Dostawa urządzeń pomiarowych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej

GMINA KOLBUSZOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328753
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328753/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-08 07:40
Lokalizacja
Kolbuszowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c84fb9e5-16e2-4e6b-9a34-752da91958d5
Identyfikator
8141576232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Globalne systemy nawigacji i pozycjonowania (GPS lub równorzędne)Mierniki elektroniczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328753 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa urządzeń pomiarowych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOLBUSZOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581666

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Obrońców Pokoju 21

1.5.2.) Miejscowość: Kolbuszowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 36-100

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@ekolbuszowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ekolbuszowa.logintrade.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.ekolbuszowa.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa urządzeń pomiarowych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c84fb9e5-16e2-4e6b-9a34-752da91958d5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328753

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00069719/14/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.4 Wsparcie pracowników instytucji publicznych z terenu Gminy Kolbuszowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306789

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.27.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 40250,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń pomiarowych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu pn. „Wsparcie pracowników instytucji publicznych z terenu gminy Kolbuszowa” dofinansowanego w ramach Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027, priorytet FEPK.07.00 Kapitał Ludzki Gotowy do Zmian, działanie FEPK.07.08 Wsparcie na rzecz przystosowania pracowników, przedsiębiorstw i przedsiębiorców do zmian.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Odbiornik GPS - zestaw pomiarowy GNSS – 1 kpl.
Parametry urządzenia:
A. Odbiornik GNSS :
a) Obsługa min. GPS, GLONASS, BEIDOU, GALILEO
b) Ilość kanałów min. 336
c) Kompensacja wychyleń 90° lub więcej (IMU), (częstotliwość odświeżania 400Hz)
d) Odbiornik wyposażony w modem 4G lub 5G, Bluetooth, min 1 port NanoSIM, 5 pinowy port LEMO, zasilanie RS232
e) Gromadzenie danych z użyciem fotogrametrii
f) Tryb AR – tyczenie wizualne (min. 5MP, pole widzenia min. 84º)
g) Pomiary laserowe – laser klasy 3A (maks. 1cm + 5 mm/m)
h) Technologia podtrzymywania rozwiązania FIXED
i) Min. Stopień ochrony IP67 – odporność na pył, wodę, błoto, śnieg
j) Gotowość pomiarowa w mniej niż 10 sekund (inicjalizacja RTK)
k) Dokładność pionowa RTK i RTN: 15 mm+1 ppm RMS
l) Dokładność pozioma RTK i RTN: 8 mm+1 ppm RMS
m) Wymienne baterie (min. 2 w zestawie) – dopuszcza się odbiornik z baterią zintegrowaną min. 7000 mAh sprawności energetycznej na poziomie 98,5%, zapewnia 20 godzin pracy w trybie RTK Rover i 6 godzin pełnej mocy bazy(2W UHF).
n) Wielowymiarowe dane na ekranie, przemysłowy wyświetlacz min. 1,3 cala IPS o rozdzielczości min. 240x240, widoczny nawet w pełnym słońcu, komunikaty głosowe, interfejs web do komunikacji odbiornika.
o) Temperatura pracy: – 20 do +70 °C
p) Wytrzymały na upadek na beton z tyczki 2m.
q) Wymiary maks. 149x149x111mm
r) Częstotliwość UHF 410Mhz – 470Mhz z możliwością modyfikacji
s) Pamięć min. 64 GB
B. Kontroler/tablet (rejestrator):
a) m.in. tyczenie punktów i pomiar
b) min. stopień ochrony IP67 – odporność na pył, wodę, błoto, śnieg
c) szybkie wykonywanie pomiarów sytuacyjno-wysokościowych,
d) zaawansowane funkcje tyczenia (linii, punktów, osi),
e) praca na podkładach mapowych DXF/DWG LandXML
f) tyczenie bezpośrednio z podkładów cyfrowych
g) obsługa podkładów WMS - ładowanie map online z Geoportalu np: ewidencja gruntów, uzbrojenie terenu, BDOT, plany miejscowe, osnowa.
h) import i eksport danych w popularnych formatach (DXF, CSV, TXT)
i) obsługa danych geodezyjnych oraz układów współrzędnych stosowanych w Polsce.
j) dedykowane oprogramowanie oraz bezterminowa licencja na oprogramowanie
k) komunikacja z komputerem za pomocą USB, karty pamięci lub email
l) pamięć wewnętrzna min. 16GB oraz obsługa nośników danych
m) pamięć RAM: min. 256MB
C. Ładowarka - 9~24 V DC (wsparcie szybkiego ładowania przez port typu C)
D. Uchwyt do kontrolera
E. Tyczka kompozytowa min. 2,0 m
F. Walizka transportowa
G. Instrukcja obsługi
H. Świadectwo kalibracji
I. Dostęp do sieci stacji referencyjnych jako alternatywa dla ASG-EUPOS (minimum 70 stacji w całej Polsce)
J. 24 miesięczna gwarancja oferenta
K. Serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny
L. Szkolenie z obsługi urządzenia + konfiguracja w siedzibie zamawiającego
M. Dostarczenie urządzenia do siedziby zamawiającego

2) Dalmierz laserowy – 1 szt.

a) Parametry urządzenia:
b) Ochrona przed pyłem i wodą - IP 65
c) Dioda lasera” 635 nm, < 1 mW
d) Zakres pomiarowy: 0,050 – 50,000 m
e) Zasięg pomiaru, do 50 m
f) Czas pomiaru, 0,5 s – typowy, (maks. 4 s)
g) Klasa lasera 2
h) Dokładność pomiarowa, typ.* ±1,5 mm
i) Zasilanie - 2 baterie 1,5 V LR6 (AA)
j) Jednostki pomiarowe: m/cm/mm/stopy/cale/stopy-cale
k) Liczba zapisanych wyników - 10

3) Dalmierz laserowy terenowy – 1 szt.
a) Urządzenie pomiarowe do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego.
b) Wyposażone w funkcje: pomiar odległości, powierzchnia/powierzchnia ścian, powierzchnia trójkąta, objętość, dodawanie, odejmowanie, pomiar ciągły, min/maks, Pitagoras, funkcja trapezowa, tyczenie, timer, pamięć wyników z funkcją wyświetlania danych szczegółowych, transmisja Bluetooth.
c) Zasięg do 200m i dokładności do 1mm.
d) Klasa odporności IP54
e) Czujnik nachylenia
f) Bluetooth 5.0
g) Wyposażenie: Dalmierz, statyw, adapter, walizka transportowa, pokrowiec, kabel USB, pasek na rękę.
3. Realizacja przedmiotu zamówienia musi być zgodna z ofertą i SWZ, w szczególności z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w Rozdziale I SWZ oraz Istotnymi postanowieniami umowy stanowiącymi Rozdział II SWZ.
UWAGA: Ilekroć w SWZ, opisie przedmiotu zamówienia, formularzu ofertowym, projektowanych postanowieniach umowy lub innych dokumentach zamówienia wskazano znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło, szczególny proces, producenta, dostawcę, nazwę własną, typ, model, normę, aprobatę, specyfikację techniczną, certyfikat lub inne oznaczenie mogące wskazywać na konkretny produkt, rozwiązanie lub producenta, należy przyjąć, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38112100-4 - Globalne systemy nawigacji i pozycjonowania (GPS lub równorzędne)

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38552000-9 - Mierniki elektroniczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793) Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

Uzasadnienie faktyczne i prawne:
Zamawiający prowadził postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: „Dostawa urządzeń pomiarowych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej”. W wyznaczonym terminie składania ofert tj. 2 lipca 2026 r. do godziny 10:00 wpłynęła jedna oferta, złożona przez Wykonawcę Artur Jarzyło Art-Geo, ul. Wojska Polskiego 59, 18-500 Kolno.

Pismem z dnia 3 lipca 2026 r., znak ZP.271.1.27.2026, Zamawiający poinformował Wykonawcę Artur Jarzyło Art-Geo o odrzuceniu jego oferty na podstawie art. 253 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 226 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że oferta nie została sporządzona ani przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert przy użyciu środków komunikacji elektronicznej określonymi przez Zamawiającego. Oferta nie została opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym ani podpisem osobistym, wymaganym na podstawie art. 63 ust. 2 ustawy Pzp oraz punktu XII Specyfikacji Warunków Zamówienia.

Wobec powyższego Zamawiający stwierdza, że w przedmiotowym postępowaniu złożona została wyłącznie jedna oferta, która podlegała odrzuceniu, w związku z czym wszystkie złożone
w postępowaniu oferty podlegały odrzuceniu. Zaistniała zatem przesłanka, o której mowa w art. 255 pkt 2 ustawy Pzp, obligująca Zamawiającego do unieważnienia postępowania.

Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na realizację zadania pn.: „Dostawa urządzeń pomiarowych do Urzędu Miejskiego
w Kolbuszowej” na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych.
2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy