Poprawa dostępności architektonicznej Biura Powiatowego ARiMR w Łęczycy dla osób ze szczególnymi potrzebami
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00330282
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00330282/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 12:35
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-727cb65b-a19a-4475-a2c8-3b8cd836eeee
- Identyfikator
- 5261933940
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330282 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa dostępności architektonicznej Biura Powiatowego ARiMR w Łęczycy dla osób ze szczególnymi potrzebami
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Łódzki Oddział Regionalny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010613083
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al.Piłsudskiego 84
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 92-202
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lodzki@arimr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.arimr.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/arimr1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Agencja płatnicza
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa dostępności architektonicznej Biura Powiatowego ARiMR w Łęczycy dla osób ze szczególnymi potrzebami2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-727cb65b-a19a-4475-a2c8-3b8cd836eeee
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330282
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00095360/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Poprawa dostępności architektonicznej Biura Powiatowego ARiMR w Łęczycy dla osób ze szczególnymi potrzebami
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256899
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BOR05.2619.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo-budowlanych wejścia i parteru budynku siedziby Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łęczycy (kod: 99-100) przy ul. Zachodniej 8 w zakresie poprawy dostępności architektonicznej. W ramach eliminacji barier w budynku mających na celu zapewnienie dostępności dla wszystkich osób, w tym w szczególności dla osób niepełnosprawnych i seniorów, przedmiot zamówienia obejmuje montaż pochylni dla niepełnosprawnych, dostosowanie pomieszczenia obsługi klienta, drzwi, przejść oraz łazienki.
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować roboty remontowo-budowlane zgodnie z obowiązującymi normami technicznymi, przepisami prawa budowlanego, opisem przedmiotu zamówienia i warunkami jego realizacji opisanymi w SWZ oraz załącznikach, a w szczególności w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ wraz z załącznikami:
2.1. Przedmiarem robót budowlanych (załącznik nr 1 do projektu umowy),
2.2. Specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (załącznik nr 2 do projektu umowy),
2.3.Dokumentacją projektową tj. rzutami i opisem (załącznik nr 3 do projektu umowy).
3. Zamawiający informuje, że odstępuje od wykonania niektórych robót wymienionych w dokumentach w Rozdziale I.1. pkt 3 SWZ oraz użytych materiałów wykończeniowych. Zakres zmian robót budowlanych oraz materiałów wykończeniowych wskazany został w dokumencie pn.: „Aneks do projektu w zakresie zmian zakresu robót oraz specyfikacji materiałów wykończeniowych”.
4. Zamawiający informuje, że roboty budowlane będą realizowane w budynku w ciągłym użytku, w związku z czym miejsce wykonywania robót budowlanych należy odpowiednio zabezpieczyć, aby wykonywane prace nie kolidowały z funkcjonowaniem Zamawiającego i nie stanowiły zagrożenia dla osób przebywających w obiekcie oraz w jego pobliżu – w szczególności pracowników i beneficjentów – w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
5. Realizacja przedmiotu zamówienia odbędzie się przy użyciu materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Materiały powinny odpowiadać co do jakości wymogom dla wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w art. 10 ustawy Prawo Budowlane oraz spełniać wymagania określone w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych lub równoważnych w stosunku do określonych powyżej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262700-8 - Przebudowa budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 12.06.2026 r. o godz. 9:30 miało miejsce otwarcie ofert złożonych w ramach niniejszego postępowania. Po upływie terminu składania ofert a przed ich otwarciem zamawiający opublikował informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 300 000,00 zł brutto. W ramach niniejszego postępowania wpłynęły dwie oferty cenowe: od Wykonawcy CASA4U Sp. z o. o., ul. Piotrkowska 99, 90 – 425 Łódź na kwotę 299 655,21 zł brutto i oferowany okres gwarancji 36 miesięcy oraz od Wykonawcy Muro Budownictwo Sp. z o. o., ul. Niciarniana 2/6, 92 – 208 Łódź na kwotę 386 249,30 zł brutto i oferowany okres gwarancji 60 miesięcy. Zamawiający dokonał badania ofert i ich oceny. W ramach kryteriów oceny ofert wskazanych w SWZ, oferty otrzymały łącznie następującą liczbę punktów: oferta CASA4U Sp. z o. o. – 80 pkt (w tym 80 pkt w kryterium cena, 0 pkt w kryterium okres gwarancji), oferta Muro Budownictwo Sp. z o. o. – 82,06 pkt (w tym 62,06 pkt w kryterium cena, 20 pkt w kryterium okres gwarancji). W związku z tym, że cena oferty wykonawcy najwyżej ocenionego znacznie przekracza kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia, podjęta została decyzja o przeprowadzeniu negocjacji ofert z wykonawcami w ramach kryterium cena oraz kryterium okres gwarancji. Negocjacje zostały przeprowadzone telefonicznie w dniu 25.06.2026 r. Po zakończeniu negocjacji Zamawiający wystosował do Wykonawców zaproszenia do złożenia ofert dodatkowych z terminem złożenia upływającym w dniu 01.07.2026 r. o godz. 10:00. Do wyznaczonego terminu obaj Wykonawcy złożyli oferty dodatkowe. Wykonawca CASA4U Sp. z o. o. złożył ofertę na kwotę 299 655,21 zł brutto i okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy, jednak oferta nie została złożona w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W związku z tym podlega ona odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 w związku z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp i wiążąca pozostaje oferta pierwotna na kwotę 299 655,21 zł brutto oraz oferowany 36-cio miesięczny okres gwarancji. Wykonawca Muro Budownictwo Sp. z o. o. złożył ofertę na kwotę 381 297,98 zł brutto, okres gwarancji pozostaje bez zmian, gdyż Wykonawca w ramach pierwotnej oferty zaoferował najdłuższy możliwy okres gwarancji wynoszący 60 miesięcy. Zamawiający dokonał ponownej oceny ofert. Oferty Wykonawców otrzymały łącznie następującą liczbę punktów: oferta CASA4U Sp. z o. o. – 80 pkt (w tym 80 pkt w kryterium cena, 0 pkt w kryterium okres gwarancji), oferta Muro Budownictwo Sp. z o. o. – 82,87 pkt (w tym 62,87 pkt w kryterium cena, 20 pkt w kryterium okres gwarancji). Cena oferty Wykonawcy najwyżej ocenionego przekracza kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia i Zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia, w związku z czym koniecznym jest unieważnienie przedmiotowego postępowania.| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |