Budowa drogi nr 565547 w Jaromierzu w kierunku Stary Jaromierz

Gmina Siedlec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328433
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328433/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 15:17
Lokalizacja
Siedlec, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df6927ce-f133-4cbe-8305-ee552aa4821f
Identyfikator
9231652606
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328433 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi nr 565547 w Jaromierzu w kierunku Stary Jaromierz

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siedlec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770729

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zbąszyńska 17

1.5.2.) Miejscowość: Siedlec

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-212

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 68 384 85 21

1.5.8.) Numer faksu: 68 384 84 73

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@siedlec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siedlec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-df6927ce-f133-4cbe-8305-ee552aa4821f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa drogi nr 565547 w Jaromierzu w kierunku Stary Jaromierz

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df6927ce-f133-4cbe-8305-ee552aa4821f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328433

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00029908/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Budowa drogi nr 565547 w Jaromierzu w kierunku Stary Jaromierz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244868

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IIGK.7013.20.1.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa drogi nr 565547 w Jaromierzu w kierunku Stary Jaromierz”.
2. Zakres robót obejmuje budowę drogi gminnej o nawierzchni z płyt betonowych oraz kostki betonowej o długości 305,74 mb na działce nr ew. gr. 546 w miejscowości Jaromierz.
3. Zakres robót obejmuje:
• roboty przygotowawcze,
• roboty rozbiórkowe,
• prace przygotowawcze,
• prace związane z budową nawierzchni,
• elementy dróg i ulic,
• prace pozostałe.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu wpłynęło pięć ofert od Wykonawców. Po dokonaniu badania ofert Zamawiający odrzucił wszystkie oferty. Pierwsza oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia i/lub art. 226 ust. 1 pkt 8) w zw. z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp, ponieważ złożone wyjaśnienia nie uzasadniają ceny podanej w ofercie, lecz stanowią próbę przedstawienia nowej kalkulacji (nowej oferty). Druga oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp, gdyż wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Trzecia oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8) ustawy Pzp w związku z art. 224 ust. 6 ustawy Pzp, gdyż Wykonawca nie wywiązał się z obowiązku wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. Czwarta oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy Pzp, gdyż jest niezgodna z przepisami ustawy. Piąta oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp, gdyż jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, gdyż wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane