Organizacja pobytu letniego dla dzieci z rodzin zastępczych zawodowych i z rodzinnych domów dziecka oraz obozu eduka. dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach pr. „Zdolni z Pomorza

POWIAT KARTUSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00328973
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00328973/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-08 08:40
Lokalizacja
Kartuzy, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0496f1a0-4afe-43e5-aa94-2b5dcff961b7
Identyfikator
5891638355
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegoweOrganizacja wycieczekUsługi edukacyjne i szkolenioweUsługi w zakresie obozowisk dla dzieci

Wykonawcy

1 przyznane

BIURO TURYSTYKI AKTYWNEJ KOMPAS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
287 000 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00328973 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Organizacja pobytu letniego dla dzieci z rodzin zastępczych zawodowych i z rodzinnych domów dziecka oraz obozu eduka. dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach pr. „Zdolni z Pomorza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT KARTUSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674865

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 1

1.5.2.) Miejscowość: Kartuzy

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-300

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 58 380-21-76

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wiolettaklamrowska@kartuskipowiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kartuskipowiat.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/kartuski_powiat

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Organizacja pobytu letniego dla dzieci z rodzin zastępczych zawodowych i z rodzinnych domów dziecka oraz obozu eduka. dla uczniów szkół ponadpodstawowych w ramach pr. „Zdolni z Pomorza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0496f1a0-4afe-43e5-aa94-2b5dcff961b7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00328973

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00006996/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Letni Obóz Zdolnych w ramach projektu „Zdolni z Pomorza - Powiat Kartuski - edycja II”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zdolni z Pomorza - Powiat Kartuski -edycja II. Współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza; Działanie 5.8. Edukacja ogólna i zawodowa (w zakresie wsparcia dla uczniów w rozwoju ich uzdolnień) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00206271

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.272.1.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 423290,23 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Część I: Organizacja pobytu letniego dla maksymalnie 50 dzieci z rodzin zastępczych zawodowych oraz z rodzinnych domów dziecka w 2026 roku na czas niesprawowania opieki w związku z wypoczynkiem opiekunów zastępczych.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 55270000-3 - Usługi świadczone przez placówki oferujące wyżywienie i miejsca noclegowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

63511000-4 - Organizacja wycieczek

4.5.5.) Wartość części: 332500,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Część II: Zorganizowanie i przeprowadzenie Obozu edukacyjnego dla 36 uczniów szkół ponadpodstawowych i 2 opiekunów w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – Powiat Kartuski – edycja II”
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55243000-5 - Usługi w zakresie obozowisk dla dzieci

4.5.5.) Wartość części: 90790,23 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 287000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 470250,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 287000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biuro Turystyki Aktywnej Kompas Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5832862105

7.3.3) Ulica: Asesora 72

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-119

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

MPS Maciej Sokołowski w niżej wymienionych częściach: przygotowanie programu i pełnienie funkcji koordynatora wyjazdu przez oddelegowaną osobę.

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 287000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-07-30

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W toku prowadzonego postępowania stwierdzono wystąpienie nieusuwalnej wady postępowania polegającej na nieprawidłowym opisie przedmiotu zamówienia dla części II zamówienia.
Zamawiający stwierdził, że formularz ofertowy w zakresie części II nie zawierał obowiązku wskazania przez Wykonawców konkretnego miejsca wypoczynku ani jego przybliżonej lokalizacji. W konsekwencji na etapie składania ofert Zamawiający nie posiadał informacji pozwalających na jednoznaczną ocenę zgodności oferowanego miejsca realizacji zamówienia z warunkami określonymi w dokumentacji postępowania. Zamawiający, nie precyzując w dokumentach zamówienia w sposób dostateczny zapisów dotyczących grupy docelowej, dla której miał zostać zorganizowany obóz, nie zapewnił Wykonawcom pełnej i jednoznacznej informacji niezbędnej do prawidłowego przygotowania ofert, zgodnie z zamierzeniem Zamawiającego. Brak doprecyzowania tych wymagań mógł mieć wpływ na sposób przygotowania poszczególnych elementów składających się na program obozu, w szczególności w zakresie organizacji wycieczki edukacyjnej oraz wycieczki rekreacyjno-sportowej.
Ponadto Zamawiający zauważył nieścisłość dotyczącą kadry realizującej zamówienie, to jest: osoby prowadzące zajęcia w ramach warsztatów, których opis został sporządzony w sposób nieprecyzyjny. Zamawiający nie określił jednoznacznie kwalifikacji, ilości osób oraz uprawnień wymaganych od prowadzących zajęcia w ramach warsztatów. Brak jednoznacznych wymagań w tym zakresie mógł prowadzić do przyjęcia przez poszczególnych Wykonawców odmiennych założeń dotyczących składu i kwalifikacji kadry, a w konsekwencji do zróżnicowanego sposobu kalkulacji oferowanej ceny. Po dokonaniu analizy dokumentacji postępowania Zamawiający stwierdził, iż opis miejsca realizacji zamówienia został sformułowany w sposób niejednoznaczny i może prowadzić do różnych interpretacji przez Wykonawców.
W treści opisu przedmiotu zamówienia jego założeń wskazano, że Wykonawca zrealizuje obóz na terenie jednego z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego lub warmińsko-mazurskiego, przy czym dalsza część zapisu dotycząca maksymalnej odległości 250 km od Kartuz oraz wymogu spełnienia przez miejscowość zakwaterowania warunków określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie warunków, jakie powinna spełniać miejscowość, w której można pobierać opłatę miejscową została umieszczona bezpośrednio po wskazaniu województwa warmińsko-mazurskiego.
Intencją Zamawiającego było objęcie wskazanymi wymaganiami wszystkich trzech województw. Jednakże konstrukcja zapisu mogła zostać odczytana w ten sposób, że wymagania te odnoszą się wyłącznie do lokalizacji położonych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Brak tych danych uniemożliwia również weryfikację, czy Wykonawcy, przygotowując oferty, kierowali się jednakowym rozumieniem wymagań dotyczących lokalizacji obozu.
W konsekwencji nie można wykluczyć, że poszczególni Wykonawcy sporządzali oferty przy uwzględnieniu odmiennych założeń dotyczących dopuszczalnej lokalizacji obozu. Tym samym nie można jednoznacznie stwierdzić, że wszystkie oferty zostały sporządzone w oparciu o jednakowo rozumiane warunki zamówienia oraz jednakowy opis przedmiotu zamówienia. Na obecnym etapie postępowania usunięcie wskazanych wad nie jest możliwe bez dokonania istotnej zmiany treści dokumentacji postępowania oraz zakresu informacji wymaganych od Wykonawców.
Stwierdzona wada ma charakter istotny i nie jest możliwa do usunięcia na obecnym etapie postępowania bez naruszenia podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych, w szczególności zasady przejrzystości, uczciwej konkurencji oraz równego traktowania Wykonawców.
*Pełna treść uzasadnienia faktycznego unieważnienia została wskazana w Informacji o unieważnieniu postępowania w części II zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 74205,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 117000,00 PLN

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi