Przebudowa drogi gminnej numer 060325C Mgoszcz – Malankowo

Gmina Lisewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328453
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328453/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 15:22
Lokalizacja
Lisewo, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-488a4d1a-65fd-4b6e-bbc7-a405834d3b89
Identyfikator
8751488360
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni dróg

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwiecie, PL · lot 0
1 489 411,81 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328453 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej numer 060325C Mgoszcz – Malankowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lisewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118514

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chełmińska 2

1.5.2.) Miejscowość: Lisewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-230

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mackowska@lisewo.com

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.lisewo.com

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-488a4d1a-65fd-4b6e-bbc7-a405834d3b89

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej numer 060325C Mgoszcz – Malankowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-488a4d1a-65fd-4b6e-bbc7-a405834d3b89

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328453

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00625438/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi gminnej nr 060325C Mgoszcz - Malankowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00204072

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGiI.271.6.2026.MM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1890094,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania ,,Przebudowa drogi gminnej numer 060325C Mgoszcz – Malankowo”.
Zamówienie swoim zakresem obejmuje wykonanie robót budowlanych, w tym:
1) Roboty przygotowawcze: roboty geodezyjne, zebranie humusu,
2) Roboty ziemne: wykopy, nasypy,
3) Podbudowy: profilowanie i zagęszczenie podłoża, warstwy odcinające, oczyszczenie i skropienie, podbudowy z mieszanki kruszywa niezwiązanego, podbudowy i ulepszone podłoża stabilizowane hydraulicznie,
4) Nawierzchnie: nawierzchnie ulepszone, nawierzchnie z betonu asfaltowego, roboty wykończeniowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie poziome, oznakowanie pionowe),
5) Roboty inne,
6) Odcinek próbny*.
Długość przebudowywanych odcinków (bez odcinka próbnego): 990,00 m.
*Odcinek próbny wykonywany jest w warunkach zbliżonych do warunków budowy w celu sprawdzenia pracy sprzętu i uzyskiwanych parametrów technicznych robót, co jest niezbędne do dalszego postępu prac budowlanych. Wymagania dotyczące odcinka próbnego:
a) co najmniej na 3 dni przed rozpoczęciem robót, w terminie uzgodnionym z zamawiającym, wykonawca wykona odcinek próbny,
b) w ramach wykonania odcinka próbnego należy wykonać warstwę konstrukcyjną odcinka próbnego składającą się z warstwy wiążącej o grubości 5 cm + warstwy ścieralnej o grubości 4 cm, w ramach wykonania odcinka próbnego należy wykonać również pobocza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie frakcji 0-31,5 mm (szerokość 1 m) o grubości 15 cm, w ramach wykonania odcinka próbnego nie należy wykonywać poszerzeń,
c) zamawiający wymaga wykonania odcinka próbnego na powierzchni 1000 m2,
d) odcinek próbny wykonawca wykona w miejscu wskazanym przez zamawiającego, w odległości nie większej niż 15 km od miejsca realizacji przedmiotu zamówienia,
e) procedura badania jakości odcinka próbnego - jak dla przebudowywanego odcinka,
f) do kontynuacji robót wymagana jest akceptacja odcinka próbnego dokonana przez inspektora nadzoru w formie pisemnej.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje także:
− opracowanie Harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji inwestycji,
− wykonanie robót na podstawie dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót;
− opracowanie dokumentacji powykonawczej we wszystkich branżach (łącznie z protokołami, świadectwami dopuszczenia, atestami, informacją o udzielonej gwarancji).
Dodatkowo, zakres zamówienia obejmuje:
− Wykonanie dokumentacji powykonawczej,
− Obsługa geodezyjna oraz przeprowadzenie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej,
− realizację wszelkich niezbędnych robót, prac i czynności, jakie są niezbędne do należytego wykonania i prawidłowego ukończenia przedmiotu postępowania z uwzględnieniem wydanych decyzji administracyjnych, warunków, zezwoleń, uzgodnień i obowiązujących przepisów budowlanych, ochrony środowiska, sanitarnych, bhp. p.poż.,wymagań Zamawiającego określonych w niniejszej SWZ,
− uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego skutecznego zgłoszenia rozpoczęcia robót w organie architektoniczno-budowlanym lub nadzoru budowlanego. Wszystkie koszty (w tym administracyjne) z tego wynikające obciążają Wykonawcę,
− podejmowanie wszelkich niezbędnych działań i czynności w odniesieniu do wykonanych robót wraz z pełnym wsparciem i doradztwem na rzecz Zamawiającego w celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie (w przypadku wymagań PINB w Chełmnie).
− przygotowanie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót budowlanych,
− przygotowanie, wykonanie, uzgodnienie i wprowadzenie projektu stałej organizacji ruchu łącznie z oznakowaniem w terenie po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ. Składają się na niego następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa;
2) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB);
3) przedmiar robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji, o której mowa w pkt 4.5 ppkt 1-2. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji, o której mowa w pkt 4.5 ppkt 1-2.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1489411,81 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1650821,25 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1489411,81 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591700297

7.3.4) Miejscowość: Kozłowo 8a

7.3.5) Kod pocztowy: 86-105

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1489411,81 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane