TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ NA TERENIE GMINY KUŹNIA RACIBORSKA
GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00330322
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00330322/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-08 12:41
- Lokalizacja
- Kuźnia Raciborska, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-18cbce4b-b621-4d81-b9d0-18a6ecad61f0
- Identyfikator
- 6391002778
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330322 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ NA TERENIE GMINY KUŹNIA RACIBORSKA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258463
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: SŁOWACKIEGO 4
1.5.2.) Miejscowość: Kuźnia Raciborska
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-420
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@kuzniaraciborska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kuzniaraciborska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ NA TERENIE GMINY KUŹNIA RACIBORSKA2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18cbce4b-b621-4d81-b9d0-18a6ecad61f0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330322
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00115784/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI NA TERENIE GMINY KUŹNIA RACIBORSKA
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Zwiększenie efektywności energetycznej poprzez termomodernizację w budynkach gminnych na terenie gminy Kuźnia Raciborska” - Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 w ramach Osi Priorytetowej II Fundusze Europejskie na zielony rozwój Działanie 02.02 Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259055
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IB.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1672169,91 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 1. Termomodernizacja budynku LKS Buk Rudy w miejscowości Rudy przy ulicy Cegielskiej 20a.Zakres prac obejmuje:
Roboty branży budowlanej:
- ocieplenie ścian zewnętrznych budynku styropianem,
- ocieplenie dachu natryskową pianką poliuretanową,
- wymiana bramy garażowej,
- wymiana parapetów zewnętrznych,
- demontaż i montaż rur spustowych,
- wzmocnienie połaci dachowej,
- wykonanie nowego otworu okiennego w ścianie zewnętrznej budynku wraz z montaże okna,
- wykonanie na poziomie piwnic nowych otworów drzwiowych wraz montażem drzwi do pomieszczeń WC,
- malowanie i konserwacja pokrycia dachowego.
Roboty branży sanitarnej:
- demontaż kotła węglowego,
- demontaż zbiornika ciepłej wody użytkowej wraz z armaturą,
- demontaż naczynia wzbiorczego c.w.u. wraz z zaworem bezpieczeństwa,
- demontaż rozdzielacza głównego rurowego,
- demontaż rurociągów instalacji centralnego ogrzewania wraz z urządzeniami i armaturą na odcinkach: od kotła do zbiornika c.w.u. i od kotła do rozdzielacza głównego,
- w kotłowni należy wstawić drzwi wejściowe niepalne, jednoskrzydłowe o wymiarach 100x200 cm, o klasie odporności ogniowej E I 30, otwierane na zewnątrz pomieszczenia kotłowni, drzwi powinny mieć od wewnątrz pomieszczenia zamknięcie bezklamkowe, otwierające się z kotłowni pod naciskiem,
- na istniejącej podłodze w kotłowni i pomieszczeniu składu paliwa należy ułożyć płytki gresowe z cokolikiem na ścianach o wysokości minimum 10 cm,
- uzupełnienie ubytków sufitów i ścian,
- ściany i sufit w kotłowni należy pomalować farbami zmywalnymi (dwukrotne malowanie), sufit pomalować farbami akrylowymi (dwukrotne malowanie),
- w kotłowni należy wydzielić osobne pomieszczenie na skład opału, przez wykonanie ścianki działową E I 120 z cegły pełnej murowanej na pełne spoiny o grubości 12 cm,
- osadzić drzwi niepalne, jednoskrzydłowe o wymiarach 90x200 cm, o klasie odporności ogniowej E I 60, otwierane na zewnątrz pomieszczenia składu opału,
- wszystkie przejścia istniejących i projektowanych instalacji przez przegrody oddzielenia przeciwpożarowego (ściany stropy) wykonać o odporności ogniowej zgodnej z odpornością przegrody,
- wymiana istniejącego kotła węglowego na kocioł na pellet (biomasę) o mocy 32 kW,
- wykonanie nowego sytemu odprowadzania spalin,
- Zasobniki ciepłej wody z jedną wężownicą i możliwością na grzałkę elektryczną
- o pojemności 1500 dm3,o pojemności 500 l,
- istniejące 3 obiegi grzewcze (grzejnikowe) – na istniejących obiegach grzewczych, pod stropem należy zabudować odpowietrzniki automatyczne,
- wykonanie pomiarów oraz prób.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
4.5.5.) Wartość części: 442722,83 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie nr 2. Termomodernizacja budynku OSP w miejscowości Siedliska przy ulicy Leśna 1.Zakres prac obejmuje:
Roboty branży budowlanej:
- ocieplenie ścian zewnętrznych budynku styropianem,
- ocieplenie dachu wełną mineralną,
- ocieplenie stropodachów styropapą podwójnie laminowaną,
- wymiana stolarki drzwiowej zewnętrznej,
- wymiana parapetów zewnętrznych,
- montaż obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych,
- zabudowa sufitu w sali na piętrze budynku,
- demontaż boazerii w sali,
- wymiana posadzki w sali - rozebranie parkietu drewnianego, ułożenie paneli podłogowych,
- malowanie ścian i sufitów,
- wykonanie sufitu podwieszanego w sanitariatach na piętrze budynku,
- wymiana okładzin z płytek ceramicznych.
Informacja dodatkowa:
- bramy garażowe na budynku OSP Siedliska nie podlegają wymianie,
- drzwi zewnętrzne do zamontowania: stalowe pełne, ocynkowane, malowane proszkowo, o współczynniku przenikania ciepła U ≤ 1,30 W/(m²·K), wyposażone w próg ciepły,
- stolarka okienna na budynku OSP Siedliska nie podlega wymianie,
- przy montażu nowego systemu odprowadzenia spalin ze stali żaroodpornej należy uwzględnić wykonanie nowej czapy kominowej. Wykonanie nowej czapy kominowej wchodzi w zakres robót związanych z montażem systemu odprowadzenia spalin i należy je uwzględnić w cenie oferty,
- wymagane parametry paneli podłogowych. Panele laminowane, klasa AC5, odporne na intensywne użytkowanie, o grubości 8–12 mm, trudnopalne. Panele montowane systemem „click”, z fugą dekoracyjną typu „V”,
- w kosztorysie została ujęta rozbiórka 20% pokrycia i ponowny montaż blach trapezowych pokrycia dachowego w celu umożliwienia wdmuchania wełny mineralnej. Roboty należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną tzn. granulat musi być równomiernie ułożony. W pokryciu dachowym z blach trapezowych nie przewiduje się wykonywanie pojedynczych otworów,
- Zamawiający informuje, że w ramach realizacji zamówienia przewiduje się demontaż krat okiennych, ich oczyszczenie (miniowanie) oraz malowanie, a następnie ponowny montaż w miejscu pierwotnego zamocowania,
- w kosztorysie w poz. 50 i 51 przyjęto demontaż starej balustrady i montaż nowej ze stali nierdzewnej,
- w pomieszczeniach Nr 2.01 ; 2,04; 2,02 ;1.11; 1.12; 1.13; 1.14; 1.15
należy przeprowadzić prace malarskie,
- nie przewiduje się wymiany włazu dachowego,
- Zamawiający informuje, że koszty wywozu, zagospodarowania oraz utylizacji materiałów pochodzących z rozbiórki należy uwzględnić w cenie oferty. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich robót niezbędnych do realizacji zadania zgodnie z dokumentacją projektową, w tym również czynności towarzyszące, takie jak wywóz i utylizacja odpadów powstałych w trakcie realizacji robót.
Roboty branży elektrycznej:
- wykonanie modernizacji (wymiany) istniejącej (leciwej) instalacji elektrycznej i odgromowej i przeciwporażeniowej,
- instalacja gniazd i oświetlenia oraz modernizacja rozdzielnicy RG,
- instalacja siły 230/400V,
- instalacja połączeń wyrównawczych,
- instalacja fotowoltaiczna o mocy 15,40kWp,
- wykonanie pomiarów oraz prób.
Roboty branży sanitarnej:
- wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania w systemie ogrzewania wodnego z rur stalowych ocynkowanych wraz z grzejnikami z głowicami termostatycznymi,
- wymiana istniejącego kotła węglowego na kocioł na pellet (biomasę) o mocy 60 kW,
- wykonanie nowego sytemu odprowadzania spalin,
- montaż zbiornika buforowego o pojemności 1000 l,
- system grzewczy oparty o pompy obiegowe. Wykonanie 6 obiegów grzewczych, jeden z obiegów na ciepłą wodę użytkową, z zabezpieczenie instalacji c.o. poprzez naczynie wzbiorcze zamknięte o pojemności 100 l oraz zawory bezpieczeństwa.
- odpowietrzenie instalacji zaworami odpowietrzającymi montowanymi przy grzejnikach oraz za pomocą automatycznych zaworów odpowietrzających,
- instalacje elektryczna kotłowni w stopniu ochronnym IP65,
- instalacja wodna i kanalizacyjna,
- wykonanie pomiarów oraz prób.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
4.5.5.) Wartość części: 1229447,08 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 627586,63 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 799500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 627586,63 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PERFECT - BUD Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 647-22-10-676
7.3.3) Ulica: Bohaterów Warszawy 13
7.3.4) Miejscowość: Rydułtowy
7.3.5) Kod pocztowy: 44-280
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-08
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 627586,63 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1400113,30 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1557490,23 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1400113,30 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Andrzejem Cwik - prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą: Andrzej Cwik, Firma Remontowo Budowlana
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6391817753
7.3.3) Ulica: ul. Raciborska 24
7.3.4) Miejscowość: Turze
7.3.5) Kod pocztowy: 47-420
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1400113,30 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |