dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym, przystosowanego do nauki jazdy (kategoria „B”)
POWIAT PŁOŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00329552
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00329552/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-08 10:32
- Lokalizacja
- Płońsk, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6b69f68a-e327-415b-8f39-800b747c65b7
- Identyfikator
- 5671788408
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329552 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym, przystosowanego do nauki jazdy (kategoria „B”)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT PŁOŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377712
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Płocka 39
1.5.2.) Miejscowość: Płońsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-100
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@powiat-plonski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-plonski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6b69f68a-e327-415b-8f39-800b747c65b71.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym, przystosowanego do nauki jazdy (kategoria „B”)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b69f68a-e327-415b-8f39-800b747c65b7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329552
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku” w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, Priorytetu V Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, Działania 5.3 Infrastruktura w edukacji zawodowej, typ projektu: Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286272
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.14.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 139755,29 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym, przystosowanego do nauki jazdy (kategoria „B”).
Pojazd będący przedmiotem dostawy musi być fabrycznie nowy, nieużywany, pochodzący z produkcji nie starszej niż 2025 rok, wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i prawnych. Samochód musi spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki wynikające z ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, w tym w szczególności wymogi Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 (tzw. GSR2) w zakresie ogólnego bezpieczeństwa pojazdów silnikowych oraz ochrony osób podróżujących i niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Dostawa przedmiotu zamówienia wykonana zostanie w ramach realizacji projektu: Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w ramach realizacji zadania pn.: „Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Płońsku” w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, Priorytetu V Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu, Działania 5.3 Infrastruktura w edukacji zawodowej, typ projektu: Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w odrębnie przygotowanym Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz specyfikacji warunków zamówienia.
2. Jeżeli w SWZ lub załącznikach do niej w szczególności w opisie przedmiotu zamówienia użyte zostały znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę mają one wyłącznie charakter przykładowy, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać dostawy, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Należy przyjąć, iż stanowią one tylko wskazania i mają na celu jedynie doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania, a Wykonawca nie jest zobowiązany do ich zastosowania. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w SWZ lub załącznikach do niej, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne". Zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3.Przedmiot zamówienia musi być w pełni zgodny z zasadą „nieczynienia znaczącej szkody” środowisku (zasadą DNSH – Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje.
4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34144900-7 - Pojazdy elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 19 czerwca 2026 r. do godz. 10.00, nie wpłynęła żadna oferta.W związku z powyższym Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Inwestycja współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu V „Fundusze Europejskie dla wyższej jakości życia na Mazowszu” dla Działania 5.3 „Infrastruktura w edukacji zawodowej”, Typ projektu: Rozwój nowoczesnej infrastruktury w zakresie edukacji zawodowej dla programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |