Usługa transportu dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Broniewku

GMINA RADZIEJÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329815
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329815/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-08 11:17
Lokalizacja
Radziejów, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0beaf4d9-1251-464d-bc37-098a736f86b6
Identyfikator
8891468587
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą

Wykonawcy

1 przyznane

EWELINA CENTKOWSKADęby 108, PL · lot 0
76 275 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329815 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa transportu dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Broniewku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RADZIEJÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866672

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościuszki 20/22

1.5.2.) Miejscowość: Radziejów

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-200

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ugradziejow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.ugradziejow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugradziejow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa transportu dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Broniewku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0beaf4d9-1251-464d-bc37-098a736f86b6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329815

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00022379/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Usługa transportu dla podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Broniewku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Kujawsko-Pomorska Sieć Dziennych Domów Pomocy” zgłoszonego w ramach naboru z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, priorytetu 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego , działania 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275488

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie we wszystkie dni robocze (od poniedziałku do piątku) transportu ok. 30 podopiecznych Dziennego Domu Pomocy w Broniewku, Broniewek 13, 88-200 Radziejów (w tym osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami) do ośrodka i z ośrodka do miejsca zamieszkania. DDP funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku w dni robocze przez 8 godzin dziennie w godzinach 7.30 -15.30. Wykonawca zobowiązany będzie do:
• przywiezienia osób z miejsca zamieszkania do DDP
• odwiezienia osób do miejsc zamieszkania skąd zostali przywiezieni.

2. Usługa powinna być realizowana w godzinach od 7.00 do 17.00, przy jednoczesnym założeniu, że co do zasady uczestnicy:
• Powinni być dowiezieni do DDP nie wcześniej niż na godzinę 7.30, ale nie później niż do godziny 8.30.
• Powinni zostać odwiezieni z DDP (dotrzeć do ich miejsc zamieszkania) najpóźniej do godz. 17.00, przy czym przewożenie do miejsc zamieszkania co do zasady nie powinno rozpoczynać się później niż o godz. 15.30.
Od powyższych zasad mogą występować odstępstwa wynikające z indywidualnych potrzeb uczestników o czym Zamawiający będzie informował Wykonawcę. Ponadto, poza powyżej wskazanymi godzinami przewozu uczestników w ramach usługi transportowej Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia przewozu do/z miejsca zamieszkania z/do DDP, między godz. 7.00 a 17.00 na wypadek zgłoszenia specjalnych potrzeb przez uczestników (np. późniejszy odbiór z miejsca zamieszkania lub wcześniejszy powrót z DDP z powodów zdrowotnych, uzasadnionych potrzeb).
3. Zamawiający niezwłocznie po podpisaniu umowy na świadczenie usługi przekaże Wykonawcy zestawienie adresów (miejsc odbioru uczestników DDP wymagających przewozu do/z DDP) wraz z ewentualnym wskazaniem osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózku inwalidzkim oraz innymi informacjami na temat stanu zdrowia, ograniczeń w poruszaniu itp., które mogą mieć znaczenie dla efektywnego realizowani usługi transportowej.
Wszelkie zmiany w zakresie liczby i lokalizacji adresów osób korzystających z transportu, indywidualnych potrzeb uczestników wynikających z ich stanu zdrowia będą przekazywane Wykonawcy niezwłocznie, jednak nie później niż do godz. 15.00 dnia poprzedzającego dzień świadczenia usługi transportowej, w którym ta zmiana ma obowiązywać. Brak zgłoszenia zmian przez Zamawiającego do godz. 15.00 oznaczać będzie, że przewóz osób w dniu następnym odbywać się powinien na podstawie przekazanej wcześniej, aktualnej listy osób (wraz z ich adresami).
4. Wykonawca przyjmuje do wiadomości, iż wśród uczestników mogą znajdować się osoby z chorobą demencyjną, z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną i/lub ruchową. Z uwagi na różny rodzaj niepełnosprawności Wykonawca powinien dysponować co najmniej jednym samochodem przystosowanym do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym również osób poruszających się na wózkach inwalidzkich (min. 1 miejsce dostosowane do przewozu osób poruszających się na wózku inwalidzkim).
Zamawiający zastrzega sobie możliwość wskazania większej liczby osób korzystających z transportu, które poruszają się na wózku inwalidzkim. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie każdorazowo do zapewnienia usługi odpowiadającej potrzebom uczestników w tym potrzebom osób poruszających się na wózkach inwalidzkim w liczbie adekwatnej do liczby osób poruszających się na wózku, tak aby zapewnić świadczenie usługi na zasadach określonych w niniejszym zamówieniu.
5. Zamawiający wymaga aby Wykonawca w momencie przystąpienia do realizacji usług przewozu osób dysponował ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę co najmniej 15 000,00 zł.
6. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sprawności technicznej pojazdu/pojazdów służących do wykonywania przedmiotu zamówienia, zapewnienia najwyższego poziomu usług i szczególnego bezpieczeństwa, udzielania pomocy przy wjeździe lub zjeździe wózka inwalidzkiego wraz z osobą z niepełnosprawnością, umieszczenia i zabezpieczenia wózka wewnątrz pojazdu, organizację czynności bezpiecznego wsiadania i wysiadania podopiecznych DDP do/z środka transportu.
7. Wykonawca ma obowiązek przestrzegać w czasie realizacji umowy przepisów dotyczących ochrony środowiska naturalnego, bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa ruchu. Opłaty i kary za przekroczenie w trakcie realizacji umowy norm, określonych w odpowiednich przepisach, dotyczących ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz bezpieczeństwa ruchu ponosi Wykonawca.
8. W przypadku awarii pojazdu przewożącego uczestników lub innej nieprzewidzianej sytuacji uniemożliwiającej wykonanie przewozu, Wykonawca zobowiązany będzie do niezwłocznej naprawy lub zorganizowania na własny koszt i ryzyko zastępczego pojazdu tej samej klasy w czasie nie dłuższym niż 1 godzina.
9. W przypadku braku możliwości zorganizowania transportu zastępczego w danym dniu lub świadczeniu usługi niezgodnie z zamówieniem w zakresie liczby przewożonych osób oraz niezgodnie z warunkami jakościowymi, Wykonawca pokrywa koszty zorganizowania transportu zastępczego.
10. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej do tras liczby kierowców. Kierowca musi posiadać uprawienie kierowania pojazdami zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r. (Dz. U. z 2024 r. poz. 1251 z późn. zm.) oraz ustawą o kierujących pojazdami z dnia 5 stycznia 2011 r. (Dz. U. z 2025 r. poz. 1226 z późn. zm.).
11. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odwołania kursów w wybrane dni lub zlecenia dodatkowych kursów (przy poinformowaniu z wyprzedzeniem Wykonawcy o zaistniałych zmianach w harmonogramie przewozów).
12. W ramach realizacji usługi przewiduje się dowóz podopiecznych z terenu Gminy Radziejów.
13. Wykonawca wybrany do realizacji zamówienia otrzyma od Zamawiającego listę osób wraz z adresami i dniami, w które będą oni uczęszczać do ośrodka w celu opracowania najbardziej optymalnej trasy przejazdu, z zastrzeżeniem, że trasa może być różna w poszczególne dni.
14. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za punktualne dojazdy do DDP i wyjazdy z DDP zgodnie z wymaganiami Zamawiającego, chyba że opóźnienia wystąpią z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego.
15. Zamawiający nie pokrywa kosztów „pustych” przejazdów samochodu w ramach wykonywanych przez Wykonawcę kursów, w tym tzw. kosztów podstawienia samochodu oraz kosztów dojazdu samochodu do bazy. Powyższe okoliczności należy więc uwzględnić przy wycenie stawki dniowej usługi.
16. Wykonawca zapewni wykonanie usługi zgodnie z SWZ, w sposób zgodny z wymaganiami Zamawiającego oraz przepisami prawa.
17. Jeżeli w jakimkolwiek miejscu opisu przedmiotu zamówienia zostały wskazane: nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty, źródło lub pochodzenie, szczególny proces charakteryzujące produkty lub usługi służące do wykonania niniejszego zamówienia, które wskazują lub mogłyby wskazywać na konkretnego producenta, nie stanowi to preferowania produktów czy usług danego producenta, lecz ma na celu wskazanie precyzyjnie na cechy – parametry techniczne i jakościowe nie gorsze od podanych w opisie, co uzasadnione jest koniecznością zapewnienia wystarczająco precyzyjnego i zrozumiałego opisu przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza w takim przypadku składanie ofert równoważnych z zastosowaniem innych produktów lub usług niż opisane nazwą producenta, nazwą własną, znakiem towarowym, patentem, źródłem lub pochodzeniem, szczególnym procesem charakteryzującym produkty lub usługi służące do wykonania niniejszego zamówienia, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych, eksploatacyjnych i jakościowych nie gorszych od założonych w niniejszym postępowaniu. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego produkty lub usługi spełniają w równoważnym stopniu wymagania określone przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w SWZ spoczywa na składającym ofertę.
18. Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „Kujawsko-Pomorska Sieć Dziennych Domów Pomocy” zgłoszonego w ramach naboru z Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, priorytetu 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego , działania 08.24 Usługi społeczne i zdrowotne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60170000-0 - Wynajem pojazdów przeznaczonych do transportu osób wraz z kierowcą

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 76275,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158375,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 76275,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AUTO-TRANS Ewelina Centkowska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8891471081

7.3.4) Miejscowość: Dęby 108

7.3.5) Kod pocztowy: 88-210

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 76275,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-23

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi