Termomodernizacja Ratusza Miejskiego w Lipnie

Gmina Miasta Lipna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00520218
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00520218/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-09-27 13:03
Lokalizacja
Lipno, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5687f1dd-0886-4cdf-95a0-0f3ac638df3c
Identyfikator
4660387786
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty elewacyjneRoboty izolacyjneRoboty odwadniające i nawierzchniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00520218 z dnia 2024-09-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja Ratusza Miejskiego w Lipnie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Lipna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 910866502

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Dekerta 8

1.5.2.) Miejscowość: Lipno

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-600

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL619 - Włocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 542884211

1.5.8.) Numer faksu: 542884265

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@umlipno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umlipno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5687f1dd-0886-4cdf-95a0-0f3ac638df3c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja Ratusza Miejskiego w Lipnie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5687f1dd-0886-4cdf-95a0-0f3ac638df3c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00520218

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-09-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00020594/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Termomodernizacja Ratusza Miejskiego w Lipnie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00493749

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271-10TP/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres robót obejmuje :
Demontaż starych obróbek blacharskich (okapy , gzymsy) i podokienników zewnętrznych, demontaż rynien i rur spustowych, przełożenie instalacji odgromowej na elewacji (demontaż i ponowny montaż po zakończeniu robót elewacyjnych ), demontaż krat okiennych, przełożenie elementów mocowanych do elewacji np. tablice , oprawy oświetleniowe , uchwyty do flag , monitoring itp. demontaż i ponowny montaż oraz wymiana opraw oświetleniowych, inwentaryzacja , demontaż i przełożenie użytkowanych elementów i przewodów instalacyjnych mocowanych do elewacji , wraz z ich ukryciem w rurach osłonowych pod projektowaną izolacją ścian naprawy i uzupełnienia tynków wewnętrznych zwykłych i gładzi oraz elementów ozdobnych elewacji, przygotowanie ścian zewnętrznych do ocieplenia – skucie ew. luźno związanych tynków i wyrównanie podłoża, ocieplenie ścian zewnętrznych (z tynkiem około 50 cm) warstwą płyt styropianowych, typu fasada grubości 15 cm wraz z tynkiem silikatowo-silikonowym, cokół tynk mozaikowy lub równoważnym ocieplenie analogicznie ościeży styropianem grubości 2 cm, zakończenie ocieplenia ścian zewnętrznych w poziomie terenu z użyciem listwy startowej, montaż nowych obróbek blacharskich , podokienników zewnętrznych z blachy powlekanej gr. 0,7 mm z przygotowaniem podłoża, wykonanie docieplenia połaci dachowej przy użyciu piany poliuretanowej grubości 28 cm , można również zastosować rozwiązanie zamienne tj. ułożyć wełnę mineralną na strychu (stropie) grubości 30 cm z użyciem folii paroizolacyjnej – budynek stary oraz położenie styropapy grubości 20 cm na obu częściach nowszych – z uwzględnieniem paneli fotowoltaicznych zamontowanych na tych dachach, naprawa i malowanie krat okiennych – wszystkich znajdujących się w budynku, kolorystyka elewacji uzgodniona z Inwestorem - wykazana w projekcie wykonanie detali architektonicznych elewacji zgodnie z projektem montaż i demontaż drzwi.
Szczegółowy zakres zamówienia znajduje się w zamówienia znajduje się w załączniku do SWZ – Dokumentacja projektowa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45443000-4 - Roboty elewacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostaje unieważnione na podstawie Art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp, gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
Do Zamawiającego w wyznaczonym na składanie ofert terminie wpłynęły cztery oferty. Wszystkie złożone oferty przewyższały kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zadania. Zamawiający z uwagi na trudną sytuację budżetową miasta nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych do kwoty/ceny zadeklarowanej przez Wykonawców, wskutek czego postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2024-09-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane