Remont drogi gminnej ul. Łagodnej w Dankowicach w km 0+070 do 0+263.

Gmina Wilamowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00329926
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00329926/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-08 11:38
Lokalizacja
Wilamowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4e23916b-c1c9-4c54-aeec-541e58321a76
Identyfikator
9372638755
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneWymiana nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie urządzeń kontroli ruchu drogowegoWodne roboty budowlaneBudowa obiektów inżynierii wodnejRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

JERZY ŻUKOWSKIPisarzowice, PL · lot 0
373 771,39 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00329926 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej ul. Łagodnej w Dankowicach w km 0+070 do 0+263.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wilamowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182321

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: RYNEK 1

1.5.2.) Miejscowość: Wilamowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-330

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: (033) 8129430

1.5.8.) Numer faksu: (033) 8129431

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ug.wilamowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wilamowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-4e23916b-c1c9-4c54-aeec-541e58321a76

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej ul. Łagodnej w Dankowicach w km 0+070 do 0+263.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e23916b-c1c9-4c54-aeec-541e58321a76

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00329926

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018023/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Remont drogi gminnej ul. Łagodnej w Dankowicach w km 0+070 do 0+263.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie jest dofinansowane ze środków z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej otrzymanych na podstawie decyzji wykonawczej Komisji z dnia 28.10.2025 r. przyznającej wkład finansowy z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej na finansowanie działań nadzwyczajnych i działań służących odbudowie po powodziach w Polsce we wrześniu 2024 r.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00230977

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.1.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 423737,61 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest zamierzenie budowlane polegające na: remoncie drogi gminnej wewnętrznej - ul. Łagodnej w Dankowicach.

Remontowana droga jest drogą gminną wewnętrzną, obejmującą odcinek o długości około 260 mb. Przewidziany do wykonania zakres robót mieści się w pasie drogowym.
Zadanie swym zakresem przewiduje remont istniejącej zdegradowanej nawierzchni drogi z poboczami i remontem istniejącego odwodnienia, polegający na wykonaniu:
- frezowania istniejącej nawierzchni asfaltowej na długości drogi objętej opracowaniem,
- odtworzenia nawierzchni asfaltowej składającej się z warstwy wiążącej z betonu asfaltowego oraz z warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego wraz z remontem podbudowy gr. 15 cm z kruszywa łamanego 0-31,5 mm stabilizowanego mechanicznie i stabilizacją gruntu cementem,
- remont poboczy o szerokości 40-50 cm gr. 20 cm z kruszywa łamanego 0-31,5 mm stabilizowanego mechanicznie, utrwalonych powierzchniowo poprzez dwukrotne skropienie emulsją asfaltową z rozsypaniem grysów,
- remontu - odtworzenia zdegradowanego umocnienia rowu odwodnieniowego w postaci korytek betonowych (półkręgów) oraz płyt ażurowych,
- remontu - odtworzenia ścianek czołowych przepustu.

Szczegółowy zakres prac opisuje: Dokumentacja Projektowa (Projekt budowlany i wykonawczy, Przedmiar robót) oraz Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45316210-0 - Instalowanie urządzeń kontroli ruchu drogowego

45244000-9 - Wodne roboty budowlane

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 373771,39 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 718999,99 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 373771,39 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane i Transportowe Jerzy Żukowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 547-012-55-00

7.3.3) Ulica: ul. Wilcza 1

7.3.4) Miejscowość: Pisarzowice

7.3.5) Kod pocztowy: 43-332

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 373771,39 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane