„Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Piątkowice”

Gmina Łambinowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328108
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328108/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 14:19
Lokalizacja
Łambinowice, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-eb5e2d3b-eb2a-4cad-b60f-155d0ab23033
Identyfikator
7532391051
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógInstalowanie znaków drogowychRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

RYSZARD BIELASidzina, PL · lot 0
236 220,95 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328108 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Piątkowice”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łambinowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412846

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Zawadzkiego 29

1.5.2.) Miejscowość: Łambinowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-316

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@lambinowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lambinowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lambinowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Piątkowice”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-eb5e2d3b-eb2a-4cad-b60f-155d0ab23033

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328108

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022314/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych miejscowości Piątkowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Przebudowa drogi wewnętrznej dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Piątkowice.”
1. Zakres zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Piątkowice o łącznej długości 215mb na działkach nr 179, 252, 178. Przebudowa drogi ma za zadanie usprawnianie komunikacji, dojazdu do zabudowy jednorodzinnej i gruntów rolnych oraz poprawy warunków nośnych oraz użytkowych.

Zakres inwestycji obejmuje wykonanie robót drogowych mających na celu poprawę parametrów technicznych i użytkowych drogi, poprawę bezpieczeństwa ruchu oraz zapewnienie właściwego odwodnienia.

Roboty należy wykonać zgodnie z:
- dokumentacją projektową,
- Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
- obowiązującymi normami i przepisami prawa,
- zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej.

II. OPIS STANU ISTNIEJĄCEGO.

Powyższa droga stanowi dojazd do gruntów rolnych oraz posesji w miejscowości Piątkowice. Początek opracowania łączy się z istniejącą jezdnią z betonu asfaltowego. W stanie istniejącym droga posiada nawierzchnię gruntowo – szutrową utwardzoną w sposób niekontrolowany, żwirem, kamieniem, kamieniem, okruchami. Droga nie posiada wymaganych parametrów nośności oraz równości w związku z czym w okresie opadów tworzą się zastoiska wody. Odwodnienie drogi odbywa się w sposób powierzchniowy na tereny pasa drogowego.

III. ZAKRES ROBÓT.

Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
1. Roboty pomiarowe i przygotowawcze
• roboty pomiarowe,
• wytyczenie trasy,
• zabezpieczenie terenu budowy,
• oznakowanie prowadzonych robót,
• przygotowanie terenu pod roboty.
Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania bezpieczeństwa ruchu drogowego podczas prowadzenia robót.

2. Zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy

3. Wykonanie robót ziemnych i korytowania,
• wykonanie koryta pod konstrukcję drogi,
• profilowanie podłoża,
• zagęszczenie podłoża,
• wykonanie robót ziemnych zgodnie z projektowaną niweletą.
Roboty w rejonie istniejącego uzbrojenia podziemnego należy wykonywać ręcznie z zachowaniem szczególnej ostrożności. Przed rozpoczęciem robót należy wykonać przekopy kontrolne celem potwierdzenia lokalizacji istniejącej infrastruktury technicznej.

4. Wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego,
Należy wykonać podbudowę z kruszywa łamanego:
• warstwa dolna z kruszywa 0–63 mm grubości 20 cm,
• warstwa górna z kruszywa 0–31,5 mm grubości 10 cm.
Wymagana nośność podbudowy:
• E2 > 130 MPa.
Podbudowę należy wykonać zgodnie z SST oraz dokumentacją projektową.

5. Wykonanie nawierzchni bitumicznej,
Przed wykonaniem warstw asfaltowych należy wykonać:
• oczyszczenie podłoża,
• skropienie emulsją asfaltową.
Konstrukcja nawierzchni:
• warstwa wiążąca AC16W grubości 4 cm,
• warstwa ścieralna AC11S grubości 4 cm,
• skropienia między warstwowe emulsją asfaltową.
Roboty bitumiczne należy wykonywać zgodnie z wymaganiami SST oraz obowiązującymi normami.

6. Wykonanie poboczy z kruszywa,
Zakres robót obejmuje:
• wykonanie poboczy z kruszywa łamanego 0–16 mm grubości 8 cm,
• wyprofilowanie poboczy zgodnie z dokumentacją projektową,
• zagęszczenie poboczy.

7. Wykonanie odwodnienia powierzchniowego,
Odwodnienie drogi realizowane będzie powierzchniowo poprzez odpowiednie spadki podłużne i poprzeczne:
• do istniejącej kanalizacji deszczowej,
• na tereny zielone pasa drogowego.
Wykonawca zobowiązany jest do zachowania parametrów zapewniających prawidłowe odwodnienie jezdni.

8. Wykonanie oznakowania zgodnie z projektem organizacji ruchu,
Wykonawca zobowiązany jest do:
• wykonania oznakowania na czas prowadzenia robót,
• utrzymania oznakowania w okresie realizacji inwestycji,
• wykonania robót zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu.
Docelowa organizacja ruchu stanowi odrębne opracowanie.

9. Uporządkowanie terenu po zakończeniu robót.

IV. PARAMETRY TECHNICZNE.
• długość odcinka: ok. 215 m,
• szerokość jezdni: 3,0 m,
• szerokość poboczy: 0,50 m,
• kategoria ruchu: KR1,
• nawierzchnia: beton asfaltowy,
• spadek poprzeczny jezdni: 2%,
• spadek poprzeczny poboczy: 6%.

V. KONSTRUKCJA NAWIERZCHNI.
Konstrukcja nawierzchni obejmuje:
• warstwę ścieralną AC11S gr. 4 cm,
• warstwę wiążącą AC16W gr. 4 cm,
• podbudowę z kruszywa łamanego 0–31,5 mm gr. 10 cm,
• podbudowę z kruszywa łamanego 0–63 mm gr. 20 cm.
Przed wykonaniem warstw bitumicznych należy wykonać skropienie emulsją asfaltową.

VI. WYMAGANIA DOTYCZĄCE MATERIAŁÓW.
Wszystkie materiały zastosowane do realizacji inwestycji muszą posiadać wymagane deklaracje właściwości użytkowych, certyfikaty i aprobaty techniczne. Zamawiający dopuszcza stosowanie materiałów równoważnych zgodnie z art. 99 ustawy Prawo zamówień publicznych, pod warunkiem zachowania parametrów technicznych i jakościowych nie gorszych niż określone w dokumentacji projektowej i SST.

VII. OBOWIĄZKI WYKONAWCÓW.

Do obowiązków wykonawcy należy w szczególności:
• zabezpieczenie terenu budowy,
• opracowanie i wdrożenie czasowej organizacji ruchu,
• zapewnienie obsługi geodezyjnej,
• prowadzenie robót zgodnie z przepisami BHP i PPOŻ,
• zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia podziemnego,
• wykonywanie badań i pomiarów wymaganych SST,
• uporządkowanie terenu po zakończeniu robót,
• zapewnienie dojazdu do posesji oraz gruntów rolnych w trakcie realizacji zadania
• przekazanie dokumentacji odbiorowej i atestów materiałowych.

VIII. KONTROLA JAKOŚCI.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia kontroli jakości robót zgodnie z wymaganiami SST oraz obowiązującymi normami. Badania materiałów i robót wykonywane będą na koszt wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia deklaracji zgodności, certyfikatów oraz wyników badań laboratoryjnych.

Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w dokumentacji projektowej- stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 236220,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 392370,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 236220,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Transport Towarowy Ryszard Biela

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7531130259

7.3.3) Ulica: Grodkowska 1

7.3.4) Miejscowość: Sidzina

7.3.5) Kod pocztowy: 48-320

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 236220,95 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane