Aktualizacja bazy danych EGiB w zakresie ujawnienia budynków w części graficznej i opisowej ewidencji
MIASTO RYBNIK
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00328257
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00328257/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-07 14:40
- Lokalizacja
- Rybnik, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2f78ce39-1e0a-44e4-8d51-42ddadf715b0
- Identyfikator
- 6420010758
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328257 z dnia 2026-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Aktualizacja bazy danych EGiB w zakresie ujawnienia budynków w części graficznej i opisowej ewidencji
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO RYBNIK
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bolesława Chrobrego 2
1.5.2.) Miejscowość: Rybnik
1.5.3.) Kod pocztowy: 44-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: +32 43 92 302
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@um.rybnik.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rybnik.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2f78ce39-1e0a-44e4-8d51-42ddadf715b01.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Aktualizacja bazy danych EGiB w zakresie ujawnienia budynków w części graficznej i opisowej ewidencji2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2f78ce39-1e0a-44e4-8d51-42ddadf715b0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328257
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00003144/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.31 Aktualizacja bazy danych EGiB w zakresie ujawnienia budynków w części graficznej i opisowej ewidencji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251359
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.22.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 504050,00 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 81300,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług geodezyjnych polegających na aktualizacji ewidencji gruntów i budynków (EGiB) w zakresie wyeliminowania rozbieżności pomiędzy częścią opisową i graficzną bazy danych EGiB w zakresie ilości budynków dla maksymalnie 150 działek ewidencyjnych. Ilość budynków podlegających aktualizacji to nie więcej niż 250. Jeżeli w trakcie opracowania okaże się, że aktualizacja jest niezasadna ze względu na brak rozbieżności między częściami opisową a graficzną, wówczas dopuszcza się możliwość wskazania innej działki ewidencyjnej w ramach zlecenia.
Szczegółowy wykaz działek zawiera SWZ.
1) Praca geodezyjna, której celem jest aktualizacja ewidencji gruntów i budynków zarejestrowana będzie jako osobne zgłoszenie, dla każdego obrębu ewidencyjnego oddzielnie.
2) Materiały znajdujące się w powiatowym zasobie geodezyjnym i kartograficznym, niezbędne do wykonania zlecenia, zostaną udostępnione w ramach zgłoszenia pracy geodezyjnej.
3) Udostępnianie Wykonawcy prac geodezyjnych lub prac kartograficznych materiałów zasobu jest zwolnione z opłat na podstawie art. 40a ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t. j. Dz. U.
z 2024 r., poz. 1151 ze zm.).
4) Wszelkie czynności związane z aktualizacją ewidencji gruntów i budynków, wykorzystanie odpowiednich rodzajów dokumentów stanowiących podstawę wyeliminowania rozbieżności, należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
5) Prace geodezyjne, których celem jest aktualizacja ewidencji gruntów i budynków należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności z:
a) ustawą z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1151 ze zm.),
b) rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 18 sierpnia 2020 r. w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1670),
c) rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i technologii z dnia 27 lipca 2021 r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 219),
wykaz przepisów ma charakter pomocniczy, a ich aktualność należy sprawdzać w dacie stosowania.
6) Wyniki zgłoszonych prac geodezyjnych, której celem jest aktualizacja ewidencji gruntów i budynków podlegają przyjęciu do państwowego zasobu geodezyjnego
i kartograficznego. Wykonawca przekaże Zamawiającemu kopię pozytywnego protokołu kontroli udostępnioną przez organ służby geodezyjnej i kartograficznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71354300-7 - Usługi badań katastralnych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 89175,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 97170,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 89175,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gemotech Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 675-179-93-95
7.3.3) Ulica: ul. Osiedle Dywizjonu 303
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-872
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
wykonanie prac terenowych oraz pomiarów geodezyjnych wraz z opracowaniem wyników tych pomiarów - firma podwykonawcy nie była znana na etapie składania ofert
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 89175,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni
| 2026-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |