Wzmocnienie nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 2536G DK nr 25 - Dobojewo
Powiat Człuchowski Powiatowy Zakład Transportu Publicznego w Człuchowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00328953
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00328953/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 08:36
- Lokalizacja
- Człuchów, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e1051c39-0180-421d-899c-133022da0008
- Identyfikator
- 8431613958
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328953 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wzmocnienie nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 2536G DK nr 25 - Dobojewo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Człuchowski Powiatowy Zakład Transportu Publicznego w Człuchowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 362168443
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kasztanowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Człuchów
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-300
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL637 - Chojnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@pztpczluchow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pztpczluchow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13235981.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Transport zbiorowy i drogi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wzmocnienie nawierzchni bitumicznej drogi powiatowej nr 2536G DK nr 25 - Dobojewo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1051c39-0180-421d-899c-133022da0008
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328953
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00282746
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.25.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie wzmocnienia istniejącej nawierzchni bitumicznej drogi kategorii powiatowej o nr 2536G, zlokalizowanej na terenie gminy Człuchów, w powiecie człuchowskim, województwie pomorskim.
Zakres robót obejmuje odcinek drogi od skrzyżowania z drogą kategorii krajowej DK25 t.j. od km 0+031 do km 1+353 w m. Dobojewo.
W ramach inwestycji planuje się wykonanie robót mających na celu poprawę stanu technicznego istniejącej nawierzchni jezdni, zwiększenie nośności konstrukcji nawierzchni drogi oraz poprawę bezpieczeństwa i komfortu ruchu drogowego. Istniejąca nawierzchnia wykazuje lokalne nierówności, deformacje oraz zużycie warstwy ścieralnej wynikające z wieloletniej eksploatacji i oddziaływania ruchu pojazdów oraz czynników atmosferycznych.
W związku z powyższym przewiduje się wykonanie wzmocnienia nawierzchni poprzez ułożenie dodatkowej warstwy wiążąco – wyrównawczej i warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej AC8S o grubości 3 cm, która zapewni odpowiednią szorstkość, szczelność oraz poprawę właściwości eksploatacyjnych jezdni. Zaprojektowana warstwa wiążąco-wyrównawcza z AC11W ma za zadanie wyrównanie istniejących nierówności podłużnych i poprzecznych oraz zapewnienie właściwego przenoszenia obciążeń pomiędzy warstwami konstrukcyjnymi nawierzchni.
Lokalne wyrównanie istniejącej nawierzchni mieszanką kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm przewidziano w miejscach występowania największych deformacji i zaniżeń nawierzchni, celem uzyskania właściwego profilu drogi oraz odpowiednich spadków umożliwiających skuteczne odwodnienie pasa drogowego.
Zakres robót obejmuje również wykonanie poszerzenia jezdni w obrębie istniejących zjazdów o nawierzchni bitumicznej z masy ścieralnej na podbudowie z mieszanki kruszywa łamanego 0/31,5 mm, co poprawi dostępność komunikacyjną przyległych posesji oraz zapewni trwałość i estetykę połączenia z drogą główną.
W ramach zadania przewiduje się także uzupełnienie poboczy kruszywem łamanym 0/31,5 mm, co wpłynie na poprawę stateczności krawędzi jezdni, bezpieczeństwa ruchu oraz prawidłowe odprowadzenie wód opadowych z korpusu drogowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik Nr 8 do SWZ, która zawiera: projekt budowlany, przedmiar robót oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 289963,47 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 341071,16 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 289963,47 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: POL-DRÓG S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 2530033758
7.3.3) Ulica: Podmiejska 2
7.3.4) Miejscowość: Drawsko Pomorskie
7.3.5) Kod pocztowy: 78-500
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 289963,47 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |