(BZP.271.10.2026) Przeprowadzenie ekspertyz stanu technicznego obiektów budowlanych znajdujących się na terenie Gminy Tarnowskie Góry
GMINA TARNOWSKIE GÓRY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00330353
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00330353/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-08 12:47
- Lokalizacja
- Tarnowskie Góry, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7f343320-9c45-4f58-b7b0-d9c717f5e47d
- Identyfikator
- 6452538184
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Doradcze usługi inżynieryjne i budowlaneInżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjneUsługi doradcze w zakresie kontroli i zapobiegania zagrożeniom
Wykonawcy
2 przyznane
IMC PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
88 560 PLNIMC PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
73 800 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00330353 z dnia 2026-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
(BZP.271.10.2026) Przeprowadzenie ekspertyz stanu technicznego obiektów budowlanych znajdujących się na terenie Gminy Tarnowskie Góry
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TARNOWSKIE GÓRY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258820
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 4
1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.tgory.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.tarnowskiegory.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tarnowskiegory.logintrade.net/zapytania_email,230507,0e2499d7eea019bfee25b12c9fe9b4f8.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
(BZP.271.10.2026) Przeprowadzenie ekspertyz stanu technicznego obiektów budowlanych znajdujących się na terenie Gminy Tarnowskie Góry2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f343320-9c45-4f58-b7b0-d9c717f5e47d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00330353
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039017/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.13 Przeprowadzenie ekspertyz obiektów budowlanych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na rok 2026 (cz. 1 i cz. 2)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie finansowane ze środków Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-20262.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00233741
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 – Wykonanie ekspertyz dla wytypowanych sześciu obiektów budowlanych na terenie Gminy Tarnowskie Góry (zadania zlecone).Celem ekspertyz jest ocena stanu obiektów oraz sprawdzenie, czy mogą służyć jako miejsca doraźnego schronienia, schrony lub ukrycia dla ludności przebywającej na terenie Gminy w sytuacjach zagrożenia.
Ekspertyzy dotyczą obiektów ujętych przed 2022 r. w wykazie budowli ochronnych, z wyjątkiem obiektu nr 6.
Obiekty wytypowane do przeprowadzenia ekspertyz (miejsce doraźnego schronienia (MDS), schron lub ukrycie):
1) Tarnowskie Góry, ul. Nakielska 42/44, Faser (schron),
2) Tarnowskie Góry, ul. Nakielska 42/44, Intergaz (ukrycie),
3) Tarnowskie Góry, ul. Zagórska 167 (schron),
4) Tarnowskie Góry, ul. Zagórska 167 (schron),
5) Tarnowskie Góry, ul. Piłsudskiego 21, PKP Cargo S.A. (ukrycie/ MDS),
6) Tarnowskie Góry, ul. Kaczyniec 12 (MDS).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 i 2 zawierają załączniki do SWZ tj.:
- Opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 i 2 – załącznik nr 5 do SWZ,
-Wzór umowy dla Części nr 1 – załącznik nr 6a do SWZ,
- Wzór umowy dla Części nr 2 – załącznik nr 6b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne
71317000-3 - Usługi doradcze w zakresie kontroli i zapobiegania zagrożeniom
4.5.5.) Wartość części: 292682,93 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 – Wykonanie ekspertyz dla wytypowanych pięciu obiektów budowlanych na terenie Gminy Tarnowskie Góry (zadania własne Gminy).Celem ekspertyz jest ocena stanu technicznego obiektów oraz sprawdzenie czy mogą służyć jako miejsca doraźnego schronienia (MDS).
Obiekty wytypowane do przeprowadzenia ekspertyz (MDS):
1) Szkoła Podstawowa nr 5 im. Królowej Jadwigi, 42-600 Tarnowskie Góry ul. Leśna 23,
2) Szkoła Podstawowa nr 8 im. Pułku 3. Ułanów Śląskich, 42-612 Tarnowskie Góry, ul. Janasa 11,
3) Szkoła Podstawowa nr 15 im. Gwarków Tarnogórskich, 42-612 Tarnowskie Góry, ul. Litewska 6,
4) Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Franciszka Blachnickiego, 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Wyspiańskiego 1,
5) Tarnogórskie Centrum Kultury, 42-600 Tarnowskie Góry, ul. Jana III Sobieskiego 7.
Wykonanie ekspertyz stanu technicznego dotyczy piwnic ww. obiektów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 i 2 zawierają załączniki do SWZ tj.:
- Opis przedmiotu zamówienia dla Części nr 1 i 2 – załącznik nr 5 do SWZ,
- Wzór umowy dla Części nr 1 – załącznik nr 6a do SWZ,
- Wzór umowy dla Części nr 2 – załącznik nr 6b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne
71317000-3 - Usługi doradcze w zakresie kontroli i zapobiegania zagrożeniom
4.5.5.) Wartość części: 284552,84 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 16
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 14
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 12
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 88560,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 439848,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 88560,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IMC PROJEKT Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7011125223
7.3.3) Ulica: Al. Jerozolimskie
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-001
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 88560,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-10Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 18
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 16
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 13
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 73800,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 343785,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 73800,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: IMC PROJEKT Spółka z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7011125223
7.3.3) Ulica: Al. Jerozolimskie
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-001
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 73800,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-10SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wskazana przez Zamawiającego data zakończenia realizacji zamówienia podyktowana jest koniecznością wykorzystania środków przyznanej dotacji do końca roku 2026 (wymóg zapisów umowy dotacyjnej).| 2026-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |