Przebudowa drogi gminnej w Niszczewicach – etap II
Gmina Złotniki Kujawskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00330251
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00330251/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 12:32
- Lokalizacja
- Złotniki Kujawskie, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-932ecd42-775b-444f-894c-ab7799f161a9
- Identyfikator
- 5562561930
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330251 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w Niszczewicach – etap II
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Złotniki Kujawskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350808
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Powstańców Wielkopolskich 6
1.5.2.) Miejscowość: Złotniki Kujawskie
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-180
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekreteriat@zlotnikikujawskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlotnikikuj.ires.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13218871.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej w Niszczewicach – etap II2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-932ecd42-775b-444f-894c-ab7799f161a9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330251
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00012998/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa drogi gminnej w Niszczewicach – etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275433
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.1.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robot budowlanych pn. „Przebudowa drogi gminnej w Niszczewicach – etap II”. Długość drogi do przebudowania wynosi ok. 320,00 m.
UWAGA! Dokumentacja projektowa obejmuje wykonanie przebudowy całej drogi natomiast tym postępowaniem objęty jest tylko odcinek drogi od km 0+700,00 do km 1+020,00 oraz boczny odcinek o długości ok 146 m (rysunek nr 2.3).
2. Wspólny słownik zamówień publicznych (CPV):
45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz
wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45112000-5 Roboty ziemne i wykopaliskowe
45111000-8 Roboty w zakresie rozbiórek, przygotowania oraz oczyszczenia
terenu pod budowę
45112000-5 Roboty ziemne i wykopaliskowe
3. Przedmiotowe zamówienie obejmuje w szczególności:
1) Roboty rozbiórkowe – rozbiórka istniejącej nawierzchni tłuczniowo-żużlowej,
2) Roboty ziemne:
usunięcie warstwy humusu
wykonanie wykopów – w tym korytowanie jezdni i utwardzonych poboczy, wykonanie muld trawiastych,
wykonanie nasypów
wykonanie koryt pod zjazdy
ułożenie warstwy humusu gr. 10 cm wraz z obsiewem trawą na skarpach
nasypu drogi oraz skarpach i dnie rowu.
Humusowanie należy wykonać wzdłuż poboczy oraz na projektowanych
rowach przydrożnych.
3) Przebudowa drogi gminnej realizowana będzie na działce ew. nr 241, długość odcinka drogi objęta niniejszym postępowaniem wynosi ok 320 mb na odcinku od km 0+ 700,00 do km 1+020,00 km.
4) Parametry drogi: kategoria ruchu KR1, klasa drogi D, szerokość jezdni bitumicznej 3,5 m z poszerzeniem w obrębie mijanek do łącznej szerokości jezdni 5,0 m, z obustronnymi poboczami utwardzonymi kruszywem łamanym 0/31,5 mm na szerokości 0,75 m, odwodnienie za pomocą spadków poprzecznych na przyległe pasy zieleni.
5) Zjazdy o nawierzchni bitumicznej. W przypadku zjazdów, na których wykonanie normatywnego spadku podłużnego (maks. 5%) jest niemożliwe z uwagi na występujące różnice wysokości drogi i przyległego terenu należy wykonać powiązania z kruszywa łamanego gr. średniej 15cm, niwelującego różnicę wysokości lub wykonać niwelację terenu dowiązującą go do poziomu zjazdu.
Zjazdy bitumiczne zaprojektowano w następującej konstrukcji:
- 5cm - warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S wg WT-2
- 15 cm - podbudowa z kruszywa C90/3 stabilizowanego mechanicznie, frakcji
0/31,5 wg WT-4
- 15 cm warstwa gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym C1,5/2, wg
WT5
- grunt rodzimy zagęszczony o E2=min. 25 MPa ( z uwagi na wyniesienie zjazdów względem jezdni przyjęto łączną grubość konstrukcji nawierzchni i gruntów rodzimych lub nasypowych z piasku powyżej 0,5m).
6) Nawierzchnie jezdni - z uwagi na technologię robót przewidziano na całej długości robót następującą konstrukcję jezdni:
- 4cm - warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC11S wg WT-2
- 5 cm - warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W wg WT-2
- 20 cm - podbudowa z kruszywa C90/3 stabilizowanego mechanicznie 0/31,5
wg WT-4
- 21 cm – warstwa gruntu stabilizowanego spoiwem hydraulicznym C1,5/2 wg
WT5
- grunt rodzimy zagęszczony o E2= min. 25MPa
Uwaga: Przed ułożeniem każdej warstwy bitumicznej należy wykonać
oczyszczenie warstwy podkładowej i jej skropienie emulsją asfaltową
szybkorozpadową.
Warstwę ścieralną należy ułożyć pełną szerokością, bez szwu podłużnego. Na odcinkach gdzie ze względu na warunki terenowe lub technologiczne nie będzie możliwe wykonanie nawierzchni bez szwu,należy zastosować taśmy bitumiczne.
7) Pobocza obustronne o szerokości 0,75m o spadkach poprzecznych 8% wzdłuż dolnej krawędzi jezdni oraz spadek jak na jezdni od strony wyższej krawędzi jezdni. Pobocza zaprojektowano, jako umocnione kruszywem łamanym 0/31,5mm, warstwa grubości 15cm.
8) Odwodnienie - na całym odcinku drogi objętym opracowaniem odwodnienie drogi powierzchniowe, za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych na przyległe pasy zieleni.
9) Wykonanie projektu czasowej organizacji ruchu.
10) Oznakowanie drogowe zgodnie z projektem stałej organizacji ruchu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 340349,71 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 415642,68 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 340349,71 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5560003976
7.3.3) Ulica: ul. Budowlana 38
7.3.4) Miejscowość: Inowrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 88-100
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 340349,71 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |