Odbudowa drogi powiatowej nr 3276D [powódź - wrzesień 2024 r.] - Poręba, I etap: km 2+416 - 3+406

Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329520
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329520/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-08 10:25
Lokalizacja
Kłodzko, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c4aec929-1a47-45c1-b47f-4ab82f46a3fe
Identyfikator
890723858
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329520 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa drogi powiatowej nr 3276D [powódź - wrzesień 2024 r.] - Poręba, I etap: km 2+416 - 3+406

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Kłodzku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890723858

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wyspiańskiego 2k

1.5.2.) Miejscowość: Kłodzko

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-300

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74/8680180

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zdp.klodzko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.zdp.bip.klodzko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zdp_klodzko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność usługowa wspomagająca transport lądowy, zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa drogi powiatowej nr 3276D [powódź - wrzesień 2024 r.] - Poręba, I etap: km 2+416 - 3+406

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4aec929-1a47-45c1-b47f-4ab82f46a3fe

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329520

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045687/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Odbudowa drogi powiatowej nr 3276D km [powódź - wrzesień 2024 r.] – Poręba , I– etap: km 2+416 - 3+406

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271626

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP.241.32.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Nazwa zadania nadana przez zamawiającego: „Odbudowa drogi powiatowej nr 3276D [powódź - wrzesień 2024 r.] - Poręba, I etap: km 2+416 - 3+406”
2. Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego są: roboty budowlane
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) branża drogowa
a) roboty przygotowawcze:
• roboty pomiarowe przy liniowych robotach ziemnych.
b) zabezpieczenie i roboty pielęgnacyjne w obrębie istniejącego drzewostanu:
• zabezpieczenie drzew na okres wykonywania robót,
• wykonanie cięć pielęgnacyjnych i korekcyjnych drzew wraz ze zrębkowaniem oraz wywozem materiału.
c) wycinka drzew i zakrzaczeń:
• mechaniczne karczowanie krzaków i podszycia,
• mechaniczne ścinanie drzew wraz z karczowaniem pni,
• wywóz i utylizacja materiałów pochodzących z wycinki.
d) roboty rozbiórkowe:
• frezowanie istniejącej nawierzchni bitumicznej wraz z wywozem i utylizacją destruktu,
• rozbiórka istniejących przepustów, studni, ścianek czołowych i ław betonowych wraz z wywozem i utylizacją materiałów z rozbiórki.
e) odbudowa jezdni:
• wykonanie koryta wraz z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża,
• wykonanie warstwy mrozoochronnej z mieszanki związanej cementem,
• wykonanie warstwy wyrównawczej i profilującej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie skropienia międzywarstwowego,
• wykonanie warstwy wiążącej z betonu asfaltowego AC16W,
• wykonanie warstwy ścieralnej SMA8.
f) odbudowa zjazdów:
• wykonanie koryta i profilowania podłoża,
• wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie warstw bitumicznych z mieszanek mineralno-asfaltowych.
g) wykonanie przepustów:
• wykonanie przepustów pod zjazdami i pod drogą z rur PEHD Ø500 mm,
• wykonanie przepustów pod drogą z rur PEHD Ø600 mm,
• wykonanie wykopów, podsypek, obsypek i zasypek,
• wykonanie brukowanych wlotów i wylotów przepustów zgodnie z dokumentacją projektową.
h) wykonanie poboczy:
• wykonanie koryta pod pobocza,
• wykonanie nawierzchni poboczy z tłucznia kamiennego.
i) odtworzenie rowów przydrożnych:
• wykonanie i odtworzenie rowów odwadniających,
• profilowanie skarp i dna rowów,
• wykonanie drenażu rurowego,
• rozbiórka istniejących elementów odwodnienia odkrytych podczas robót.
j) elementy ulic:
• wykonanie ścieków ulicznych z kostki kamiennej,
• wykonanie ław betonowych pod ścieki.
k) nasypy:
• wykonanie nasypów wraz z zakupem i dowozem materiału.
l) roboty uzupełniające:
• wykonanie dodatkowego wzmocnienia słabego podłoża,
• wykonanie robót dowiązujących do istniejącej nawierzchni,
• wykonanie frezowania i remontów cząstkowych nawierzchni.
m) oznakowanie drogowe:
• demontaż istniejącego oznakowania i urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
• montaż słupków oraz tablic znaków drogowych,
• wykonanie tablicy informacyjnej inwestycji.
2) branża sanitarna - odwodnienie pasa drogowego
a) sieć i przyłącza kanalizacji deszczowej:
• wykonanie robót pomiarowych,
• wykonanie wykopów wraz z umocnieniem ścian,
• wykonanie podsypek, obsypek i zasypek,
• budowa kanalizacji deszczowej z rur PEHD Ø500 mm, Ø400 mm oraz Ø315 mm,
• wykonanie studni rewizyjnych,
• wykonanie brukowanych wlotów i wylotów zgodnie z dokumentacją projektową.
Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) wykonania robót zgodnie z dokumentacją projektową, STWiOR oraz obowiązującymi przepisami prawa i zasadami wiedzy technicznej,
2) zapewnienia obsługi geodezyjnej,
3) zabezpieczenia terenu budowy,
4) zapewnienia bezpieczeństwa ruchu w trakcie realizacji robót,
5) gospodarowania odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami,
6) uporządkowania terenu po zakończeniu robót.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa:
1) kosztorys pomocniczy - załączniki nr 11 do SWZ
2) projekt techniczny dla branży drogowej i sanitarnej (PT) - załącznik nr 12 do SWZ
3) część rysunkowa (plan orientacyjny, projekt zagospodarowania terenu, przekroje konstrukcyjne) - załącznik nr 13 do SWZ
5. Szczegółowe techniczne warunki wykonania robót określa: Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) - załącznik nr 14 do SWZ.
6. W każdym przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
W przypadku użycia w dokumentacji projektowej odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację projektową po-winien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wy-raz „lub równoważne".
W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatyw-nie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji projektowej etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że robo-ty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego.
7. Użycie w dokumentacji projektowej wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Zamawiający akceptuje także inne odpowiednie środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, w przypadku, gdy dany Wykonawca nie ma ani dostępu do certyfikatów lub sprawozdań z badań, ani możliwości ich uzyskania w odpowiednim terminie, o ile ten brak dostępu nie może być przypisany danemu Wykonawcy, oraz pod warunkiem że dany Wykonawca udowodni, że wykonywane przez niego roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają wymogi, cechy lub kryteria określone w opisie przed-miotu zamówienia, kryteriach oceny ofert lub wymagania związane z realizacją zamówienia. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach Zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją techniczną.
8. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych:
• Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) stanowiącej załącznik nr 14 do SWZ;
• we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
9. Wymagalny minimalny okres gwarancji wynosi 36 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego zadania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie podstawowym bez negocjacji, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, to jest do 24.06.2026 r. do godziny 10:00 wpłynęło SZEŚĆ ofert. Po dokonaniu badania i oceny złożonych ofert ustalono, iż oferta Wykonawcy KAPIBARA Sp. z o.o., której cena mieściła się w kwocie przeznaczonej przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 w związku z art. 224 ust. 6 ustawy PZP, z uwagi na zawarcie rażąco niskiej ceny w stosunku do przedmiotu zamówienia. Po odrzuceniu ww. oferty najkorzystniejszą ofertą pozostającą w postępowaniu jest oferta o wartości 2 812 868,78 zł brutto, która przewyższa kwotę 2 000 000,00 zł brutto, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie posiada możliwości zwiększenia środków finansowych do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 3) ustawy PZP
2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane