Montaż wyłączników ppoż. w budynkach w kompleksach administrowanych przez 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy w trybie „zaprojektuj i wybuduj” - sprawa nr 24/2026

13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329472
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329472/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-08 10:17
Lokalizacja
Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-64cf2008-68e0-4af9-a97b-016930da9414
Identyfikator
8762449139
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

SŁAWOMIR ORZECHOWSKIGrudziądz, PL · lot 0
228 288 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329472 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż wyłączników ppoż. w budynkach w kompleksach administrowanych przez 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy w trybie „zaprojektuj i wybuduj” - sprawa nr 24/2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: 13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340907277

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Czwartaków 3

1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 261483290

1.5.8.) Numer faksu: 261483222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 13wog.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.13wog.wp.mil.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1319632

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż wyłączników ppoż. w budynkach w kompleksach administrowanych przez 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy w trybie „zaprojektuj i wybuduj” - sprawa nr 24/2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-64cf2008-68e0-4af9-a97b-016930da9414

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329472

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00107075/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.25 GRUDZIĄDZ, BRODNICA, CHEŁMNO Wykonanie wyłączników p.poż. w budynkach w kompleksach administrowanych przez 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy w trybie "zaprojektuj i wybuduj" C-26.02

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00267598

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 24/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 203000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest montaż wyłączników p.poż. w budynkach w kompleksach administrowanych przez 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.
Miejsca realizacji przedmiotu zamówienia:
1) Grudziądz, ul. Czwartaków 3 budynek 3
2) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 1
3) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 2
4) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 3
5) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 4
6) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 5
7) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 7
8) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 9
9) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 10
10) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 12
11) Chełmno, ul. Al. 3 Maja 2-4 budynek 18
12) Grubno, budynek 19
13) Grubno, budynek 41
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie:
1) opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej montażu wyłączników p.poż. wg. Programu funkcjonalno-użytkowego.
a) opracowanie dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia winno być dokonane z należytą starannością w sposób zgodny z postanowieniami warunków umowy oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz.U.2026.524 t.j.)
b) projekt montażu wyłączników p.poż. musi być wykonany przez osobę uprawnioną do projektowania w specjalności instalacji elektrycznych, podpisane przez osobę uprawnioną do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych
i elektroenergetycznych oraz uzgodniony z rzeczoznawcą od spraw przeciwpożarowych.
c) dokumentację określoną powyżej Wykonawca winien sporządzić i przekazać Zamawiającemu w języku polskim, w formie pisemnej w liczbie egzemplarzy wskazanej powyżej (w zszytych oprawach formatu A4, posiadających stronę tytułową oraz ponumerowane strony) oraz na jednym nośniku elektronicznym (CD lub DVD). Dokumentacja, na nośniku elektronicznym winna mieć formę opracowania w wersji pdf. lub dwg. doc. xls.(programy Word, CAD, NORMA); płytę Wykonawca winien opisać w sposób trwały umieszczając n/w informacje na płytach: treść zamierzenia, nazwa obiektu, datę opracowania, układ folderów lub podfolderów na nośniku CD lub DVD powinien wiernie odzwierciedlać układ opracowania papierowego. Dla każdego budynku wymagane jest sporządzenie odrębnego projektu.
d) dokumentacja musi zawierać projekt budowlano-wykonawczy, projekt techniczny montażu wyłączników, schematy instalacji, dobór urządzeń , rysunki wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (STWiORB), przedmiar robót i kosztorys,
e) Wykonawca ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za treść dokumentacji projektowej, poczynione w niej założenia i dokonane na jej potrzeby ustalenia;
f) Dokumentacja projektowa w swej treści powinna określać przedmiot zamówienia, w tym w szczególności technologię robót, materiały i urządzenia a także parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, wybranej technologii, urządzeń i wyposażenia oraz powinna zawierać wszelkie niezbędne uzgodnienia wymagane przez przepisy prawa;
g) Dokumentacja projektowa powinna opisywać przedmiot zamówienia za pomocą cech technicznych i jakościowych, przy przestrzeganiu polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. Wszelkie niezbędne opinie, uzgodnienia i sprawdzenia rozwiązań projektowych w zakresie wynikającym z przepisów oraz oświadczenie o wzajemnym skoordynowaniu technicznym opracowań projektowych powinny być wykonane przez osoby posiadające uprawnienia budowlane do projektowania, zapewniające uwzględnienie zawartych w przepisach zasad bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w procesie budowy;
h) Wykonawca przenosi na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do wszystkich opracowań będących przedmiotem umowy jak również prawa do wszystkich egzemplarzy opracowań tj. prawa do korzystania z nich i rozporządzania nimi na wszystkich polach eksploatacji w art. 50 ustawy
o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.2022.2509 t.j. z dnia 2022.12.06), nieograniczone w miejscu i czasie w tym szczególności: do użytkowania i utrwalania opracowań projektowych na własny użytek, do zwielokrotniania opracowań projektowych lub ich części dowolną techniką. Przeniesienie autorskich praw majątkowych nastąpi automatycznie bez konieczności składania przez strony dodatkowych oświadczeń z datą podpisania protokołu odbioru dokumentacji projektowej i pozostałych opracowań. Wykonawca wraz z powyższym przeniesieniem zezwala Zamawiającemu na wykonanie zależnych praw autorskich.
W przypadku gdy Wykonawca zleci prace projektowe podwykonawcy zobowiązany jest do zamieszczenia w umowie z podwykonawcą zapisu informującego dotyczącego przekazania praw autorskich jak powyżej.
i) Dokumentacja projektowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć;
j) Odbiór dokumentacji projektowej, będzie miał miejsce po przekazaniu pełnej dokumentacji przez Wykonawcę do przedstawicieli infrastruktury 13. WOG, w terminie 3-dni roboczych od daty jej otrzymania. W przypadku uwag, niezgodności merytorycznych, prawnych, Wykonawca będzie zobowiązany do poprawienia dokumentacji w terminie 7-dni kalendarzowych od daty otrzymania (pisemnej, lub e-mail) informacji od przedstawicieli Infrastruktury 13. WOG. Ponownie nastąpi weryfikacja w terminie do 3-dni roboczych poprawności w pełnym zakresie jej wykonania. Dokonywanie korekt nie może mieć negatywnego wpływu na zwłokę w realizacji umowy w terminie
w niej określonym.
Projektant zobowiązuje się do pełnienia nadzoru autorskiego w zakresie określonym w art. 20 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U.2026.524 t.j.), przez cały okres realizacji przedsięwzięcia będącego przedmiotem projektu.
2) Montaż wyłączników p.poż. oraz wykonanie dokumentacji powykonawczej w wersji papierowej i elektronicznej.
Warunkiem przystąpienia do realizacji robót budowlanych w zakresie instalacyjno – montażowym, związanych z montażem wyłączników p.poż, jest zrealizowanie i odebranie przez Zamawiającego protokolarnie (bez uwag) opracowanej dokumentacji, o której mowa w umowie.
Montaż przedmiotowych wyłączników p.poż. należy wykonać zgodnie z zatwierdzonym przez Zamawiającego projektem oraz obowiązującymi przepisami w szczególności Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz.U.2026.524 t.j.) oraz zasadami wiedzy technicznej.
Wszelkie niezbędne prace z uwzględnieniem poniesienia wszelkich opłat administracyjnych koniecznych do realizacji robót objętych zamówieniem ponosi Wykonawca. Po wykonaniu prac objętych przedmiotem umowy, należy przeprowadzić odpowiednie próby i badania potwierdzające prawidłowość działania.
Do zakresu robót należy również wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, zabezpieczeniu i ogrodzeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza terenu robót budowlanych, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 228288,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 228288,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 228288,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU ORZECHOWSKI Wykonanie Instalacji Elektrycznych

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871121120

7.3.3) Ulica: ul. Łyskowskiego 53

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 228288,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane