Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych na budynku UM Sławkowa ul. Łosińska 1 przebudowa i rozbudowa zewn. klatki schodowej budynku–zam. niezbędne do zakończenia rob. bud.

Gmina Sławków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329356
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329356/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-08 09:58
Lokalizacja
Sławków, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e9466c06-a5f5-4c9a-a6e1-5a16eafce786
Identyfikator
6252445199
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneInstalowanie windWindyRoboty instalacyjne elektryczneWymiana nawierzchniRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

KADJA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZawiercie, PL · lot 0
554 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329356 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych na budynku UM Sławkowa ul. Łosińska 1 przebudowa i rozbudowa zewn. klatki schodowej budynku–zam. niezbędne do zakończenia rob. bud.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sławków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257558

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Sławków

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-260

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@slawkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.slawkow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych na budynku UM Sławkowa ul. Łosińska 1 przebudowa i rozbudowa zewn. klatki schodowej budynku–zam. niezbędne do zakończenia rob. bud.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e9466c06-a5f5-4c9a-a6e1-5a16eafce786

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329356

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00017568/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych na budynku UM Sławkowa ul. Łosińska 1 przebudowa i rozbudowa zewn. klatki schodowej budynku–zam. niezbędne do zakończenia rob. bud.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00289863

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 4 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawa prawna: art. 301 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp. Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający w dniu 9.03.26 r. udzielił zamówienia publicznego pn.: „Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych na budynku Urzędu Miasta Sławkowa przy ul.Łosińska 1 - przebudowa i rozbudowa zewnętrznej klatki schodowej budynku – III postępowanie (ZP.271.2.2026). W dniu 23.04.26 r. Zamawiający odstąpił od umowy z Wykonawcą AMTC POLAND Sp.z o.o z przyczyn leżących po stronie tegoż wykonawcy. W związku z odstąpieniem zachodzi konieczność udzielenia zamówienia obejmującego roboty budowlane niezbędne do zakończenia inwestycji, ponieważ ww. wykonawca rozpoczął roboty, ale ich nie zakończył.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 482280,41 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych mających na celu zakończenie robót budowlanych w zakresie przebudowy i rozbudowy istniejącej, zewnętrznej klatki schodowej wraz z montażem kompletnego dźwigu platformowego dla osób z niepełnosprawnościami budynku Urzędu Miasta przy ul. Łosińska 1 w Sławkowie (dz. 1838/2, obręb: Sławków) w ramach projektu: Likwidacja barier architektonicznych i informacyjno-komunikacyjnych na budynku Urzędu Miasta przy ul. Łosińska 1 w Sławkowie, po odstąpieniu przez Zamawiającego od umowy nr FZ.272.2.2026 z przyczyn dotyczących poprzedniego Wykonawcy. Zamówienie jest dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu pn.: Program wyrównywania różnic między regionami III” w ramach obszaru B. Zamówienie jest dofinansowane także ze środków Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. 2. Do wykonania pozostały następujące prace: 1) budowa nowej zewnętrznej klatki schodowej;
2) przebudowa fragmentu przegrody zewnętrznej - elewacji budynku (w związku z budową klatki schodowej); 3) montaż 2 (dwu) przystankowej platformy dla osób z niepełnosprawnościami - zakłada się montaż kompletnego dźwigu platformowego dla osób z niepełnosprawnościami o napędzie elektrycznym, osobowego wraz z kompletem urządzeń wyciągowych, założono dostęp do klatki bezpośrednio z poziomu terenu. Zakładane parametry techniczno – użytkowe: udźwig min. 350 kg, liczba przystanków - 2 poziomy, wysokość podnoszenia - +/- 2,47 m, prędkość podnoszenia – min. 0,15 m/s, napęd elektryczny, kabina o min. wymiarach szerokość: 110 cm, głębokość: 140 cm, dwie ściany w konstrukcji aluminiowej, samonośnej, przeszklone szkłem bezpiecznym, hartowanym, klejonym, przeziernym o podwyższonej wytrzymałości; dwie ściany murowane, tynkowane, malowane. Kabina wyposażona min. w dźwiękową sygnalizację przeciążenia, podłogę wykończona wykładziną antypoślizgową, trudnościeralną, oświetlenie LED, lustro na ½ wysokości kabiny, kasetę sterującą: z podświetlanymi przyciskami, oznaczeniem w alfabecie Braille’a, przycisk stop, wskaźnik przeciążenia, telefon (do awaryjnej łączności z kabiną), drzwi szybowe – ręcznie otwierane, min. w świetle 95 x 200 cm, aluminiowe, przeszklone szkłem bezpiecznym, hartowanym, klejonym o podwyższonej wytrzymałości, kaseta wezwań, na każdym przystanku, przyciski wypukłe, wymiary podszybia dostosowane, skorygowane do wybranego urządzenia dźwigowego, po stronie wykonawcy leży: uruchomienie, przygotowanie dokumentacji projektowej i rejestracyjnej, resursu, dostarczenie certyfikatu zgodności oraz przygotowanie i współudział w odbiorze końcowym przeprowadzanym przez Jednostkę Notyfikowaną. Wykonawca jest zobowiązany zapoznać się z warunkami montażu i opracować projekt montażu uwzględniający te warunki. Wszystkie materiały i elementy muszą spełniać wymagania gwarantujące skuteczność i trwałość potwierdzoną atestem, przed każdymi drzwiami windy zakłada się wykonanie naprowadzenia poziomego do windy dla osób słabowidzących i niewidomych w postaci listew prowadzących i pinezek z tworzywa sztucznego w kolorze czarnym; 5) modernizacja nawierzchni w obrębie projektowanej klatki schodowej; 6) wykonanie instalacji elektrycznej w projektowanej klatce schodowej; 7) przebudowa fragmentu instalacji kanalizacji deszczowej; 8) prace uzupełniające związane z realizacją zadania; 9) projektowana klatka schodowa wyposażona w instalacje ogrzewania; 10) zakłada się przebudowę fragmentu zewnętrznej instalacji kanalizacji ogólnospławnej; 11) zakłada się ogrzewanie dobudowy elektryczną kurtyną powietrzną; 12) budynek klasyfikuje się do kategorii ZL III zagrożenia ludzi. Projektowaną zewnętrzną klatkę schodową zaprojektowano jako odrębną strefę pożarową 3. Inwestycja ma na celu realizację planu działania zapewniającego zaspokojenie potrzeb przyszłych użytkowników oraz dostosowania obiektu dla osób z niepełnosprawnościami – zapewnienie dostępu osobom z niepełnosprawnościami do budynku, wykonanie wszystkich niezbędnych przeróbek dostosowujących obiekt do funkcjonowania w obrębie windy/dźwigu platformowego i klatki schodowej. Szczegóły opisane zostały w dołączonej do zamówienia dokumentacji technicznej. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia miejsca budowy w sposób nie kolidujący z bieżącą pracą Zamawiającego oraz zapewnić całkowite bezpieczeństwo korzystającym z budynku Urzędu, jak też przechodniom. Budynek urzędu w czasie inwestycji nie będzie wyłączony z użytkowania. 4. Wykonawca, w związku z art. 4 ust. 3 Ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411 ze zm.) jest zobowiązany do przestrzegania warunków służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie zleconego zadania publicznego, z uwzględnieniem minimalnych wymagań, w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno –komunikacyjnej, o których mowa w art. 6 u.z.d. 5. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w projekcie budowlanym stanowiącym załącznik nr 4 do dokumentów zamówienia. Wykonawca sporządzając ofertę nie może samodzielnie dokonywać zmian w stosunku do zamieszczonego w dokumentach zamówienia przedmiaru robót (przedmiar zamieszczono pomocniczo, przedmiar nie zawiera robót wykonanych przez poprzedniego Wykonawcę). 6. Wszystkie roboty budowlane wykonać należy pod ścisłym nadzorem technicznym, zgodnie z Polskimi Normami lub równoważnymi, obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Budowę należy realizować zgodnie z projektem.7. Wykonawca w celu terminowego wykonania przedmiotu zamówienia musi uwzględnić terminy administracyjne obowiązujące w instytucjach wydających niezbędne pozwolenia w przedmiotowym zakresie. Koszty związane z odbiorem, rejestracją oraz dopuszczeniem windy do eksploatacji przez Urząd Dozoru Technicznego ponosi Wykonawca. Do Wykonawcy należy złożenie wniosku do właściwego oddziału Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) o zarejestrowanie windy i przeprowadzenie jej badania i uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację urządzenia (przed odbiorem końcowym). Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszelkie niezbędne dokumenty pozwalające na użytkowanie przedmiotu zamówienia wynikające m.in. z pozwolenia na budowę. 8. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 48 m-cy gwarancji na roboty budowlane, użyte do nich materiały, kompletny dźwig platformowy dla osób z niepełnosprawnościami, dostarczany w ramach przedmiotu zamówienia, wraz z jego montażem, liczone od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. Wykonawca w tym okresie zapewni przeglądy techniczne windy raz na rok wraz z badaniem UDT. Szczegółowe warunki gwarancji zawarto we wzorze umowy stanowiącej załącznik nr 5 do dokumentów zamówienia. 9.Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
1) rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane bezpośrednio z wykonywaniem robót budowlanych pod kierownictwem np. czynności wykonywane przez pracowników fizycznych, operatorów maszyn i sprzętu budowlanego, kierowców. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w stosunku do kierownika budowy, robót, dostawców. 10. Wykonawca obowiązany jest wypełnić obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45313100-5 - Instalowanie wind

42416100-6 - Windy

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 554900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 750300,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 554900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kadja Sp. z o. o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9492192902

7.3.3) Ulica: Pogorzelska

7.3.4) Miejscowość: Zawiercie

7.3.5) Kod pocztowy: 42-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 554900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane