Usługa dystrybucji energii elektrycznej w grupie taryfowej B23 do przyłącza PPE nr 590243831008329775 przy al. Grunwaldzkiej 276, 80-314 Gdańsk
UNIWERSYTET GDAŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00329647
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00329647/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-08 10:51
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-93952ebb-7800-4e2a-8ad7-9d464d8c8e34
- Identyfikator
- 5840203239
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329647 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa dystrybucji energii elektrycznej w grupie taryfowej B23 do przyłącza PPE nr 590243831008329775 przy al. Grunwaldzkiej 276, 80-314 Gdańsk
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET GDAŃSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001330
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. prof. Marii Janion 7
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-309
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariatdzp@ug.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ug.edu.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa dystrybucji energii elektrycznej w grupie taryfowej B23 do przyłącza PPE nr 590243831008329775 przy al. Grunwaldzkiej 276, 80-314 Gdańsk2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93952ebb-7800-4e2a-8ad7-9d464d8c8e34
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329647
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257491
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna udzielenia zamówienia:
Postępowanie w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie wyboru trybu:
Firma Energa-Operator jest jedyną firmą posiadającą koncesję na dystrybucję energii elektrycznej na terenie miasta Gdańsk (z wyłączeniem miejsc specjalnych jak np. Stocznia lub Port). Potwierdza to Koncesja Nr PEE/41/2686/U/2/98/BK na dystrybucję energii elektrycznej na okres od dnia 18 listopada 1998 r. do dnia 31 grudnia 2030 roku. Zgodnie z art. 9h pkt 1. Ustawy Prawo Energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wyznacza w drodze decyzji, na czas określony Operatora Systemu Dystrybucyjnego oraz określa obszar, na których będzie wykonywana działalność gospodarcza
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 5B10.291.1.69.2026.ER
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem negocjacji są warunki umowy dotyczącej usługi dystrybucji energii elektrycznej w grupie taryfowej B23 do przyłącza PPE nr 590243831008329775 przy al. Grunwaldzkiej 276, 80-314 Gdańsk.
2. Szacowany roczny wolumen zużycia energii elektrycznej to 200000 kWh, przyjęta moc umowna to 60 kW.
3. Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 09310000-5 (elektryczność).
4.5.3.) Główny kod CPV: 09310000-5 - Elektryczność
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Energa-Operator Spółka Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5830001190
7.3.3) Ulica: Marynarki Polskiej 130
7.3.4) Miejscowość: Gdańsk
7.3.5) Kod pocztowy: 80-557
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 393193,69 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 48 miesiące
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |