Sukcesywne usługi sekwencjonowania NGS i RRBS dla Grupy Badawczej Wirusologii Ilościowej”

Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328221
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328221/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-07 14:34
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3d2e2097-9d13-4974-9b9d-454cf36a1ef3
Identyfikator
8943140523
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Laboratoryjne usługi badawcze

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328221 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sukcesywne usługi sekwencjonowania NGS i RRBS dla Grupy
Badawczej Wirusologii Ilościowej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 020671635

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stabłowicka 147

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 54-066

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: monika.olszewska@port.lukasiewicz.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.port.org.pl/pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/port

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


badania naukowe i rozwojowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne usługi sekwencjonowania NGS i RRBS dla Grupy
Badawczej Wirusologii Ilościowej”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3d2e2097-9d13-4974-9b9d-454cf36a1ef3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328221

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266489

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.271.84.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 48830,86 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie sukcesywnych usług
sekwencjonowania NGS i RRBS. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganiami
Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w
załączniku nr 2 do SWZ – Formularzu wyceny oraz w załączniku nr 3 do
SWZ - wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 73111000-3 - Laboratoryjne usługi badawcze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożono trzy oferty.

Oferta nr 1 – Edinburgh Genetics Limited została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Wykonawca, pomimo wezwania z art. 128 ust. 1 Pzp do przedłożenia dokumentów potwierdzających umocowanie osoby podpisującej ofertę, złożył dokument rejestrowy w języku obcym bez wymaganego tłumaczenia na język polski. Uniemożliwiło to weryfikację prawidłowości reprezentacji Wykonawcy.

Oferta nr 3 – Novogene (UK) Company Limited została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. W odpowiedzi na wezwanie z art. 128 ust. 1 Pzp Wykonawca przedłożył jedynie częściowe tłumaczenie dokumentu potwierdzającego zasady reprezentacji spółki. Brak tłumaczenia całości dokumentu uniemożliwił ocenę umocowania osoby udzielającej pełnomocnictwa.

Po odrzuceniu ww. ofert jedyną ofertą niepodlegającą odrzuceniu pozostaje oferta Genomed S.A. o wartości 83 160,30 zł brutto, która przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 48 830,86 zł brutto.
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi