Modernizacja lokali mieszkalnych – pustostanów przy ul. Władysława Orkana 18/1 i 18/2 w Bielsku-Białej, stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328884
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328884/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-08 08:20
Lokalizacja
Bielsko-Biała, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a4428d47-3bf4-411e-9a89-e9b52f487443
Identyfikator
070019077
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie mieszkańRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty malarskieRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne gazoweRóżne specjalne roboty budowlaneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN KISZKAMazańcowice, PL · lot 0
161 100 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328884 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja lokali mieszkalnych – pustostanów przy ul. Władysława Orkana 18/1 i 18/2 w Bielsku-Białej, stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26

1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zgm.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a4428d47-3bf4-411e-9a89-e9b52f487443

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja lokali mieszkalnych – pustostanów przy ul. Władysława Orkana 18/1 i 18/2 w Bielsku-Białej, stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a4428d47-3bf4-411e-9a89-e9b52f487443

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328884

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044075/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja lokali mieszkalnych - pustostanów stanowiących zasób Gminy Bielsko-Biała

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304025

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający w dniu 06.05.2026 r. wszczął postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji na ww. przedmiot zamówienia (nr postępowania: ZGM_26_012_JK) zgodnie z art. 275 pkt. 1 ustawy, poprzez publikacje ogłoszenia o zamówieniu nr 2026/BZP 00231246 na platformie e-zamówienia wraz z dokumentami zamówienia na stronie prowadzonego postępowania pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1a6e95d-203b-450b-bb10-1e861302efb8
W terminie do dnia 21.05.2026 r. w przedmiotowym postępowaniu na część 3 (modernizacja lokalu przy ul. Władysława Orkana 18/1 i 2) nie została złożona żadna oferta w związku z czym wypełniła się przesłanka udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust. 2 ustawy

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-b1a6e95d-203b-450b-bb10-1e861302efb8

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZ.261.7.2026.JK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 149308,36 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja 2 lokali mieszkalnych (pustostanów) zlokalizowanych przy ul. Władysława Orkana 18 lok. nr 1 i 2 obejmująca m.in. ich połączenie, przeznaczonych na jeden lokal mieszkalny o łącznej powierzchni użytkowej (po połączeniu) 66,71 m2, w zakresie określonym:
1) dokumentacją projektowo-techniczną pn. „Połączenie dwóch lokali mieszkalnych, wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej” opracowaną przez biuro projektowe 0-32 Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Mazurskiej 14/9, 41-503 Chorzów, zatwierdzoną decyzją o pozwoleniu na budowę Prezydenta Bielska-Białej Nr 617/2023 z dnia 12.09.2023 r.,
2) przedmiarem robót ogólnobudowlanych i instalacyjnych oraz dostaw,
stanowiącym załącznik nr 2 do Zaproszenia,
3) Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót w lokalach mieszkalnych – pustostanach stanowiącą załącznik nr 3 do Zaproszenia (w zakresie robót określonych przedmiarem, a nieobjętych dokumentacją projektowo-techniczną),
w terminie do 90 dni od dnia przekazania placu robót (lokalu do modernizacji) Wykonawcy, z zastrzeżeniem postanowień § 2 i § 7 umowy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do ZXaproszenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45211341-1 - Roboty budowlane w zakresie mieszkań

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcin Kiszka M-TECH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 241564233

7.3.4) Miejscowość: Mazańcowice

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-06

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 161100 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Postępowanie DZ.261.7.2026.JK umowa nr ADM.5101.3.2026
2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane