Racjonalizacja zużycia energii w budynku Przedszkola w Masłowicach

GMINA MASŁOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328652
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328652/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-07 20:04
Lokalizacja
Masłowice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9ea3e139-db06-4924-b658-02c1fcc6a336
Identyfikator
7722259981
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejKładzenie i wykładanie podłógRoboty malarskieRoboty izolacyjneInstalowanie kotłówRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty w zakresie instalacji elektrycznych

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN STAWIARSKIMasłowice, PL · lot 0
1 367 197,86 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328652 z dnia 2026-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Racjonalizacja zużycia energii w budynku Przedszkola w Masłowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MASŁOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648103

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Masłowice 4

1.5.2.) Miejscowość: Masłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-515

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@maslowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.maslowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9ea3e139-db06-4924-b658-02c1fcc6a336

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Racjonalizacja zużycia energii w budynku Przedszkola w Masłowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ea3e139-db06-4924-b658-02c1fcc6a336

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328652

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030144/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Racjonalizacja zużycia energii w budynku Przedszkola w Masłowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233893

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UG.IOŚ.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu zadania pn.: „Racjonalizacja zużycia energii w budynku Przedszkola w Masłowicach”, zlokalizowanym na działce nr ewid. 323/5 obręb 0014 Masłowice
4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych oraz remontowych związanych z termomodernizacją budynku Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach oraz remontem pomieszczeń, w tym w szczególności:
1) termomodernizację budynku przedszkola, obejmującą:
a) Branżę budowlaną, w tym m.in.:
 roboty demontażowe i zabezpieczające;
 roboty ziemne wraz z wykonaniem izolacja fundamentów;
 montaż stolarki okiennej i ślusarki drzwiowej;
 wykonanie attyk;
 docieplenie ścian zewnętrznych płytami styropianowymi;
 wykonanie pokrycia daszków, montaż rynien, rur spustowych oraz obróbek blacharskich;
 wykonanie stropodach;
 montaż parapetów zewnętrznych z blachy powlekanej;
 zagospodarowanie terenu wokół budynku;
b) Branżę elektryczną, w tym m.in.:
 roboty demontażowe i towarzyszące roboty budowlane,
 montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii,
 wykonanie instalacji odgromowej,
 wykonanie instalacji gniazd wtykowych oraz oświetlenia,
 wykonanie układu zasilania budynku po stronie niskiego napięcia (nN),
 montaż rozdzielnic elektrycznych;
c) Branża sanitarna, w tym m.in.:
 montaż gruntowej pompy ciepła,
 wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego oraz instalacji grzejników niskotemperaturowych,
 wykonanie instalacji ciepłej wody użytkowej z zasobnikiem współpracującym z pompą ciepła,
 montaż nasad hybrydowych wspomagających wentylację;
2) Remont pomieszczeń przedszkola obejmujący w szczególności:
 roboty przygotowawcze, demontażowe i rozbiórkowe wewnętrzne;
 roboty murowe;
 roboty okładzinowe, posadzkowe i tynkarskie;
 roboty malarskie;
 roboty stolarskie i ślusarka;
 wykonanie wewnętrznej instalacji elektrycznej;
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku Nr 1 do SWZ, na który składają się następujące dokumenty:
1) Dokumentacja projektowa, z uwzględnieniem wyjaśnień udzielanych podczas postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
2) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWIORB),
3) Przedmiary robót.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4.1) oraz STWIORB. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt 4.4 1) oraz STWIORB.
W sytuacji, gdy postanowienia umowy określają sposob prowadzenia robot lub odbiorow lub rozliczenia robot w sposob odmienny od STWiORB, wiążące są postanowienia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45331110-0 - Instalowanie kotłów

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1367197,86 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1931100,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1367197,86 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Marcin Stawiarski BUDMAR – LIDER KONSORCJUM

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: NORM-HAUS Usługi Inwestycyjne Janusz Jelonek – CZŁONEK KONSORCJUM

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7721844683

7.3.3) Ulica: Kawęczyn 21A 97-515 Masłowice

7.3.4) Miejscowość: Kawęczyn 21A 97-515 Masłowice

7.3.5) Kod pocztowy: 97-515

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1367197,86 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane