Usługi weterynaryjne
Gmina Bytom
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00329290
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00329290/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-08 09:45
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-676810f4-cffc-4b7b-b58b-834b233bee02
- Identyfikator
- 6262988582
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329290 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi weterynaryjne
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255269
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Parkowa 2
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: + 48 32 78 68 301
1.5.8.) Numer faksu: zamowienia@um.bytom.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bytom.pl/bip/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umbytom.logintrade.net/zapytania_email,233035,6d64622a492ff335ab4fb2d7b86b273f.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługi weterynaryjne2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-676810f4-cffc-4b7b-b58b-834b233bee02
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329290
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033686/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.20 Usługi weterynaryjne
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00299291
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PA.271.26.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 226851,86 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie opieki weterynaryjnej:
1) wszystkim zwierzętom zarejestrowanym w schronisku dla bezdomnych zwierząt mieszczącym się w Bytomiu przy ul. Łaszczyka 18,
2) zwierzętom nowoprzyjętym do schroniska z interwencji związanych
z odebraniem zwierząt właścicielowi,
3) zwierzętom odłowionym z terenu gminy Bytom, które uciekły, zabłąkały się lub zostały porzucone.
Przedmiotem zamówienia jest również udzielanie przez Wykonawcę pomocy weterynaryjnej zwierzętom (psom i kotom) poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych na terenie Gminy Bytom.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 6 do SWZ.
2. Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić dostęp do zakładu leczniczego dla zwierząt, w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 2003 r. o zakładach leczniczych dla zwierząt, w którym świadczona będzie - całodobowo - opieka weterynaryjna:
1) w dni robocze;
zakład winien znajdować się w odległości nie większej niż 30 km od Schroniska (odległość wg wskazań po wpisaniu lokalizacji w Google maps, wg najkrótszej trasy) – vide: § 2 ust.2 pkt 2) Projektowanych postanowień umownych.
Odległość ww. zakładu od Schroniska stanowi jedno z kryteriów oceny ofert.
2) w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy oraz w czasie, w którym niemożliwe jest świadczenie usług w zakładzie wskazanym w pkt 1) powyżej – dotyczy nagłych przypadków (po wypadkach komunikacyjnych bądź
z obrażeniami lub objawami, które mogłyby zagrażać życiu lub zdrowiu zwierzęcia, a także w przypadku kiedy konieczna będzie eutanazja zwierzęcia); zakład winien znajdować się w odległości nie większej niż 30 km od Schroniska (odległość wg wskazań po wpisaniu lokalizacji w Google maps, wg najkrótszej trasy) – vide: § 2 ust.2 pkt 3) Projektowanych postanowień umownych.
3. Wykonawca zobowiązany jest zatrudniać na podstawie stosunku pracy wszystkie osoby wykonujące wszystkie osoby wykonujące prace z zakresu opieki weterynaryjnej niewymagającej uprawnień lekarza weterynarii. Ww. obowiązek nie dotyczy przedsiębiorców osobiście wykonujących którąkolwiek z ww. prac, a także urzędujących członków organów zarządzających lub nadzorczych Wykonawcy, wspólników spółki jawnej lub partnerskiej w zakresie, w jakim będą wykonywać osobiście usługę na rzecz Zamawiającego bądź Wykonawcy. Powyższe stosuje się odpowiednio do podwykonawców. Określenie sposobu dokumentowania zatrudnienia tych osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określono w Projektowanych postanowieniach umowny.
4. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowej części zamówienia. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia ofert częściowych.
Zamawiający nie podzielił postępowania na części ponieważ podział ten nie jest celowy. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową opiekę weterynaryjną nad zwierzętami będącymi pod opieką Gminy Bytom, w szczególności wykonywania badań diagnostycznych, leczenia, zabiegów chirurgicznych, profilaktyki, szczepień, sterylizacji i kastracji, znakowania zwierząt, prowadzenie dokumentacji medycznej oraz zapewnienie opieki w przypadkach nagłych.
Poszczególne świadczenia objęte zamówieniem są ze sobą ściśle powiązane funkcjonalnie i organizacyjnie. Powierzenie ich realizacji różnym Wykonawcom mogłoby powodować trudności w zapewnieniu ciągłości leczenia zwierząt, utrudnienia w prowadzeniu jednolitej dokumentacji medycznej, problemy z ustaleniem odpowiedzialności za proces terapeutyczny oraz zwiększone ryzyko wystąpienia rozbieżności w sposobie leczenia.
Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zakres zamówienia i jego wartość nie ograniczają dostępu do postępowania małym i średnim przedsiębiorcom, gdyż usługi weterynaryjne objęte przedmiotem zamówienia są standardowo wykonywane przez pojedyncze podmioty prowadzące działalność leczniczą dla zwierząt.
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 85200000-1 - Usługi weterynaryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 260 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jw.Podstawa prawna:
art.255 pkt 1) ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w dniu 19.06.2026r. wszczął postępowanie o zamówienie publiczne pn. Usługi weterynaryjne. W odpowiedzi na Ogłoszenie
o zamówieniu nr 2026/BZP 2026/BZP 00299291/01, w wymaganym terminie składania ofert, nie złożono żadnej oferty.
W związku z powyższym, unieważnienie postępowania stało się konieczne
i zasadne.
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
wartość 226 851,86 zł netto obejmuje wartość:1) zamówienia podstawowego - 129 629,63 zł netto
2) opcji - 64 814,82 zł netto
3) zam. z art. 214 ust.1 pkt 7 uPzp - 32 407,41 zł netto
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |