Remont elewacji wentylowanych ścian szczytowych części A budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Uniwersytet Śląski w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00329241
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00329241/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 09:34
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a81afa66-55ea-4d87-bab1-851b653c4253
- Identyfikator
- 6340197134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329241 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji wentylowanych ścian szczytowych części A budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bankowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 323591334
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://us.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji wentylowanych ścian szczytowych części A budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a81afa66-55ea-4d87-bab1-851b653c4253
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329241
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00193848/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remont elewacji ścian szczytowych, Wydział Humanistyczny, ul. Uniwersytecka 4
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257416
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.382.7.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 129776,30 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót w podziale na zakres podstawowy zamówienia (część gwarantowana) polegających na remoncie elewacji wentylowanej ściany północnej części A budynku Wydziału Humanistycznego i zakres opcjonalny zamówienia (prawo opcji) polegających na remoncie elewacji wentylowanej ściany południowej części A budynku Wydziału Humanistycznego. Szczegóły dotyczące prawa opcji zawiera ust. 3 niniejszego rozdziału oraz wzór umowy (załącznik nr 3 do SWZ).
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określono w dokumentacji technicznej (załącznik nr 2A-B do SWZ), składającej się ze specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 2A), dokumentacji projektowej i przedmiarów robót (załącznik nr 2B – zakres podstawowy oraz prawo opcji), które to dokumenty wraz z umową należy rozpatrywać łącznie.
3) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji polegającego na wykonaniu remontu elewacji wentylowanej ściany południowej części A budynku Wydziału Humanistycznego. Szczegółowy zakres robót prawa opcji został określony specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 2A oraz przedmiarze robót - załącznik nr 2B).
4) Szczegóły dotyczące opcji, określenie rodzaju i okoliczności skorzystania z prawa opcji zawiera załącznik nr 3 do SWZ (wzór umowy).
5) Termin zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia:
a) zakres podstawowy - do 50 dni od daty przekazania terenu robót,
b) ewentualna uruchomiona opcja - do 50 dni od daty uruchomienia opcji.
Przekazanie terenu robót nastąpi w terminie 29.06-03.07.2026 r. (planowany termin przekazania terenu robót). W przypadku konieczności przesunięcia powyższego terminu przekazania terenu robót, ze względu na przyczyny leżące po stronie Zamawiającego dotyczące np. braku przygotowania czy braku możliwości przekazania miejsca realizacji zamówienia z uwagi na istotne czynniki uniemożliwiające podjęcie robót budowlanych, Zamawiający poinformuje Wykonawcę w formie pisemnej notyfikacji o przesunięciu terminu przekazania terenu robót, wyznaczając nowy termin. Zamawiający ma prawo do skorzystania z prawa opcji w terminie minimum 40 dni przed datą zakończenia robót z zakresu podstawowego
6) Okres gwarancji
a) wymagany okres gwarancji na wykonane roboty budowlane: minimum 36 miesięcy;
b) wymagany okres gwarancji na zamontowane materiały itp.: nie krótsza niż udzielona gwarancja na roboty, a jeżeli gwarancja producenta jest dłuższa – zgodnie z gwarancją producenta, licząc od daty odbioru końcowego przedmiotu zamówienia;
c) okres rękojmi - zgodny z zaoferowanym przez Wykonawcę okresem gwarancji na wykonane roboty budowlane, nie krótszy jednak niż 60 m-cy;
d) bieg terminów gwarancji i rękojmi rozpoczyna się z chwilą podpisania protokołu odbioru końcowego.
7) Szczegółowe warunki realizacji zamówienia oraz warunki płatności zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 295000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 466000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 295000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CONCEPT MJ Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6272773328
7.3.3) Ulica: Metalowców 13
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.5) Kod pocztowy: 41-500
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 295000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |