Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Adaptacja pomieszczeń na potrzeby utworzenia pracowni zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu”
POWIAT ZGORZELECKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00329118
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00329118/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 09:08
- Lokalizacja
- Zgorzelec, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb0a58aa-eae7-4c3b-bd6f-83d643fdb275
- Identyfikator
- 6151811188
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329118 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Adaptacja pomieszczeń na potrzeby utworzenia pracowni zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT ZGORZELECKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821351
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bohaterów II Armii Wojska Polskiego 8 A
1.5.2.) Miejscowość: Zgorzelec
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-900
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiat.zgorzelec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatzgorzelecki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiatzgorzelecki1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Adaptacja pomieszczeń na potrzeby utworzenia pracowni zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb0a58aa-eae7-4c3b-bd6f-83d643fdb275
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329118
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00031125/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Adaptacja pomieszczeń na potrzeby utworzenia pracowni zawodowych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie realizowane w ramach projektu Od teorii do praktyki III – poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Powiecie Zgorzeleckim w ramach środków FEDS 2021-2027 ZIT ZOF2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276045
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZ.272.19.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 887262,64 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w celu adaptacji pomieszczeń znajdujących się w przyziemiu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu i utworzenie pracowni zawodowych, tj. pracowni obróbki ręcznej oraz nowoczesnej pracowni technologii gastronomicznej wraz z pracownią obsługi konsumenta, magazynem sprzętu gastronomicznego oraz szatnią dla uczniów w/w pracowni. Roboty budowlane będą obejmowały wymianę istniejącej stolarki drzwiowej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji elektrycznej oświetlenia ogólnego i gniazd wraz z osprzętem, wymianę instalacji kanalizacji sanitarnej, montaż instalacji wentylacyjnej mechanicznej, wymianę urządzeń sanitarnych, wykonanie nowych okładzin z płytek ceramicznych, naprawę i malowanie tynków wewnętrznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa
45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
35125300-2 - Kamery bezpieczeństwa
45421132-8 - Instalowanie okien
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty:1. Przedsiębiorstwo Budowlane SAWREM Sp. z o.o. sp.k., ul. Grota Roweckiego 115B, 52-232 Wrocław na kwotę 1 788 420,00 zł;
2. KROMBUD Sp. z o.o., ul. Kościuszki 6/2, 59-900 Zgorzelec na kwotę 1 426 578,11 zł.
Najkorzystniejszą ofertą jest oferta nr 2, która przewyższyła kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 1 091 333,05 zł brutto. Zamawiający nie mógł zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, w związku z czym Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt. 3) ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz. U. z 2026 r. poz. 793) unieważnił postępowanie.
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |