,,REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR 21 OBRĘB BRZEZIE W RACIBORZU W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”
Miasto Racibórz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00329215
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00329215/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 09:28
- Lokalizacja
- Racibórz, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e1f36455-8477-4147-b56e-109aba4621b9
- Identyfikator
- 6391002175
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329215 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR 21 OBRĘB BRZEZIE W RACIBORZU W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Racibórz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258397
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Króla Stefana Batorego 6
1.5.2.) Miejscowość: Racibórz
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.7.) Numer telefonu: 0327550710
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.raciborz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipraciborz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.raciborz.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,,REMONT ROWU MELIORACYJNEGO NR 21 OBRĘB BRZEZIE W RACIBORZU W FORMULE ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e1f36455-8477-4147-b56e-109aba4621b9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329215
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00026890/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.29 Remont rowu melioracyjnego nr 21, obręb Brzezie w Raciborzu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00244870
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.25.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1678861,79 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont rowu melioracyjnego nr 21 obręb Brzezie w Raciborzu w formule zaprojektuj i wybuduj.
Adres zamierzenia dz. nr 907/534, 808/534, 809/534, 879/514, 536, 458/277, 281, 282, 283, 284, 249/129.
W ramach zamówienia przewiduje się:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej:
a) pozyskanie map do celów projektowych,
b) wypis i wyrys z rejestru gruntów,
c) wykonanie dokumentacji do zgłoszenia wodnoprawnego (dla zamawiającego 2 egz. w wersji papierowej oraz 1 egz. w wersji elektronicznej – w formacie PDF z podpisami oraz wersję edytowalną),
d) uzyskanie niezbędnych opinii i uzgodnień oraz dokonanie zgłoszenia
wodnoprawnego,
e) przygotowanie przedmiaru oraz kosztorysu inwestorskiego (po 3 egz.),
f) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB).
2) Remont rowu melioracyjnego poprzez:
a) odmulenie rowu na długości ok. 2190 m,
b) uzupełnienie wymulonych ubytków i wzmocnienie skarp na długości ok 1753 m,
c) naprawę uszkodzonych przyczółków oraz przepustów w miejscach
zaznaczonych na Rys.1, stanowiącym załącznik do Programu Funkcjonalno-
Użytkowego.
d) przełożenie osuniętych umocnień wraz ze wzmocnieniem na całej długości
rowu 2190 m,
e) naprawa skarp z gabionami w miejscu zaznaczonym na Rys. nr 1, stanowiącym
załącznik do Programu Funkcjonalno-Użytkowego.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy – zał. nr 3 do SWZ.
3. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy, stanowiącym zał. nr 4 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232452-5 - Roboty odwadniające
45247200-2 - Roboty w zakresie budowy tam i innych konstrukcji stałych
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1585470 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1880125,32 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1880125,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Inpromel Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6423224974
7.3.3) Ulica: Borki 16 B
7.3.4) Miejscowość: Rybnik
7.3.5) Kod pocztowy: 44-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1585470 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 130 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |