Dostawa materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych, sprzętu oraz oprogramowania dla szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice

Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329673
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329673/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-08 10:56
Lokalizacja
Świętochłowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-81ff3df7-97a2-412e-b8a5-c5983cf9b168
Identyfikator
6272741742
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pomoce dydaktycznePakiety oprogramowania i systemy informatyczneKomputery osobisteKomputery przenośneRóżny sprzęt komputerowyUrządzenia multimedialneMikrofony i zestawy głośnikoweMebleMeble szkolneInstrumenty muzyczne

Wykonawcy

2 przyznane

MOJE BAMBINO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 1
24 401,97 PLN
ANGELIKA LISZYKDąbrowa Górnicza, PL · lot 3
3811,25 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329673 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych, sprzętu oraz oprogramowania dla szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Oświaty w Świętochłowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361677929

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bytomska 8

1.5.2.) Miejscowość: Świętochłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzo.swietochlowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzo.swietochlowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-81ff3df7-97a2-412e-b8a5-c5983cf9b168

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych, sprzętu oraz oprogramowania dla szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81ff3df7-97a2-412e-b8a5-c5983cf9b168

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329673

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040470/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych, sprzętu oraz oprogramowania dla szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Świętochłowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

8. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu „Wiedzę przyswajamy, kompetencje rozwijamy” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+), dla Priorytetu: FESL.06.00-Fundusze Europejskie dla edukacji, dla Działania: FESL.06.02-Kształcenie ogólne.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00143972

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MZO.271.07.2026.US

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 zamówienia – Pomoce dydaktyczne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym parametry techniczne przedmiotu umowy zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39162100-6 - Pomoce dydaktyczne

4.5.5.) Wartość części: 40813,95 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 zamówienia – Programy edukacyjne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym parametry techniczne przedmiotu umowy zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.5.) Wartość części: 20202,52 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3 zamówienia – Sprzęt
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym parametry techniczne przedmiotu umowy zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30213000-5 - Komputery osobiste

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213100-6 - Komputery przenośne

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

32322000-6 - Urządzenia multimedialne

32342300-5 - Mikrofony i zestawy głośnikowe

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

4.5.5.) Wartość części: 121196,95 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 4 zamówienia – Meble
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym parametry techniczne przedmiotu umowy zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

39160000-1 - Meble szkolne

4.5.5.) Wartość części: 2805,37 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 5 zamówienia – Instrumenty muzyczne
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w tym parametry techniczne przedmiotu umowy zawiera załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 37310000-4 - Instrumenty muzyczne

4.5.5.) Wartość części: 12834,19 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 6.03.2026 r. poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu nr 2026/BZP 00143972 w Biuletynie Zamówień Publicznych, z zastosowaniem przepisów ustawy wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia niższa niż progi unijne dla dostaw. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 30.03.2026 r. Do tego terminu w części 1 zamówienia wpłynęło 7 ofert. W wyniku badania i oceny ofert z postępowania odrzucono 7 ofert. Wszystkie oferty zostały odrzucone z postępowania przez co zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 2 ustawy.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 24401,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 31695,79 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 24401,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Moje Bambino Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7251933448

7.3.3) Ulica: Graniczna 46

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 93-428

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 24401,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 6.03.2026 r. poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu nr 2026/BZP 00143972 w Biuletynie Zamówień Publicznych, z zastosowaniem przepisów ustawy wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia niższa niż progi unijne dla dostaw. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 30.03.2026 r. Do tego terminu w części 3 zamówienia wpłynęło 7 ofert. W wyniku badania i oceny ofert z postępowania odrzucono 6 ofert.
Wobec powyższego ofertą z najkorzystniejszą została oferta złożona przez:
FHU Intersell Waldemar Płonka
ul. Jesionowa 17a
41-300 Dąbrowa Górnicza
z ceną 176 278,14 zł brutto.

Jest to oferta z ceną o 50 078,14 zł brutto wyższą od kwoty przeznaczonej przez Zamawiającego na realizację zamówienia w tej części zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 126 200,00 złotych. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 ustawy Zamawiający ma ustawowy obowiązek unieważnienia postępowania, gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Z uwagi na brak środków finansowych umożliwiających zawarcie umowy zachodzi konieczność unieważnienia postępowania.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3680,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6960,57 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3811,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROJEKT SPORT Angelika Liszyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6252472121

7.3.3) Ulica: Kryniczna 28,

7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

7.3.5) Kod pocztowy: 42-520

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 4)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3811,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 dni

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 6.03.2026 r. poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu nr 2026/BZP 00143972 w Biuletynie Zamówień Publicznych, z zastosowaniem przepisów ustawy wymaganych przy procedurze, której wartość szacunkowa zamówienia niższa niż progi unijne dla dostaw. Termin składania ofert wyznaczono na dzień 30.03.2026 r. Do tego terminu w części 5 zamówienia wpłynęło 8 ofert. W wyniku badania i oceny ofert z postępowania odrzucono 8 ofert.
Wszystkie oferty zostały odrzucone z postępowania przez co zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania określona w art. 255 pkt 2 ustawy

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy