Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą

Gmina Pawłów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329818
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329818/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-08 11:18
Lokalizacja
Pawłów, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d1cc4915-9bda-4ec1-a2fc-dc071045d695
Identyfikator
6641964396
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

ARTUR KRĘCISZStaszów, PL · lot 0
342 555 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329818 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ścieżki rowerowej
wraz z infrastrukturą towarzyszącą

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pawłów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010582

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pawłów 56

1.5.2.) Miejscowość: Pawłów

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-225

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 41 272-16-14

1.5.8.) Numer faksu: 41 272-16-70

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@pawlow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pawlow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d1cc4915-9bda-4ec1-a2fc-dc071045d695

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ścieżki rowerowej
wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1cc4915-9bda-4ec1-a2fc-dc071045d695

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329818

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00075092/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Opracowanie dokumentacji projektowej budowy ścieżki rowerowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

program regionalny Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00237939

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGKiP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy ścieżki rowerowej o nawierzchni gruntowej (szutrowej) wraz z obrzeżami betonowymi wzdłuż projektowanych krawędzi ścieżki rowerowej, która miałaby swój przebieg wzdłuż linii brzegowej Zalewu Wióry. Trasa zaczynałby się od działki nr 522 obręb Kałków (koniec drogi dojazdowej dz. nr ewid. 376/5 w msc. Kałków), następnie biegłaby działką nr 603/1 obręb Dąbrowa, poprzez działkę nr 595 obręb Pawłów kończąc na działce nr 709/1 w Rzepinie Drugim (droga powiatowa nr 1788T Starachowice-Adamów-Styków-Jabłonna-Dąbrowa-Pawłów).
Trasę ścieżki rowerowej należy podzielić na dwa etapy przy opracowywaniu dokumentacji projektowej:
I etap – od działki 522 obręb Kałków (koniec drogi dojazdowej dz. nr ewid. 376/5 w msc. Kałków) do działki nr ewid. 522 obręb Kałków (do drogi dojazdowej znajdującej się na dz. nr ewid. 218/2 w msc Kałków).
II etap – od działki nr 522 obręb Kałków (od drogi dojazdowej znajdującej się na dz. nr ewid. 218/2 w msc Kałków) do działki nr ewid. 709/1 obręb Rzepin Drugi (do drogi powiatowej nr 1788T w msc Rzepin Drugi).
Ścieżka rowerowa będzie dostępna dla turystów, którzy chętnie odwiedzają Zalew Wióry położony w pięknym malowniczym otoczeniu. Długość planowanej ścieżki po terenach należących do PGW „Wody Polskie” wynosi ok 6300m. W celach rekreacyjnych przewiduje się utworzenie małej infrastruktury. Zostaną wykonane m.in. miejsca odpoczynku dla rowerzystów, ławeczki, altany, miejsca na grilla.
Dokumentacje projektową należy opracować mając na uwadze zalecenia Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (załącznik do SWZ).
Mapa z planowanym przebiegiem ścieżki stanowi załącznik do SWZ.
Długość planowanej trasy: ok. 6,3 km.
2. Dokumentację należy opracować na podstawie następujących wytycznych:
a) Drogę dla rowerów należy zaprojektować jako dwukierunkową;
b) nawierzchnię drogi dla rowerów należy zaprojektować jako gruntową (szutrową) na odpowiedniej podbudowie lub wzmocnieniu podłoża wraz z obrzeżami betonowymi ;
3. W skład dokumentacji projektowej wchodzić będzie:
a) mapa do celów projektowych;
b) operat wodno-prawny i pozwolenie lub zgłoszenie wodno-prawne (jeżeli zajdzie taka konieczność);
c) decyzje środowiskowe (jeżeli zajdzie taka konieczność);
d) sporządzenie projektu wstępnego zagospodarowania terenu;
e) sporządzenie 4 egzemplarzy wersji papierowej projektu budowlanego wraz z uzyskaniem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń formalnych w tym względzie. W szczególności uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę lub zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę w zależności od wymagań;
f) uzyskanie wszystkich wymaganych danych wyjściowych, inwentaryzacji, map (w zależności od wymagań), warunków technicznych, opinii, pozwoleń i decyzji umożliwiających wykonanie robót objętych dokumentacją projektową, uzgodnień właścicieli i użytkowników istniejącego oraz projektowanego uzbrojenia;
g) uzyskanie uzgodnień pasa drogowego z Zarządem Dróg Powiatowych w Starachowicach;
h) inne konieczne opracowania i uzgodnienia przewidziane odrębnymi przepisami;
i) sporządzenie 4 egzemplarzy wersji papierowej projektów wykonawczych (wielobranżowych) oraz przedmiaru robót, a także 3 egzemplarzy specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysu inwestorskiego a także innych dokumentów, opracowań, których sporządzenie okaże się niezbędne w celu uzyskania pozwolenia na budowę.
Przedmiar i kosztorys należy opracować z podziałem na etapy:
- I etap – od działki 522 obręb Kałków (koniec drogi dojazdowej dz. nr ewid. 376/5 w msc. Kałków) do działki nr ewid. 522 obręb Kałków (do drogi dojazdowej znajdującej się na dz. nr ewid. 218/2 w msc Kałków).
- II etap – od działki nr 522 obręb Kałków (od drogi dojazdowej znajdującej się na dz. nr ewid. 218/2 w msc Kałków) do działki nr ewid. 709/1 obręb Rzepin Drugi (do drogi powiatowej nr 1788T w msc Rzepin Drugi).
j) sporządzenie 4 egzemplarzy stałej organizacji ruchu i czasowej na czas prowadzenia robót na terenach objętych inwestycją;
k) dostarczenie Zamawiającemu w 2 egzemplarzach w wersji elektronicznej na płycie CD lub DVD w formacie PDF oraz wersji edytowalnej wszystkich w/w dokumentów i opracowań.
4. W zakres zadania wchodzi ponadto złożenie w imieniu Zamawiającego właściwemu organowi kompletnego wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i uzyskanie pozwolenia na budowę/kompletnego zgłoszenia robót budowlanych dla projektowanego zadania wraz z uzyskaniem akceptacji tego zgłoszenia przez organ, a także pozyskanie wszelkich materiałów wyjściowych, wszelkich opinii, uzgodnień, zezwoleń, decyzji, zgłoszeń itp. aktów niezbędnych do prawidłowej realizacji robót budowlanych. W zakres zadania wchodzi także przeniesienie praw autorskich do opracowanej dokumentacji i pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego.
5. Uwagi:
1) Koszt wszelkich materiałów, podkładów mapowych, aktualizacji, innych prac pomocniczych uznanych za niezbędne, uzgodnień obligatoryjnych, innych opłat należy ująć w oferowanej kwocie ryczałtowej.
2) W przypadku dokonania aktualizacji kosztorysów inwestorskich, wykonawca będzie zobowiązany do ich zaktualizowania na wezwanie Zamawiającego w ramach wynagrodzenia określonego w umowie.
3) Dokumentacja powinna być zgodna z obowiązującymi przepisami prawnymi.
4) Wykonawca zobowiązany jest do śledzenia ewentualnych zmian w przepisach prawnych, w oparciu o które zamówienie jest realizowane oraz nowo prowadzonych aktów prawnych lub normatywów i stosowania ich na bieżąco.
5) Zamawiający wymaga aby dokumentacja projektowa obejmowała swoim zakresem przebudowę towarzyszącej infrastruktury technicznej (np. energetycznej, telekomunikacyjnej), jeśli będą tego wymagały przyjęte rozwiązania techniczne lub będzie to wynikało z uzgodnień z gestorami sieci.
6) Zamawiający wymaga, aby dokumentacja została wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu, któremu ma służyć.
Powyższe opracowanie winno umożliwić Zamawiającemu przygotowanie dokumentacji przetargowej i przeprowadzenie postępowania w trybie zamówienia publicznego, pozwalającego na wyłonienie Wykonawcy na wykonanie zaprojektowanych rozwiązań.
7) Jednostka projektowa w pierwszym etapie opracowywania zamówienia przygotuje projekt wstępny i uzgodni z zamawiającym przedstawione rozwiązania do dalszych etapów projektowania.
8) Projektowane inwestycja nie może naruszać ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
6. Prace objęte przedmiotem zamówienia winny być wykonane zgodnie z warunkami zawartymi w SWZ, wzorem umowy oraz z obowiązującymi przepisami, normami i zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.
7. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę pełnej rękojmi na przedmiot zamówienia na okres 36 miesięcy.
8. Opracowując dokumentację techniczną adekwatnie do przedmiotu zamówienia na roboty budowlane Wykonawca określi wymagania dla tych robót tak, aby zdanie Inwestycyjne było dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewniało dostępność dla osób niepełnosprawnych. Dokumentację projektową należy wykonać z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych i projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników (art. 100 ustawy Pzp), w oparciu o wymogi ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2024 r. poz. 1411).
9. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w dokumentacji projektowej oraz w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót określił właściwości urządzeń i materiałów z uwzględnieniem ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11.09.2019 r. oraz z zachowaniem przepisów ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
Powyższy wymóg uzasadniony jest tym, że stwarzanie sytuacji powodujących pośrednio lub bezpośrednio narzucenie Wykonawcom robót przez podmioty trzecie konieczności dokonania zakupu u danego przedsiębiorcy poprzez podawanie w dokumentacji technicznej znaków towarowych, patentów lub pochodzenia urządzeń lub materiałów stanowi tzw. „czyn nieuczciwej konkurencji” w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
10. Zadanie dofinansowane jest ze środków programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021 – 2027

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 342555,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 342555,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 342555,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Ajko” Artur Kręcisz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8661389045

7.3.3) Ulica: Gen. Władysława Sikorskiego 6

7.3.4) Miejscowość: Staszów

7.3.5) Kod pocztowy: 28-200

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 342555,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi