Rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach o Centrum Kulturalno-Sportowe – etap I.

Gmina Łapy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328591
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328591/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 16:41
Lokalizacja
Łapy, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6aae8eba-ccad-469c-b364-bdfdd4120aab
Identyfikator
9662106860
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiRoboty instalacyjne w budynkachOchrona odgromowaRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty w zakresie stolarki budowlanejIzolowanie dachuWykonywanie pokryć dachowychKładzenie rynien

Wykonawcy

1 przyznane

MAREK ŁOPIEŃSKINowe Piekuty, PL · lot 0
2 370 093,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328591 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 2
w Łapach o Centrum Kulturalno-Sportowe – etap I.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łapy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659094

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gen. Władysława Sikorskiego 24

1.5.2.) Miejscowość: Łapy

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-100

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.lapy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lapy.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1297009

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 2
w Łapach o Centrum Kulturalno-Sportowe – etap I.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6aae8eba-ccad-469c-b364-bdfdd4120aab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328591

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060924/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.20 Rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach o Centrum Kulturalno-Sportowe – etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257389

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I.7013.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2222770,51 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: Rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach o Centrum Kulturalno – Sportowe – etap I.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje wykonanie w stanie surowym zamkniętym łącznika łączącego istniejący budynek szkoły z zaprojektowaną halą sportową.
Ww. zakres prac dotyczący budowy łącznika obejmuje:
- wykonanie robót ziemnych,
- wykonanie fundamentów i ścian fundamentowych,
- wykonanie wszystkich warstw pod chudy beton na parterze ww. łącznika wraz z chudym betonem,
- wykonanie ścian nośnych i działowych,
- wykonanie stropów i stropodachu,
- wykonanie ocieplenia i pokrycia stropodachów,
- dostawę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej i stolarki drzwiowej łączącej istniejący budynek szkoły z ww. łącznikiem,
- wykonanie ocieplenia i izolacji ścian fundamentowych,
- roboty wewnętrzne w części istniejącej szkoły związane z rozbudową obejmujące: demontaż części: okien, parapetów, grzejników w przebudowywanych pomieszczeniach, zamurowanie części otworów okiennych, powiększenie części otworów okiennych, uzupełnienie posadzek w miejscach rozebranych fragmentów ścian zewnętrznych, roboty naprawcze (tynkarskie, malarskie), inne roboty wynikające z technologii robót,
- wykończenie ww. zamurowanych ścian w istniejącym budynku szkoły od strony szkoły (w standardzie dopasowanym do istniejącego wykończenia ścian w istniejącym budynku szkoły),
- roboty zewnętrzne w części istniejącej szkoły obejmujące: demontaż obróbek blacharskich, demontaż podokienników, demontaż krat okiennych w oknach pomieszczeń na odcinku stykającym się z projektowaną rozbudową (bez ponownego montażu), zamurowanie części otworów okiennych na styku z projektowaną rozbudową, uzupełnienie ocieplenia w miejscu zamurowanych okien, wykonanie docieplenia wełną mineralną na styku z projektowana rozbudową, inne roboty wynikające z technologii robót,
- wykonanie szyby windowego,
- wykonanie wewnętrznej klatki schodowej,
- montaż świetlika dachowego,
- montaż wyłazu na dach,
- dostawę i montaż wszystkich podkonstrukcji pod projektowane centrale wentylacyjne,
- docieplenie ścian zewnętrznych tylko kondygnacji III łącznika,
- wykonanie obróbek blacharskich, dostawę i montaż rynien i rur spustowych,
- demontaż istniejących urządzeń placu zabaw/siłowni zewnętrznej wraz z nawierzchnią z płyt SBR kolidujących z planowanymi robotami,
- ponowny montaż ww. urządzeń placu zabaw/siłowni zewnętrznej wraz z nawierzchnią z płyt SBR po wykonanych robotach,
- montaż uziomów instalacji odgromowej,
- wykonanie instalacji kanalizacji sanitarnej pod posadzką parteru z zakorkowaniem wyjść ze stanu „0” wraz z wyjściem kanalizacji sanitarnej z budynku w kierunku studni na przyłączu, w kierunku hali sportowej i w kierunku istniejącego budynku szkoły. Przewody kanalizacji sanitarnej w tym etapie robót nie będą wyprowadzane ponad dach. Po stronie Wykonawcy będzie zabezpieczenie otworów konstrukcyjnych
w dachu wykonanych pod ww. przewody kanalizacji sanitarnej.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Dokumentacja Projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261320-3 - Kładzenie rynien

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2370093,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2730600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2370093,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bud-Mar Marek Łopieński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7221084281

7.3.4) Miejscowość: Łopienie Jeże 2A

7.3.5) Kod pocztowy: 18-212

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2370093,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane