Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu w ramach zadania pn.: „PT Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 21”

Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00330013
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00330013/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-08 11:51
Lokalizacja
Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-94c15537-9b7c-4dcc-b1b7-4d6ecb021531
Identyfikator
7492055601
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

1 przyznane

GRUPA BOX ARCHITEKCI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
96 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330013 z dnia 2026-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu
w ramach zadania pn.: „PT Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 21”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kędzierzyn-Koźle - Urząd Miasta

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412912

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piramowicza 32

1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@kedzierzynkozle.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kedzierzynkozle.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl/PostepowaniaZamawiajacego/Details?przetargId=a0280ed5-5ce9-4a10-9d4a-2f6956b853e9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu
w ramach zadania pn.: „PT Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 21”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94c15537-9b7c-4dcc-b1b7-4d6ecb021531

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330013

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00024871/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.14 PT - Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 21

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00257723

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.37.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 81436,31 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego pn.: Dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy budynku Publicznego Przedszkola nr 21 w Kędzierzynie-Koźlu w ramach zadania pn.: „PT Termomodernizacja budynku Przedszkola nr 21”
obejmującej w szczególności następujący zakres:
2. Zakres zamówienia obejmuje opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozwiązującej problemy związane z termomodernizacją budynku Publicznego Przedszkola nr 21 z Oddziałami integracyjnymi i Żłobka nr 1 działającymi w jednym budynku w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Filtrowej 13 obejmującej w szczególności:
1) wykonanie opracowań przedprojektowych:
a) opracowania geodezyjne,
b) dokumentacja geotechniczna (w razie konieczności)
c) inwentaryzacja budowlana i instalacyjna istniejącego budynku w zakresie niezbędnym do projektowanej przebudowy,
d) ekspertyza techniczna istniejącego budynku w zakresie niezbędnym do projektowanej przebudowy,
e) ekspertyza techniczna stanu ochrony przeciwpożarowej,
f) inwentaryzacja przyrodnicza w zakresie występowania chronionych gatunków zwierząt, w tym ptaków i nietoperzy (poza okresem lęgowym). W przypadku występowania gatunku chronionego należy uzyskać zezwolenie na czynności podlegające zakazom w stosunku do gatunków objętych ochroną;
2) Wykonanie audytu energetycznego ex-ante.
3) opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej;
4) opracowanie dokumentacji projektowej złożonej z:
a) projektu budowlanego złożonego z:
a.1. projektu zagospodarowania działki lub terenu,
a.2. projektu architektoniczno-budowlanego,
a.3. projektu technicznego
a.4. informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia;
a.5.zbioru wszystkich wymaganych przepisami prawa warunków, uzgodnień, opinii czy decyzji (zwanym dalej „dokumentami formalno-prawnymi”), w tym również uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych (w razie konieczności), uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach lub postanowienia o braku konieczności jej wydania (obowiązkowo), uzyskanie deklaracji organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 lub oświadczenie projektanta o braku konieczności o jej wystąpienie, uzyskanie deklaracji właściwego organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną lub oświadczenie projektanta o braku konieczności o jej wystąpienie.
b) dokumentacji dla zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę lub dla obiektów do rozbiórki (w razie konieczności),
c) projektu wykonawczego dla poszczególnych branż,
d) przedmiaru robót dla poszczególnych branż;
5) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót dla poszczególnych branż;
6) sporządzenie kosztorysu inwestorskiego wraz z zestawieniem kosztów inwestycji
3. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej
w szczególności:
1) docieplenie przegród zewnętrznych wraz z kolorystyką;
2) remont instalacji centralnego ogrzewania w zakresie obejmującym wymianę grzejników, zaworów termostatycznych i zaworów regulujących oraz demontaż pozostałości po starej instalacji CO wraz ze zbiornikiem wyrównawczym;
3) wykonanie izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych;
4) wymiana okładzin schodów zewnętrznych od strony ogrodu wraz z wymianą barierek przy schodach
5) montaż nowych daszków nad wszystkimi wejściami do budynku oraz remont istniejącego daszku betonowego.
6) wymiana rynien i rur spustowych;
7) remont pokrycia dachowego wraz z dociepleniem;
8) remont istniejących kominów dachowych oraz zabezpieczenie wlotów kominów przed gryzoniami;
9) częściowe rozebranie wysokiego komina z kotłowni zgodnie z protokołem rocznego przeglądu technicznego z dnia 05.03.2025r.;
10) wymiana drabin wyłazowych na dach;
11) wymiana instalacji odgromowej;
12) sprawdzenie istniejącej instalacji wentylacji nawiewno-wywiewnej i jej ewentualna rozbudowa.
13) wymiana stolarki okiennej z parapetami oraz drzwiowej z dostosowaniem do istniejących przepisów;
14) likwidacja istniejących lamp znajdujących się na elewacji i zastąpienie ich nowym LED, przy wejściu głównym wymienić oświetlenie na LED z czujką ruchu;
15) instalacje elektryczne i telekomunikacyjne zamontowane na elewacji należy pochować pod ocieplenie,
a pod przyłącze telekomunikacyjne wykonać skrzynkę rewizyjną w ociepleniu.
16) klimatyzator znajdujący się na ścianie budynku wózkowni należy uszczelnić (z uwagi na zaciekanie okna pod nim)
17) remont górnego tarasu od strony placu zabaw wraz z wymianą barierki;
18) likwidacja dolnego tarasu – należy całkowicie zabudować dolny taras;
19) malowanie uszkodzonych powierzchni wskutek prowadzonych prac;
20) wykonanie innych prac budowlanych/remontowych niewymienionych powyżej, których konieczność wykonania wynikać będzie z przeprowadzonej inwentaryzacji, ekspertyzy, audytu energetycznego przeprowadzonych kontroli czy obowiązujących przepisów,
21) ewentualna kompensacja utraconych miejsc gniazdowania ptaków lub miejsc ukrycia się nietoperzy, zalecona przez RDOŚ (np. zamontowanie na budynku odpowiednich budek lęgowych)
5. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie następujących czynności:
1) uzyskanie zapewnień dostawy i odbioru mediów oraz niezbędnych warunków przyłączenia do sieci, warunków przebudowy istniejącego uzbrojenia (w razie konieczności);
2) uzyskanie wszystkich wymaganych prawem (pozytywnych) uzgodnień, opinii
i sprawdzeń oraz uzgodnienia Użytkownika obiektu, w tym również uzyskanie odstępstwa od warunków technicznych;
3) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego decyzji środowiskowej lub postanowienia o odmowie jej wydania w oparciu o przygotowane przez Wykonawcę materiały;
4) przekazywanie Zamawiającemu kopii uzyskanych warunków, uzgodnień i opinii w terminach umożliwiających ewentualne skorzystanie z trybu odwoławczego;
5) dodatkowe uwarunkowania związane z realizacją robót, w tym przestrzegania zasady DNSH wynikającej z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18.06.2020r.
6) w razie konieczności - przygotowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwolenia na usunięcie drzewa lub krzewu kolidującego z inwestycją i uzyskanie decyzji na wycinkę, w szczególności wynikających z art. 83b ust. 1 ustawy o ochronie przyrody i zawierających:
a) charakterystykę zieleni istniejącej, zestawienie zinwentaryzowanych drzew i krzewów kolidujących z inwestycją (uwzględniając wszystkie roboty budowlane branżowe):
a.1. nazwa gatunku drzewa lub krzewu
a.2. obwód pnia mierzony na wysokości 130 cm, a w przypadku gdy na tej
wysokości drzewo:
- posiada kilka pni – obwód każdego z tych pni
- nie posiada pnia – obwód pnia bezpośrednio poniżej korony drzewa
a.3. wielkość powierzchni, z której zostanie usunięty krzew,
b) rysunek, mapę albo wykonany przez projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane projekt zagospodarowania działki lub terenu w przypadku realizacji inwestycji, dla której jest on wymagany zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane – określające usytuowanie drzewa lub krzewu w odniesieniu do granic nieruchomości i obiektów budowlanych istniejących lub projektowanych na tej nieruchomości;
dodatkowo dołączyć dokumentację fotograficzną każdego drzewa przewidzianego do usunięcia;
c) plan nasadzeń zastępczych;
7) uzyskanie decyzji na usunięcie drzew i krzewów będących pod ochroną (w razie konieczności);
8) przygotowanie tabeli równoważności, o której mowa w pkt II. 3.8).
9) sporządzenie innych, niewymienionych w umowie opracowań, których wykonanie będzie niezbędne dla uzyskania decyzji organów administracji państwowej, samorządowej lub innych jednostek branżowo uzgadniających opracowanie - z punktu widzenia kompletności przedmiotu zamówienia lub jego części składowej;
10) uzyskanie prawa do dysponowania nieruchomością (w formie pisemnej umowy korzystania z nieruchomości na cele budowlane zawartej z właścicielem nieruchomości według wzoru dostarczonego przez Zamawiającego - w razie konieczności);
11) uczestniczenie w spotkaniach informacyjnych, konsultacjach społecznych prowadzonych przez Zamawiającego lub właściwe organy w celu merytorycznego
i technicznego wsparcia Zamawiającego;
12) na wniosek Zamawiającego - wyjaśnianie w sposób szczegółowy i wyczerpujący wątpliwości dotyczących rozwiązań projektowych oraz rozważenie możliwości zastosowania zamiennych materiałów/urządzeń/wyposażenia/technologii robót:
a) na etapie realizacji umowy,
b) w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na realizację robót budowlanych w oparciu o niniejszy przedmiot umowy aż do zawarcia umowy z Wykonawcą robót,
c) na etapie realizacji robót budowlanych.
5. Szczegółowy opis przedmiotu umowy określa załączony do SWZ Opis przedmiotu zamówienia będący integralną częścią umowy oraz poniższe dokumenty załączone w wersji elektronicznej na stronie Zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 96500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158547,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 96500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grupa BOX Architekci sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6343035774

7.3.3) Ulica: ul. J. Baildona 8a/5

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-115

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 96500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 229 dni

2026-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi