Modernizacja systemu przeciwpożarowego na terenie Oddziału Muzeum w Uzarzewie. ETAP III – Pałac: parter, piwnica

MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA I PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO W SZRENIAWIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329473
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329473/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-08 10:17
Lokalizacja
Szreniawa, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a92499c6-2cd7-4efc-ab6a-41d1c46e1021
Identyfikator
7771793195
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie muzeówInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychRoboty instalacyjne przeciwpożarowe

Wykonawcy

1 przyznane

T.T. SYSTEMS W. PUDELSKI, M. BANASZYK, M. ANDRZEJEWSKI SPÓŁKA JAWNAPromnice, PL · lot 0
118 227,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329473 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja systemu przeciwpożarowego na terenie Oddziału Muzeum w Uzarzewie. ETAP III – Pałac: parter, piwnica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA I PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO W SZRENIAWIE

1.3.) Oddział zamawiającego: MNRiPRS w Szreniawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 639758481

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Szreniawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-052

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL418 - Poznański

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.jaworska@muzeum-szreniawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzeum-szreniawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a92499c6-2cd7-4efc-ab6a-41d1c46e1021

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność muzeów

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja systemu przeciwpożarowego na terenie Oddziału Muzeum w Uzarzewie. ETAP III – Pałac: parter, piwnica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a92499c6-2cd7-4efc-ab6a-41d1c46e1021

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329473

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00170936/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wymiana i modernizacja instalacji systemu przeciwpożarowego w pałacu na terenie Oddziału Muzeum w Uzarzewie.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266570

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DA.271.02.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 96120,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych modernizacją systemu przeciwpożarowego na
terenie Oddziału Muzeum w Uzarzewie. ETAP III - Pałac: parter, piwnica
3.2 Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określony został w Dokumentacji wykonawczej stanowiącej załącznik nr 7 do
SWZ. Mając na uwadze fakt, iż dokumentacja projektowa obejmuje także zakres rzeczowy wykraczający poza przedmiot
niniejszego postępowania (roboty dotyczące ETAPU I i ETAPU II) Zamawiający informuje, że rzeczywisty zakres rzeczowy
wynika z załączonych przedmiarów dla ETAPU III a ilości tam wskazane należy zweryfikować na podstawie dokumentacji.
3.3 W terminie wykonania zamówienia o którym mowa w pkt. 4 SWZ, wykonawca musi zrealizować obowiązek wynikający z
§13 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 w sprawie zabezpieczenia zbiorów
muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą ( Dz. U. z 2014 poz.
1240) zgodnie z którym odbiór zainstalowanych lub przebudowanych zabezpieczeń elektronicznych następuje po 21 dniach
eksploatacji próbnej na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego zawierającego potwierdzenie prawidłowości ich działania
ustalonej na podstawie przeprowadzonych prób i badań oraz po przekazaniu muzeum dokumentacji powykonawczej,
książki eksploatacji i konserwacji zabezpieczeń elektronicznych a także po przeszkoleniu pracowników muzeum z zakresu obsługi zainstalowanych lub przebudowanych zabezpieczeń elektronicznych
3.4 Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne:
3.4.1 Wszędzie tam, gdzie w SWZ i załącznikach do niej znajdują się określenia wskazujące znaki towarowe, patenty lub
pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego
wykonawcę, przyjmuje się, że wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a Zamawiający dopuszcza
możliwość zaoferowania przez Wykonawców produktów, materiałów lub urządzeń równoważnych.
3.4.2 Wszędzie tam, gdzie Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych,
specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy,
przyjmuje się, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a Zamawiający dopuszcza rozwiązania
równoważne opisywanym.
3.4.3 Jako równoważne dopuszcza się inne rozwiązania, niż w Dokumentacji wykonawczej, pod warunkiem
zagwarantowania nie gorszych parametrów technicznych i technologicznych niż określone w Dokumentacji wykonawczej
oraz zgodności z obowiązującymi wymaganiami prawnymi.
3.4.4 Zamawiający określił podstawowe parametry materiałów i urządzeń. W każdym przypadku należy je rozumieć jako
minimalne wymagania, jakie muszą spełnić oferowane materiały i urządzenia tj. mają one mieć parametry nie gorsze niż
podane w Dokumentacji wykonawczej.
3.4.5 Zamawiający zobowiązuje wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do
dokumentacji postępowania zgodnie z art. 101 ust. 5 i 6 ustawy.
3.5 Muzeum w Uzarzewie znajduje się w obszarze ścisłej strefy ochrony konserwatorskiej zespołu pałacowego, poł. XIX, nr
rej.: 1421/A z 11.04.1973: pałac i park, stajnia (ostoja), nr rej. 1737 z 16.12.1975.
3.6 Zamawiający posiada:
3.6.1 aktualne pozwolenie nr 167/A/2024 na podejmowanie innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków
wydane przez Starostę Poznańskiego;
3.6.2 opinię, o której mowa w §12 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w
sprawie zabezpieczania zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich
zniszczeniem lub utratą (Dz.U. z 2014 r. poz. 1240);
3.6.3 dokumentację powykonawczą ETAPU I i II
Ww. dokumenty mogą zostać udostępnione wykonawcom do wglądu w trakcie wizji lokalnej.
3.7 Zamawiający umożliwi wykonawcom ubiegającym się o udzielenie przedmiotowego zamówienia przeprowadzenie wizji
lokalnej miejsca robót. Wizję będzie można odbyć w dniau wskazanym w SWZ w rozdziale 3 ust. 3.7, po uprzednim
powiadomieniu przedstawiciela Zamawiającego o zamiarze przeprowadzenia wizji. Powiadomienie winno nastąpić w formie
elektronicznej za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia oraz opcjonalnie na adres wskazany w pkt 1.5, najpóźniej do
godz. 08:00 danego dnia (spośród dni wskazanych przez Zamawiającego),
w którym wykonawca zamierza przeprowadzić wizję lokalną, wskazując w nim liczbę osób. Wizja jest obowiązkowa

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212313-3 - Roboty budowlane w zakresie muzeów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 118227,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 118227,60 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 118227,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: T.T. Systems Spółka Jawna W. Pudelski, M. Banaszyk, M. Andrzejewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7820014447

7.3.3) Ulica: ul. Północna 10

7.3.4) Miejscowość: Promnice

7.3.5) Kod pocztowy: 62-005

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 118227,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 25 dni

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane