanie poboczy z materiału miejscowego i dowiezionego na pow. 1.094,13 m2,
‒ wykonanie tymczasowego rowu ziemnego (by passu) o długości 45m na czas budowy przepustu,
‒ budowę nowego przepustu w km 0+162 drogi z rury karbowanej polipropylenowej o długości 10 mb i średnicy 100 cm na fundamencie kruszywowym z mieszanki kruszyw niezwiązanej o frakcji 0-63mm i grubości 30cm, na wlocie i wylocie wykonanie prefabrykowanej żelbetowej ścianki czołowej, umocnienie dna rowu (na wlocie i wylocie przepustu) narzutem kamiennym na długości 2 m, umocnienie skarpy na wlocie i wylocie przepustu płytami wielootworowymi ażurowymi i odtworzenie skap, wzdłuż drogi zamontowanie barierki drewnianej z obu stron przepustu.
Szczegółowy zakres robót związany z wykonaniem przepustu zawarty jest w przedmiarze robót tj. od nr 22 do nr 34 stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ oraz w dokumentacji stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ .
2) Roboty budowlane w zakresie utwardzenia terenu miejsca postoju pojazdów obejmują w szczególności:
‒ wykonanie stanowisk postojowych w ilości 10 sztuk w tym jedno miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej, miejsca postojowe utwardzone płytami (żelbetowe płyty prefabrykowane wielootworowe) o wymiarach 0,75x1,0x0,125 pow. 131,25m2 ,
‒ utwardzenie powierzchni kostką betonową w krawężniku betonowym pod wiaty i elementy małej architektury -pow. 54m2
‒ wyrównanie powierzchni przy miejscu postoju pojazdów mieszanką kruszyw łamanych o uziarnieniu 0-31,5mm- pow. 305 m2.
Szczegółowy zakres robót w zakresie utwardzenia terenu miejsca postoju pojazdów zawarty jest w przedmiarze robót tj. od nr 1 do nr 23 stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ oraz w dokumentacji stanowiącej załącznik nr 2 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45233140-2 - Roboty drogowe
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 834373,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1123608,78 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 834373,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EKO-TRANS Kołodziejczyk Adam
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6691494596
7.3.3) Ulica: Niekłonice 7e
7.3.4) Miejscowość: Świeszyno
7.3.5) Kod pocztowy: 76-024
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 834737,10 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |