23.2026 Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR) w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00329285
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00329285/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 09:43
- Lokalizacja
- Mielec, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a46f1b5f-d1d8-4201-8123-108d13104d5f
- Identyfikator
- 8171750893
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329285 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
23.2026 Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR) w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000308637
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żeromskiego 22
1.5.2.) Miejscowość: Mielec
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-300
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpital.mielec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.mielec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a46f1b5f-d1d8-4201-8123-108d13104d5f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
23.2026 Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR) w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a46f1b5f-d1d8-4201-8123-108d13104d5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329285
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00082610/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254154
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SzS.ZP.261.23.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia: „Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR) w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu”.
2.Celem inwestycji jest przebudowa oświetlenia nawigacyjnego oraz oznakowania naziemnego lądowiska przyszpitalnego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, mającego na celu dostosowanie lądowiska do obowiązujących przepisów, spełnienia wymagań obowiązującego Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie szpitalnego oddziału ratunkowego (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1646). oraz wymagań Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
3.Zakresem robót objęte będą w szczególności:
a) Roboty demontażowe,
b) Roboty montażowe,
c) Likwidacja przeszkód lotniczych – analiza i zgody administracyjne,
d) Oznakowanie dzienne lądowiska,
e) Opracowanie i uzgodnienie z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym Instrukcji Operacyjnej Lądowiska,
f) Dokonanie obliczeń parametrów wykonywanej instalacji elektrycznej wykonanej dla dostarczonego systemu nawigacyjnego,
g) Przeprowadzenie prób, testów, badań i testów ze skuteczności działania wykonanych instalacji,
h) Przeszkolenie personelu Zamawiającego w obsłudze zamontowanych urządzeń,
i) Przekazanie dokumentacji powykonawczej, instrukcji obsługi, deklaracji i certyfikatów.
4. Wymagania dla Wykonawcy:
a) Rozplanowanie wykonywania robót, opracowania i uzgodnienia instrukcji operacyjnej tak aby lądowisko zostało wyłączone z użytkowania maksymalnie na 40 dni czyli na czas wykonywania robót w obrębie i na płycie lądowiska w tym wykonanie robót demontażowych.
5. Podstawą wykonania robót są:
Projekt techniczny opracowany przez GELCO Sp. z o.o. dla zamierzenia inwestycyjnego „Przebudowa lądowiska dla śmigłowców w Mielcu”
Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót w zakresie robót budowlanych i elektrycznych
Przedmiar robót
Dokumenty stanowią Załącznik nr 8 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45233124-4 - Roboty budowlane w zakresie arterii drogowych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45235110-7 - Roboty w zakresie budowy płyt lotniskowych
71355000-1 - Usługi pomiarowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1188558,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1197000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1188558,61 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELEKTROMONTAŻ RZESZÓW S.A
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 690007950
7.3.3) Ulica: ul. Baczyńskiego 7a
7.3.4) Miejscowość: Rzeszów
7.3.5) Kod pocztowy: 35-210
7.3.6.) Województwo: podkarpackie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1188558,61 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie jest realizowane:z dotacji celowej na dofinansowanie realizacji zadania inwestycyjnego pod nazwą „Modernizacja lądowiska dla śmigłowców przy szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu” w ramach Umowy nr DOI.FM.SMPL.55.LSOR-MOD.2026.663.118 z programu inwestycyjnego w zakresie zadań polegających na budowie albo modernizacji lądowisk dla śmigłowców przy szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR) ze środków Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych wyodrębnionego z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |