Pełnienie funkcji Operatora Projektu „Słoneczny Lubliniec II - dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec”
Gmina Lubliniec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00328824
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00328824/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-08 08:06
- Lokalizacja
- Lubliniec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7c104c5a-220b-462b-ac55-0ef251e1be8b
- Identyfikator
- 5751878473
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328824 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Pełnienie funkcji Operatora Projektu
„Słoneczny Lubliniec II - dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubliniec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398391
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Paderewskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Lubliniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-700
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@lubliniec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://lubliniec.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7c104c5a-220b-462b-ac55-0ef251e1be8b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Pełnienie funkcji Operatora Projektu„Słoneczny Lubliniec II - dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c104c5a-220b-462b-ac55-0ef251e1be8b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328824
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00013658/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Wybór Operatora Projektu „Słoneczny Lubliniec II - dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt „Słoneczny Lubliniec II - dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 Fundusze Europejskie na transformację, Działanie FESL.10.06 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263306
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZZ.271.00012.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie funkcji Operatora Projektu „Słoneczny Lubliniec II - dostawa i montaż odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec, dalej również jako Projekt, obejmującego dostawę i montaż 171 instalacji odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gminy Lubliniec, w tym:
1) 142 instalacji fotowoltaicznych z systemem monitorowania wraz z magazynem energii – instalacje OZE typu 1.,
2) 29 magazynów energii elektrycznej z systemem monitorowania dla mieszkańców posiadających już instalację fotowoltaiczną – instalacje OZE typu 2.,
przygotowanie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego przeprowadzenie oraz pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu przy realizacji Projektu.
2. Realizacja Projektu odbywać się w będzie w etapach.
3. Zakres usługi obejmuje:
1) weryfikację aktualizacji projektu „Regulaminu naboru i realizacji projektu parasolowego” wraz z załącznikami (dalej jako Regulamin) opracowanej przez Zamawiającego pod kontem jego spójności, czytelności i zasadności, a także zgodności z dokumentami „Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, Priorytet FESL.10 Fundusze Europejskie na transformację, Działanie FESL.10.06 Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii” wraz z przygotowaniem wzorów ogłoszenia o naborze do projektu
2) udział w naborze i weryfikacja techniczna złożonych Deklaracji udziału w Projekcie oraz dobór mocy paneli fotowoltaicznych oraz mocy i pojemności magazynów,
przygotowanie i przeprowadzenie procedury wyboru Wykonawcy dostawy i montażu instalacji OZE zgodnie z wymogami ustawy Pzp, w tym:
a) przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia dostawy i montażu instalacji OZE,
b) przygotowanie analizy potrzeb i wymagań zgodnej z art. 83 ustawy Pzp,
c) ustalenie wartości zamówienia na dostawę i montaż instalacji OZE,
d) przygotowanie wzoru dokumentów postępowania na wybór Wykonawcy/ów dostawy i montażu instalacji OZE,
e) udział w pracach komisji przetargowej dokonującej wyboru wykonawcy oraz udzielanie wyjaśnień i odpowiedzi na pytania wykonawców w trakcie trwania procedury, a także udział w ewentualnych procedurach odwoławczych
4) pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu obejmujący nadzór techniczny i merytoryczny przez cały okres realizacji Projektu, to jest zarządzanie zadaniami, organizacja, nadzór, koordynacja i zakończenie całego procesu inwestycyjnego. Oznacza to co najmniej pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego i koordynowanie czynności inspektorów nadzoru inwestorskiego zgodnie z przepisami ustawy Prawo budowlane, kontroli zgodności wykonywanych prac między innymi z dokumentacją projektową, wydanymi decyzjami administracyjnymi oraz zasadami wiedzy inżynierskiej, kontroli zgodności wykonywanych dostaw i usług, sporządzanie raportów, koordynowanie rozliczeń finansowych z wykonawcą prac,
5) opracowanie i prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości Projektu zgodnie z wymaganiami Instytucji Organizującej Konkurs (IOK), w tym przygotowywanie wniosków o płatność i rozliczanie poszczególnych transzy dotacji,
6) uczestniczenie w kontrolach przeprowadzanych przez organy uprawnione do kontroli oraz sprawdzanie realizacji ustaleń i decyzji podjętych podczas tych kontroli,
7) wspieranie zamawiającego we wszystkich czynnościach technicznych, administracyjnych i finansowych związanych z realizacją zadania,
8) działanie we współpracy z Zamawiającym i na jego rzecz w całym okresie realizacji inwestycji,
9) zapewnienie stałej wymiany informacji z Zamawiającym oraz koordynację swojej działalności z wymaganiami zamawiającego,
10) koordynowanie i egzekwowanie warunków zawartych umów,
11) przygotowywanie i sporządzanie na wniosek Zamawiającego wszelkich informacji, dokumentów, raportów z realizacji Projektu, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego i zaleceniami instytucji finansujących zadanie,
12) udział w mediacjach i rozjemstwie w sporach, procedurach arbitrażowych, tj. doradztwo, opiniowanie dokumentów, wydawanie ekspertyz, udział (w charakterze konsultanta) w spotkaniach, posiedzeniach związanych z procedura arbitrażową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w Załączniku nr 1 do SWZ oraz w Załącznikach od nr 1A do nr 1D do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 303072,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 819167,71 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 319284,64 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Inwestycyjne WUDIMEKS Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 150523380
7.3.3) Ulica: Armii Krajowej 60/62
7.3.4) Miejscowość: Częstochowa
7.3.5) Kod pocztowy: 42-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 319284,84 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2028-05-30| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |